Rašelina

Rašelina je univerzálním prostředkem pro tepelnou terapii, zábaly a koupele.

Rašelina je přírodní materiál, který velmi dobře vede a drží teplo. Je také bohatá na organické látky jako kyselina huminová, třísloviny a enzymy.

Mimořádně oblíbené jsou jednorázové rašelinové zábaly a k nim rašelinové nosiče tepla. Teplem stimulovaná pokožka dobře vstřebává živiny a organické látky uvolňované z rašelinového zábalu. Rašelina působí pozitivně i na obnovu kožních buněk, posiluje obranyschopnost pokožky a přispívá k její regeneraci. Rašelinové zábaly se doporučují při chronických revmatických onemocněních, při doléčování úrazů, svalové únavě, ke zlepšení stavu kožních onemocnění (psoriáza, ekzém), při chorobách trávicího, urologického a gynekologického a dýchacího systému.

O používání jednorázových zábalů a příznivých vlivech na celý organismus se můžete více dočíst v článku.

V rámci terapie suchým teplem nabízíme rašelinové polštářky. Jednoduše se nahřívají, stačí je vložit do mikrovlnky nebo pečící trouby, případně do horké vody. Rašelina dlouho udrží teplo a rašelinové polštářky jsou připraveny k použití kdekoli – doma, v kanceláři, při cestování, ale také v masážních salonech pro uvolnění a přehřátí svalstva a kloubů před masáží nebo po ní.

Balneorašelina do koupele v různých objemech se používá nejen ve wellness a koupelnových zařízeních, ale je vhodná i pro domácí použití. Teplá koupel s rašelinou ošetří a vyživí pokožku, výborně prohřeje tělo, uvolní svaly a klouby a má blahodárné účinky na psychiku. Rašelinový obklad lze aplikovat i na pleť v podobě pleťové masky. Rašelina je zpracována do tak malých částeček, že se po skončení koupele není třeba obávat ucpání odtoku.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 14 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 14 produktů