Masážní oleje

Masážní olej je nejpoužívanějším a nejoblíbenějším masážním prostředkem. Díky přirozené mastnosti a dobrému skluzu masážních olejů se jimi dobře masíruje a pokožka je výborně snáší.

Parafínové oleje

Reprezentují je značky Tomfit, Rival, Emspoma a Yamuna. Poskytují výborný skluz a pestrou paletu účinků. Vyberte si základní parafínový masážní olej nebo zvolte olej s vůní. Extrakty z léčivých bylin, esenciální oleje a parfémy dodávají minerálním olejům nejen příjemnou vůni s relaxačním účinkem na tělo i mysl, ale zajišťují i ​​účinek dle vybrané ingredience.

Parafínové masážní oleje se vsakují do pokožky méně než rostlinné oleje, proto při nich potěší i nižší spotřeba. Jsou vhodné pro masáž celého těla. Asi nejoblíbenějším z masážních olejů je levandulový olej. Levandulový masážní olej ošetřuje pokožku a zklidňuje nejen svalstvo, ale také psychiku. Hořčíkový olej (magnéziový olej) není olej v pravém slova smyslu. Jedná se o pocitově mastný roztok nasycený hořčíkem (magnesium), který se po aplikaci na pokožku umí rychle vstřebat a dodat tkáním prakticky okamžitě chybějící hořčík. Působí proti křečím, hlavně v oblasti lýtek a stehen.

Rostlinné oleje

Jsou buď směsí olejů vylisovaných z částí rostlin nebo se jedná o čisté oleje z jednoho druhu rostliny lisované za studena. Jsou výbornou volbou pro pokožku, hlavně pro relaxační, beauty a anticelulitidní masáže a pro maderoterapii. Zklidňují, vyživují a pěstují pokožku i pleť. Mnohé z nich jsou vhodné pro děti již od prvních dnů po narození a hodí se také na masáž obličeje a dekoltu.

Stejně jako minerální oleje i rostlinné masážní oleje se obohacují éterickými oleji, výtažky z bylin a parfémy. Oblíbené jsou Saloos masážní oleje od českého výrobce s dlouhou tradicí. Olej jako nosič umí dostat účinné látky doplňkové ingredience do pokožky a hlouběji ke tkáním. Hroznový rostlinný masážní olej je ceněný pro antiage účinky na pokožku a oblíbený pro příjemnou sladkou vůni. Zajímavé přírodní vůně má také řada rostlinných masážních olejů Verana Professional. Naleznete v ní ovocné, bylinné i čokoládové vůně a směsi na regeneraci.

Pro svou univerzálnost je velmi oblíbený kokosový olej, lze jej použít na masáže, v kuchyni, na ošetřování pokožky, zábaly vlasů i mytí zubů. Dobře snášeným olejem s neutrální vůní vhodným i pro masáž malých dětí je mandlový olej. Arganový olej je zase ceněný pro anti-age účinky při masáži pleti a dekoltu. Slunečnicový olej se těší oblibě pro přehřívací a regenerační účinky. Pro svou příznivou cenu je slunečnicový olej jedním z nejvhodnějších základních nosných olejů, neboť se dobře míchá s jinými oleji při vytváření masážních směsí.

Za studena lisované a bio oleje

Jsou nejčistšími oleji, některé lze také konzumovat. Vyberete si z nich při masáži malých dětí, těhotných, při citlivé pokožce, při masáži obličeje a dekoltu, na zábaly vlasů a používají se také jako tělový olej pro denní ošetřování pokožky, i problematické s akné, psoriázou nebo ekzémem. Ricinový olej při potírání a zábalech podporuje růst řas a vlasů, sezamový olej prohřívá a prokrvuje, konopný olej má silné regenerační účinky. Při problémech s pokožkou a to i co se týče pokožky rukou masérů, se doporučuje masírovat jojobovým olejem, jehož vlastnosti jsou podobné mazu na lidské pokožce.

Olejové extrakty

Koncentrované výluhy léčivých bylin v rostlinném oleji určené pro účelové druhy masáže podle typu bylinek, které byly v oleji macerovány. Nejoblíbenější je olej z třezalky tečkované (milovník, čarovník, nebo i koření Matky Boží), který má typickou červenou barvu a používá se při Breussově masáži. Třezalkovému oleji se připisuje schopnost vyživovat a hydratovat meziobratlové ploténky (více info v článku).

Ohřívače masážních olejů

Umožní provádět masáž olejem teplejším než lidské tělo. Svaly se rychleji zahřejí, klouby se uvolní, účinné složky oleje se rychleji vstřebou do tkání a masáž je účinnější.

Pumpičky a láhve

Jsou šikovnými pomůckami při manipulaci s masážními oleji. Z velkých balení je praktické si odlít menší množství masážního oleje do láhve, se kterou se snadněji manipuluje. Lahve jsou vhodné také pro míchání vlastních masážních směsí nosného oleje s éterickými oleji nebo bylinami. Pumpička na masážní olej umožňuje snadno, rychle a přesně nadávkovat žádoucí množství masážního oleje do dlaně.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 235 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 235 produktů