Výrobky využívané pri terapii teplom | velvesa.cz

Tepelná terapie

Tepelná terapie je terapeutická metoda založená na využívání příznivých účinků tepla.

Mimořádně oblíbené jsou jednorázové rašelinové zábaly a k nim rašelinové nosiče tepla. Rašelina je bohatá na organické látky, jako je kyselina huminová, třísloviny a enzymy. Teplem stimulována pokožka dobře vstřebává živiny z rašeliny. Rašelina působí pozitivně i na obnovu kožních buněk, posiluje obranyschopnost pokožky a přispívá k její regeneraci. Rašelinové zábaly se doporučují při chronických revmatických onemocněních, při doléčování úrazů, svalové únavě, na zlepšení stavu kožních onemocnění (psoriáza, ekzém), při nemocech trávicího, urologického a gynekologického a dýchacího systému.

V rámci terapie suchým teplem nabízíme rašelinové polštářky - ledvinový, krční a rašelinový termofor (láhev). Jednoduše se nahřívají, rašelina dlouho udrží teplo a jsou připraveny k použití kdekoliv - doma, v kanceláři, při cestování, ale i v masážních salonech na uvolnění a prohřátí svalstva a kloubů před masáží nebo po ní.

Balneorašelina do koupele v různých objemech se používá nejen ve wellness a lázeňských zařízeních, ale je vhodná i pro domácí použití. Teplá koupel s rašelinou ošetří a vyživí pokožku, uvolní svaly a klouby a má blahodárné účinky na psychiku. Rašelina je zpracována do tak malých částeček, že se není třeba obávat ucpání odtoku.

Parafínové zábaly s různými přídavnými látkami se používají na prohřátí svalstva a kloubů a ošetření pokožky. Doporučují se při zánětlivých onemocněních kloubů, revmatismu, traumatech pohybového aparátu, dýchacích potížích apod. Jejich výhodou je možnost oddělit část plátu a vytvarovat ho okolo bolestivého místa na těle.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 18 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 18 produktů

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací