Masážní oleje

Masážní olej je nejpoužívanějším a nejoblíbenějším masážním prostředkem. Díky přirozené mastnosti a dobrému skluzu masážních olejů se jimi dobře masíruje a pokožka je výborně snáší.

Parafínové oleje

Reprezentují je značky Tomfit, Rival, Emspoma a Yamuna. Poskytují výborný skluz a pestrou paletu účinků. Vyberte si základní parafínový masážní olej nebo zvolte olej s vůní. Extrakty z léčivých bylin, esenciální oleje a parfémy dodávají minerálním olejům nejen příjemnou vůni s relaxačním účinkem na tělo i mysl, ale zajišťují i ​​účinek dle vybrané ingredience.

Parafínové masážní oleje se vsakují do pokožky méně než rostlinné oleje, proto při nich potěší i nižší spotřeba. Jsou vhodné pro masáž celého těla. Asi nejoblíbenějším z masážních olejů je levandulový olej. Levandulový masážní olej ošetřuje pokožku a zklidňuje nejen svalstvo, ale také psychiku. Hořčíkový olej (magnéziový olej) není olej v pravém slova smyslu. Jedná se o pocitově mastný roztok nasycený hořčíkem (magnesium), který se po aplikaci na pokožku umí rychle vstřebat a dodat tkáním prakticky okamžitě chybějící hořčík. Působí proti křečím, hlavně v oblasti lýtek a stehen.

Rostlinné oleje

Jsou buď směsí olejů vylisovaných z částí rostlin nebo se jedná o čisté oleje z jednoho druhu rostliny lisované za studena. Jsou výbornou volbou pro pokožku, hlavně pro relaxační, beauty a anticelulitidní masáže a pro maderoterapii. Zklidňují, vyživují a pěstují pokožku i pleť. Mnohé z nich jsou vhodné pro děti již od prvních dnů po narození a hodí se také na masáž obličeje a dekoltu.

Stejně jako minerální oleje i rostlinné masážní oleje se obohacují éterickými oleji, výtažky z bylin a parfémy. Oblíbené jsou Saloos masážní oleje od českého výrobce s dlouhou tradicí. Olej jako nosič umí dostat účinné látky doplňkové ingredience do pokožky a hlouběji ke tkáním. Hroznový rostlinný masážní olej je ceněný pro antiage účinky na pokožku a oblíbený pro příjemnou sladkou vůni. Zajímavé přírodní vůně má také řada rostlinných masážních olejů Verana Professional. Naleznete v ní ovocné, bylinné i čokoládové vůně a směsi na regeneraci.

Pro svou univerzálnost je velmi oblíbený kokosový olej, lze jej použít na masáže, v kuchyni, na ošetřování pokožky, zábaly vlasů i mytí zubů. Dobře snášeným olejem s neutrální vůní vhodným i pro masáž malých dětí je mandlový olej. Arganový olej je zase ceněný pro anti-age účinky při masáži pleti a dekoltu. Slunečnicový olej se těší oblibě pro přehřívací a regenerační účinky. Pro svou příznivou cenu je slunečnicový olej jedním z nejvhodnějších základních nosných olejů, neboť se dobře míchá s jinými oleji při vytváření masážních směsí.

Za studena lisované a bio oleje

Jsou nejčistšími oleji, některé lze také konzumovat. Vyberete si z nich při masáži malých dětí, těhotných, při citlivé pokožce, při masáži obličeje a dekoltu, na zábaly vlasů a používají se také jako tělový olej pro denní ošetřování pokožky, i problematické s akné, psoriázou nebo ekzémem. Ricinový olej při potírání a zábalech podporuje růst řas a vlasů, sezamový olej prohřívá a prokrvuje, konopný olej má silné regenerační účinky. Při problémech s pokožkou a to i co se týče pokožky rukou masérů, se doporučuje masírovat jojobovým olejem, jehož vlastnosti jsou podobné mazu na lidské pokožce.

Olejové extrakty

Koncentrované výluhy léčivých bylin v rostlinném oleji určené pro účelové druhy masáže podle typu bylinek, které byly v oleji macerovány. Nejoblíbenější je olej z třezalky tečkované (milovník, čarovník, nebo i koření Matky Boží), který má typickou červenou barvu a používá se při Breussově masáži. Třezalkovému oleji se připisuje schopnost vyživovat a hydratovat meziobratlové ploténky (více info v článku).

Ohřívače masážních olejů

Umožní provádět masáž olejem teplejším než lidské tělo. Svaly se rychleji zahřejí, klouby se uvolní, účinné složky oleje se rychleji vstřebou do tkání a masáž je účinnější.

Pumpičky a láhve

Jsou šikovnými pomůckami při manipulaci s masážními oleji. Z velkých balení je praktické si odlít menší množství masážního oleje do láhve, se kterou se snadněji manipuluje. Lahve jsou vhodné také pro míchání vlastních masážních směsí nosného oleje s éterickými oleji nebo bylinami. Pumpička na masážní olej umožňuje snadno, rychle a přesně nadávkovat žádoucí množství masážního oleje do dlaně.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 235 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 235 produktů

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací