Maderoterapie

Maderoterapie je dynamická masáž, při které se používají anatomicky tvarované pomůcky ze dřeva – válečky, stěrky a baňky. Masírují se hlavně problematické partie těla, kde se často hromadí podkožní tuk, vytváří se celulitida a pokožka je povolena.

Dřevěné válečky a nástroje pro maderoterapii jsou nejúčinnější v rukou zkušeného profesionála, ale jsou vhodné i pro využití doma k automasáži problematických oblastí.

Nejvýhodnější je zakoupit si válečky spolu s dalšími nástroji pro maderoterapii rovnou v sadě.

Tvary válečků jsou přizpůsobeny tomu, jaký efekt se od nich při ošetření maderoterapií očekává. Maderoterapie začíná jemným prokrvením masírované partie těla, nejčastěji půlkruhovým válečkem. Následně se tkáň zpracovává ozubenými válečky nebo válečky s disky, případně masážním pásem, pokračuje se do hloubky tkání masáží válečkem s kuličkami nebo kostkami, jumperem a hříbkem. Závěrečná fáze v maderoterapii je vyhlazení a vypnutí pokožky ve směru toku lymfy dřevěnými baňkami a stěrkou.

Maderoterapie má původ v orientálních zemích, ale moderní podobu jí dali v Jižní Americe, v Kolumbii a Brazílii. Slůvko „madera“ znamená ve španělštině dřevo a maderoterapie je tedy „ošetření dřevem“ nebo také masáž dřevem. Technice se pro její účinky říká také „body sculpting treatment“, terapie tvarování těla.

Tento druh masáže se zaměřuje zejména na prokrvení pokožky a zlepšení toku lymfy, což v kombinaci s častým opakováním masáže má viditelné výsledky v podobě štíhlejšího těla a vypnuté pokožky s rovnoměrným barevným tónem. Kromě benefitů klasické masáže má tedy maderoterapie úspěch v oblasti tvarováni postavy, odbourávání podkožního tuku a snižování viditelnosti projevů celulitidy.

Přínosy maderoterapie:
  • štíhlejší a lépe vytvarované tělo,
  • vyhlazená a vypnutá pokožka,
  • sjednocení barevného tónu pokožky a pleti,
  • zlepšení struktury pokožky,
  • menší viditelnost projevů celulitidy a strií,
  • zlepšení toku lymfy,
  • příznivý vliv na metabolismus a imunitní systém,
  • redukce stresu.

Jak probíhá maderoterapie?
Jedno ošetření trvá 30-45 minut a doporučuje se nejméně 10 ošetření za sebou v jednom cyklu buď denně nebo s odstupem jednoho dne (3x týdně). Již po třech ošetřeních většina klientů zaznamenává viditelné výsledky. Počet ošetření v jednom cyklu a potřebný počet cyklů je individuální záležitost.

Více o maderoterapii se můžete dozvědět z článku v Magazínu Masér.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 34 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 34 produktů