Maderoterapie - masáží ke krásnému tělu

22.3.2022PokrokČtení na 5 minut

Vytvarovat si hezkou postavu s atraktivními křivkami, zhubnout a nemuset při tom cvičit, to zní velmi lákavě. V oblasti formování postavy může výrazně pomoci maderoterapie. Co je to za masáž a proč se doporučuje převážně ženám?

Maderoterapie

Co je maderoterapie

Je to masáž zaměřená na tvarování těla, odbourávání podkožního tuku a celulitidy. Po masáži je pokožka vypnutá, s lepší strukturou a rovnoměrným barevným tónem.

Maderoterapie je vhodná především pro ženy. Jak jsme zmiňovali v článku o celulitidě, tkáň pod kůží na mužském a ženském těle je odlišná. Proto i celulitida, lidově pomerančová kůže, se převážně vyskytuje na ženském těle. Právě maderoterapie má ambici zlepšit vzhled pokožky na problematických partiích těla, kde se nejčastěji usazuje nechtěný podkožní tuk a celulitida je viditelná.

Při maderoterapii se používají speciální anatomicky tvarované nástroje ze dřeva. Nejčastěji jsou to válečky, které mají rýhovaný nebo strukturovaný povrch. Bývají také sestaveny z různě tvarovaných pohyblivých koleček nebo kostek. Dalšími nástroji jsou zahlazovací stěrka vytvarovaná do více úhlů a obloučků, aby se dala použít na kterékoli oblasti těla a speciální dřevěné baňky.

Set nástrojů pro maderoterapii

Kde se vzala

Samotné slovo maderoterapie je spojením španělského výrazu pro dřevo „madera“ a slova terapie – ošetření, léčení. Takže volně přeloženo, jde o terapii nebo masáž dřevem.

Původ této masáže najdeme před staletími v orientálních zemích, do moderní podoby ji přetvořili v Jižní Americe, v Kolumbii a Brazílii.

Benefity maderoterapie

Na maderoterapii je potřeba se připravit. Je třeba navýšit pitný režim a vynechat před masáží těžší fyzické aktivity. Rovněž těsně po terapii je dobré dopřát tělu odpočinek, právě ve fázi regenerace se umocňují účinky masáže.

Střední sada válečků pro maderoterapii

Střední sada válečků pro maderoterapii
-12%

2 242 Kč

1 967 Kč

Co můžete očekávat od pravidelné dávky maderoterapie?

 • vypnutá a vyhlazená pokožka s rovnoměrným tónem,
 • štíhlejší tělo s dobře definovanými křivkami,
 • zlepšení struktury pokožky,
 • ústup projevů celulitidy, podkožního tuku a strií,
 • zlepšení stavu lymfy, imunity a metabolismu,
 • uvolnění svalstva,
 • snížení bolestivosti svalstva a tkání,
 • zlepšení nálady, redukce stresu.

Jedna masáž = štíhle tělo?

Bohužel, takhle to nefunguje. I když terapeuti slibují viditelné výsledky již po třech sezeních. Jedno ošetření trvá 30-45 minut a doporučuje se absolvovat 10-15 terapií v jednom cyklu za sebou, ideálně každý druhý den. Minimální frekvence pro viditelné výsledky je 2x týdně.

Ošetření před maderoterapií

Každé ošetření by mělo začínat lymfatickou masáží, resp. přípravou pokožky a tkání na masáž. Pokračuje se nanesením masážního oleje. Terapeuti vybírají takové druhy masážních olejů, které podporují metabolismus a odbourávání celulitidy. Ve třetí fázi masér používá k masáži dřevěné válečky a pomůcky. Masíruje se rychlými, dynamickými tahy a prochází se přes všechny problematické části těla s vyšším podílem podkožního tuku a celulitidy jako jsou hýždě, stehna, boky, břicho, paže a záda.

Maderoterapie obličeje

Zvláště lze absolvovat i maderoterapii obličeje. Má antistresové účinky, prokrvuje a vypíná pokožku a zvedá kontury obličeje.

Nejlepší výsledky maderoterapie má, pokud ji zařadíte mezi aktivity zdravého životního stylu. To znamená kombinovat toto ošetření s lehčí zdravou stravou, přiměřeným pitným režimem, dostatkem spánku a mírnou pohybovou aktivitou, ideálně na čerstvém vzduchu. Rozhodně vezměte v úvahu rady terapeuta, který masáž provádí.

Kontraindikace

Maderoterapie dává organismu docela zabrat, jelikož má vliv na pohyb tekutin, lymfy a tím i na imunitu. Jako v případě jiných masáží, i zde platí, že řešíte-li vážnější zdravotní potíže, měli byste vhodnost masáže konzultovat s lékařem nebo s terapeutem.

Maderoterapie se nedoporučuje při následujících stavech:

 • křečové žíly,
 • kožní onemocnění,
 • čerstvé rány,
 • trombóza,
 • akutní infekční onemocnění,
 • probíhající zánět v těle,
 • těhotenství, kojení,
 • onkologická onemocnění,
 • cukrovka,
 • nezvládnutý vysoký nebo nízký krevní tlak.
Hubnutí a tvarování postavy s maderoterapií

S příchodem prvního náznaku teplých dní si mnoho z nás uvědomí, že jsme přes zimu svoji postavu a pokožku zanedbávali a schovávali pod svetry a bundami.

Dopřát pokožce a tělu péči můžete i v pohodlí svého domova. Právě pomůcky pro maderoterapii jsou jako stvořené pro automasáž problémových oblastí těla, kde se s oblibou usazuje tuk a tvoří celulitida. Pravidelnou péči vaše tělo odmění krásnějšími křivkami a zářivější pokožkou.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.