Lávové kameny a ohřívače

Masáž horkými lávovými kameny nebo i Hot stones masáž je jednou z nejluxusnějších a nejvyhledávanějších masáží.

Tato procedura je příjemná i pro maséra, pro kterého jsou ruce nejdůležitějším pracovním nástrojem a bývají často unavené. Při masáži lávovými kameny není třeba vyvíjet nadměrný tlak a teplo z kamenů dobře prohřeje a uvolní nejen svalstvo klienta, ale také ruce maséra.

Lávové kameny Lipt® prodáváme ve více setech. Liší se počtem i velikostmi lávových kamenů, které jsou součástí setu.

Lávové kameny Lipt® jsou opracovány do různých velikostí. V jednom setu naleznete různé velikosti lávových kamenů, aby se s nimi daly masírovat menší i větší části těla. Díky opracování se s lávovými kameny Lipt® dobře pracuje, terapeut má vždy v rukou dvojici stejně velkých a stejně tvarovaných kamenů. Součástí velké sady lávových kamenů jsou také bílé mramorové kameny vhodné pro studenou masáž nebo pro střídavou masáž nahřátými a zchlazenými kameny, tzv. cévní gymnastiku, která výborně prokrvuje kůži. Ve velké sadě také naleznete čakrové kameny, které podle barvy přísluší k jednotlivým čakrám a mohou se použít jako doplněk terapie.

Sady lávových kamenů nabízíme také v praktických dřevěných krabičkách, ve kterých si můžete svou sadu skladovat.

Tvarované lávové kameny se hodí k detailní práci hlouběji do svalů ak ošetření spoušťových bodů. V nabídce naleznete tvary jako tyčinka, hříbek, hřebík a nebo gua sha destičku z lávového kamene.

V naší nabídce naleznete také čedičové lávové kameny obroušené oceánem a sbírané na plážích Jižní Ameriky. Tvar a velikost kamenů v jednotlivých setech se může mírně lišit. Kouzlo přírodně opracovaných lávových kamenů je právě v jejich rozmanitých tvarech.

Ohřívače na lávové kameny

Jsou elektrické přístroje, které mají většinou dvě části. Samotné tělo přístroje se nahřívá a vanička uvnitř je určena k ohřevu lávových kamenů ve vodní lázni. U ohřívačů vybavených digitálním displejem zobrazuje přístroj informaci o nastavené teplotě a o aktuální teplotě v nádobě.

Středně velké ohřívače lávových kamenů o objemu kolem 6 litrů pojmou dostatečné množství lávových kamenů pro částečné masáže těla (záda, nohy). Pro celotělové masáže doporučujeme nahřívat lávové kameny ve velkém ohřívači lávových kamenů. Zde si umíte najednou naskládat do ohřívače kompletní sadu lávových kamenů, kterou použijete při celotělové masáži.

Ohřívače jsou vhodné i pro ohřívání rašelinových nosičů tepla nebo gelových nahřívacích sáčků ve vodě.

Co je dobré vědět o masáži lávovými kameny

Masáž lávovými kameny má podobné účinky jako sauna. Přehřívá do hloubky kůži a svalstvo, uvolňuje jej, mírně odvodňuje tělo, vyhlazuje a vypíná pokožku a působí mimořádně relaxačně na psychiku. Je vhodná při studeném, sychravém počasí, pro lidi zimomřivé a se studenými končetinami a v období zvýšeného stresu jako psychický relax.

Jaký je postup při masáži lávovými kameny?
Lávové kameny se před masáží nahřívají v ohřívači lávových kamenů. Nejpraktičtější a nejrychleji se lávové kameny zahřívají ve dvouplášťových ohřívačích lávových kamenů, kde vnější část přístroje hřeje a ve vnitřní (vyjímatelné) nádobě se ve vodní lázni zahřívají lávové kameny pro masáž.

Po nahřátí na nastavenou teplotu se lávové kameny používají k masáži a po použití se vracejí do ohřívače k ​​opětovnému ohřátí, aby celá masáž proběhla s teplými kameny.

Po skončení masáže se kameny vyberou a po vychladnutí se vydezinfikují a omyjí v teplé vodě s jemným odmašťujícím prostředkem nebo mýdlem. Vanička ohřívače se rovněž vydezinfikuje a omyje. Pokud neplánujete lávové kameny déle používat, jemně je před odložením naolejujte.

Původ lávových kamenů
Čedičové kameny jsou pozůstatkem lávy vyvržené sopkou. Do oblého hladkého tvaru příjemného do ruky a na tělo je obrušuje buď dno oceánu nebo člověk. Teplo z těchto speciálních kamenů proniká hluboko do svalstva klienta a přehřívá také ruce maséra.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 33 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 33 produktů