Ušní svíčky

Ušní svíčky jsou bavlněné trubičky napuštěné včelím voskem, do kterého může být pro zvýšení účinku přimíchán esenciální olej.

Vonné ušní svíčky jsou obohaceny jedním ze tří éterických olejů: ušní svíčka meduňková má uklidňující účinky, ušní svíčka eukalyptová má osvěžující účinky a ušní svíčka jedlová dezinfikuje.

Včelí vosk zajišťuje pomalé hoření ušní svíčky. Při hoření se vytvoří jemné vakuum, krevní a lymfatické cévky se rozšíří a dovolují lepší odplavování toxinů z oblasti kolem ucha. Teplo vytvořené hořením změkčuje nahromaděný maz a vytvořený podtlak jej komínovým efektem uvolňuje z ucha. Zároveň dochází k vyrovnávání tlaku přes Eustachovou trubici v celé oblasti hlavy a krku.

Bolest se postupně snižuje a celá oblast ucha, krku, sáňky a dutin se regeneruje. Účinek vakua umocňuje přídavek esenciálních olejů z léčivých bylin do včelího vosku. Tepelný vír pozitivně ovlivňuje i zablokované toky energie v meridiánech.

Kdy aplikovat ušní svíčky?
  • bolest, tlak, zalehnutí, hučení a svědění v uších (ne v případě akutního zánětu)
  • doléčování po zánětech ucha
  • nahromadění hlenu v horních dýchacích cestách, rýma
  • bolesti hlavy způsobené nahromaděním ušního mazu
  • podrážděnost
  • nespavost
  • poruchy čichu

Jak používat svíčky do ucha?
Širší horní okraj svíčky se zapálí a tenčí konec svíčky se vloží do ucha nebo vedle ucha. Pod svíčku se podkládá gázový čtvereček nebo papírový kapesník, aby případné zbytky z hoření nepadaly na tělo.

Svíčka se pálí přibližně do 2/3 délky, což trvá 6-8 minut. Shořelé části ušní svíčky je třeba průběžně odštípnout pinzetou. Po shoření 2/3 svíčky se její zbytek uhasí v nádobě s vodou, nepokoušejte se uhasit svíčku sfouknutím.

Jak často svíčkovat?
U uší aplikujeme svíčku vždy pro obě uši, neošetřujeme jen jedno, aby se vyrovnal tlak v Eustachově trubici. Preventivně používáme ušní svíčky jednou za 14 dní. Při ušních problémech pálíme svíčky 3-5 dní za sebou, po 1-2 denní přestávce se kúra může zopakovat.

TIP: Více o použití ušních svíček si můžete přečíst v článku v Magazínu Masér.

skrýt popis
Kritériím odpovídají 3 produkty
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídají 3 produkty