Masti, krémy a spreje s účinkem proti bolesti | velvesa.cz

Přípravky proti bolesti

Krémy, spreje a balzámy pro tlumení bolesti zad, šíje, svalů, kloubů a šlach a potlačování zánětu.

Účinné přírodní a bylinné látky ve funkčních krémech pomáhají tělu při uvolnění svalstva, šlach a kloubů, tlumení bolesti a jsou prevencí zánětlivých procesů.
Funkční krémy, spreje a balzámy podle druhu doporučujeme používat před, během nebo po masáži a fyzickém výkonu a v případě bolesti:

  • před masáží nebo výkonem funkční přípravky prohřejí, prokrví a uvolní svalstvo, které je lépe a rychleji připraveno k masáži nebo k fyzickému výkonu
  • během masáže se aplikováním účinných látek zvýší i celkový účinek masáže, během výkonu (například cyklotúra, turistika) je aplikace prevencí křečí a svalové horečky
  • po masáži a výkonu funkční masážní prostředky uvolní svalstvo, utlumí projevy svalové horečky a zánětu a prodlouží a zintenzivní působení masáže
  • při bolesti jsou funkční krémy, spreje a balzámy jednodušší a zdravější alternativou léků na bolest a náplastí

Funkční krémy, balzámy a spreje lze v rámci masáže kombinovat s masážními oleji nebo emulzemi.

Přípravky proti bolesti se úspěšně používají na bolest zad, při problémech s meziobratlovými ploténkami, při bolesti kloubů, šlach, i při akutní bolesti těsně po úrazu nebo vyšší fyzické námaze.

Přípravky proti bolesti stačí nanést v tenké vrstvě a podle potřeby jemně vmasírovat. Nenanášejí se na velké plochy těla, ale opakovaně se aplikují lokálně na místa, kde je pociťována bolest a ztuhlost svalstva, kloubů či šlach. Proto jsou ekonomické, balení vydrží dlouho.

Thajský krém Namman Muay je díky své univerzálnosti nejoblíbenější z funkčních krémů. Jeho evropská verze Strongpower je však podle ohlasů ještě o něco účinnější. Co mají krém Muay i Strongpower společného je, že jsou hojivým zázrakem pro namáhané svaly, šlachy a klouby a také v případě bolestí zad, svalů, kloubů a šlach. Thajský krém Muay aplikovaný před masáží rozehřeje a prokrví pokožku a svalstvo a zvýší účinek masáže. Při použití po masáži natřeme tenkou vrstvou krému muay problematická místa (spazmy, spoušťové body, bolestivá místa). Krém Muay nebo Strongpower do nich jemně vmasírujeme. Tyto krémy se osvědčily i u modřin. Pravidelné natírání udeřeného místa zrychlí vstřebávání modřiny a hojení pohmožděné tkáně.

Medistik je kanadská specialita ve třech praktických formách aplikace – tyčinka, sprej nebo roll-on. Podobně jako thajská mast Muay obsahuje methylsalicylát a mentol pro úlevu od bolesti svalů, šlach a kloubů. Výhodou spreje a roll-on je, že si po aplikaci není třeba mýt ruce. Medistik je proto vhodný pro veškeré venkovní aktivity, turistiku a sport.

Sprej Medistik
obsahuje také přírodní složky pro výživu kloubů a vazů a ochranu chrupavky. Tyčinka Medistik Dual má největší obsah hřejivé složky methylsalicylát, po použití se tkáň rychle prokrví a bolest zad, kolen nebo křížů ustupuje. Medistik Ice roll-on funguje podobně jako lokální kryoterapie. Rychlým ochlazením chrání problematické místo před vznikem zánětu a následně masivně prokrví pokožku, čímž uvolní ztuhlost svalů a kloubů hlavně na nohou, zádech a krku. Pomáhá i při migréně.

Léčivé účinky originálních tygřích balzámů Tiger Balm jsou založeny na účinných bylinných olejích. Výběr divokých bylin se různí podle druhu balzámu. Tygří masti obsahují kafr, který podporuje krevní oběh a má analgetické a protizánětlivé účinky, také mentol, který má chladivý efekt s hřejivým zakončením a pomůže dočasně ulevit od bolesti, v kombinaci s esenciálními oleji, které balzámům dodávají specifickou vůni a podporují jejich léčivé účinky.

Bílá tygří mast je tradiční medicína proti nachlazení, bolestem hlavy, migréně a na podporu klidného spánku. Červená tygří mast má hřejivý účinek a pomáhá proti bolestem svalstva a kloubů, také při revmatických a artritických bolestech. Tygří mast je vhodné používat před tréninkem a jinými fyzicky namáhavými aktivitami, k regeneraci svalů a kloubů, při potížích s dýcháním i po štípnutí hmyzem.

Biofreeze jsou výrobky na bázi mentolu pro tlumení bolestí zad, svalů a kloubů. Receptury Biofreeze neobsahují žádné analgetické látky, působí lokálně a cíleně, rychle se vstřebávají a nezasahují zbytečně do organismu jako léky proti bolesti. Účinné látky v Biofreeze v balení gel, sprej nebo roll-on po aplikaci působí více než tři hodiny. Biofreeze je mimořádně vhodný pro bolesti při artritidě nebo artróze, jako první pomoc při únavě, přetížení, natažení svalstva či podvrtnutí kotníku.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 10 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 10 produktů

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací