Cvičební pomůcky

Pomůcky na cvičení SM-systému, resp. Spirální stabilizace páteře.

Elastická lana, balanční podložky a opěrné tyče jsou základem pro cviky SM-systému. Elastická lana mají různý stupeň odporu. Základní elastické lano je určeno především pro rehabilitaci. Sportovní elastické lano se hodí pro běžné cvičení relativně zdravých lidí, kteří si chtějí zdraví udržet.

Balanční podložky zkvalitňují cvičení a zvyšují jeho účinky. Podložka pro domácí cvičení je měkčí a Profi balanční podložka má tvrdost nastavenou tak, aby měly cviky spirální stabilizace co největší účinnost.

Opěrné tyče na cvičení pomáhají při nácviku správné chůze se zapojením svalových řetězců.

Prodlužovací koncovky lze vyměnit v případě povolení, poškození nebo únavy materiálu.

Spirální stabilizace páteře nebo i Stabilizace a mobilizace páteře (SM-systém) je způsob cvičení podle MUDr. Smíška, českého lékaře, sportovce a fyzioterapeuta. SM-systém je ojedinělá rehabilitační sestava jednoduchých, ale vysoce účinných cviků pro svalovou rovnováhu celého těla, které se cvičí se speciálním lanem za pomoci opěrné tyče a balanční podložky.

Pravidelné cvičení SM-systému zpevňuje jádro těla, vytváří přirozený svalový korzet a tím zlepšuje i trávení, dýchání a celkové tělesné zdraví.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 8 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 8 produktů