Rostlinné

Rostlinné masážní oleje se získávají různými způsoby zpracování ze semen, ořechů nebo částí rostlin. Jsou nejoblíbenější ze všech masážních prostředků.

Rostlinné masážní oleje neobsahují parafín, částečně se vstřebávají do pokožky, ošetřují ji a dodávají jí výživné látky. Čisté jednodruhové rostlinné oleje lze kromě masáže použít i jako přírodní kosmetika na ošetření a zábaly pokožky, vlasů a nehtů. Jsou vhodné i na citlivou pokožku a na masáž nejmenších dětí. Pokožka je po aplikaci rostlinného oleje regenerována, hydratována a pružná.

Na rozdíl od parafínových masážních olejů mohou mít rostlinné masážní oleje různou konzistenci a účinky. Proto se kombinují do směsí, aby se jejich účinky na kůži navzájem doplnily. Nejčastěji ve směsích najdeme mandlový, makadamiový, slunečnicový a sezamový rostlinný olej.

Rostlinné masážní směsi se obohacují zejména přírodními esenciálními oleji. Dodají jim nejen příjemnou vůni, ale éterické oleje rozředěné v nosném rostlinném oleji poskytují tělu a psychice různé benefity.

Součástí rostlinných masážních směsí může být také čokoláda, resp. kakaová hmota, lecitin, mentol, výtažky z léčivých bylin a zeleného čaje nebo parfémy.

U rostlinného masážního oleje je třeba brát v úvahu, že jako přírodní produkt oxiduje. Navzdory konzervaci vitamínem E (tokoferol) nemají rostlinné oleje stálost parafínových masážních olejů a je vhodné je uskladňovat ve tmě a nenechávat dlouho otevřené. I z tohoto důvodu nabízíme rostlinné masážní oleje i v menších baleních od 100 ml.

Menší balení rostlinných masážních olejů ocení i mobilní maséři, sejdou se při cestování nebo chcete-li si vyzkoušet, zda vám a vašim klientům bude olej vyhovovat. Vhodné jsou i pro hobby maséry, kteří masírují jen rodinu a známé a velké balení rostlinného masážního oleje nestihnou do doporučené doby od otevření spotřebovat.

Nejoblíbenějším rostlinným masážním olejem je levandulový, pro jeho příjemnou bylinnou vůni a uklidňující účinky na tělo i psychiku. Sladkou vůní a anti-age účinky láká i hroznový rostlinný masážní olej. Na unavené nohy a chodidla je výborný rozmarýnový masážní olej, který jemně chladí a osvěžuje.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 125 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 125 produktů