Masážní lehátka

Nabízíme skládací, stacionární a elektrická masážní lehátka výborné kvality, jakož i pohodlné skládací podložky na masáž a bohaté příslušenství k masáži pro maséra, fyzioterapeuta, kosmetičku i lékaře.

Typy masážních lehátek

Při výběru masážního stolu je důležité znát účel, pro který jej budete používat. Jednotlivé typy masážních lehátek mají své určení a poskytují uživateli různé výhody.

Skladací masážní lehátka

Skládací masážní lehátka jsou univerzální a hodí se jak začínajícím masérům, tak i do plného provozu v masérském salonu. Je to nejoblíbenější typ masážního stolu, který se používá také v masérských školách.

Výhody skládacího masážníholehátka:

 • stabilita
 • poměrně vysoká nosnost
 • skladnost a přenosnost
 • pohodlné čalounění
 • možnost přizpůsobit si výšku lehátka
 • finančně méně náročné

Masážní lehátka značky Lipt® si svoji kvalitu udržují dlouhá léta. Přesvědčte se v recenzi.

Elektrická masážní lehátka

Elektrické masážní lehátko je nejlepší volba pro pohodlí klienta i maséra. Největší výhodou elektrického lehátka je možnost měnit výškové nastavení i s klientem, který již na lehátku leží. To umožňuje masérovi pracovat v ideální výšce a šetřit si páteř a ruce. Jedinou nevýhodou elektrického masážního lehátka jsou vyšší pořizovací náklady.

Výhody elektrického masážního lehátka: 

 • změna výšky i s klientem na lehátku
 • jednoduchý zdvih pomocí ručního, nožního nebo rámového ovladače
 • pohodlný přístup pro klienty, kteří mají pohybové problémy
 • vysoká nosnost a stabilita i při náročnějších masérských a fyzioterapeutických technikách


Stacionární masážní lehátka

Stacionární lehátko je lehátko s pevnou dřevěnou konstrukcí a vysokou nosností. Používá se hlavně v oblasti zdravotnictví jako vyšetřovací lůžko. Je ale vhodné pro jakýkoli druh terapie.

Výhody stacionárního masážního lehátka: 

 • vysoká nosnost
 • stabilita
 • odolné materiály
 • pohodlné vyšší čalounění
 • nízká hmotnost lehátka

Podložka na masáž

Podložka na masáž je svými rozměry 200 x 120 x 4 cm vhodná pro thajskou masáž, shiatsu a jiné masážní techniky prováděné na podložce i pro cvičení a rehabilitaci. Snadno se skládá, dodává se s pevnou textilní taškou pro uložení a přenášení.

Pokud již máte masážní lehátko vybrané, inspirujte se, co dalšího budete pro kvalitní masáž potřebovat.

Jak si vybrat masážní lehátko?

Masážní lehátko je základem masérského salonu a kromě maséra jej využije také fyzioterapeut, kosmetička nebo lékař. Co je třeba vzít v úvahu při výběru masážního lehátka?

Zvažte účel použití

Pokud s masírováním začínáte nebo plánujete mobilní masáže, nejvíce oceníte skládací masážní lehátko.

TIP: Chcete se dozvědět více o práci mobilního maséra?

Univerzálním lehátkem pro začátečníka i profesionála je Masážní lehátko Lipt® D-05. Chcete-li mít masáž jen jako hobby přínosné pro zdraví rodiny a známých, doporučujeme cenově výhodný, ale stejně pohodlný a stabilní model Masážní lehátko Lipt® DS-01.

Do masážního, ale i kosmetického salonu a pro fyzioterapii se bude hodit elektrické masážní lehátko, do ambulance stacionární lehátko. Pokud nabízíte různé druhy masáží, určitě využijete také podložku na masáž.

Materiál hraje svou roli

U skládacích masážních lehátek máte na výběr mezi konstrukcí z kvalitního tvrdého bukového dřeva nebo hliníku.

Hliníkové stoly jsou o něco lehčí. Pokud potřebujete masérský stůl často přenášet, je to dobrá volba. Dřevo, jako přírodní materiál, má vyšší pružnost a snáze odolává měnícím se tlakům i do stran. Zaváží také estetická stránka, zda se vám více líbí přírodní dřevo nebo čisté linie kovu.

Šířka lehátka

Klíčový parametr, který určuje, jestli se vám bude dobře masírovat a klientovi pohodlně ležet.

Za ideální se považuje masážní lehátko o šířce 70 cm. Až na výjimky se klientům na něj pohodlně vejdou i ruce a masér se při masáži nemusí moc natahovat. Lehátko na masáž užší než 65 cm je pro klienta bez použití područek nepohodlné a šířka nad 80 cm je pro masáže nevhodná, pokud nejste extrémně vysoký masér. Širší lehátka se dělají na objednávku pro jiné typy terapií, například pro rehabilitační cvičení.

Možnost nastavení výšky

Pokud budete lehátko využívat denně nebo často k masírování, v zájmu vlastního zdraví byste měli dbát na to, aby mělo možnost nastavení výšky.

Jaká je ideálna výška masážního stolu? Každý masér má vlastní systém práce, ale obecně se doporučuje, aby lehátko bylo maximálně ve výšce, kam dosahuje sevřená pěst ruky při uvolněném stoji. Rozsahu nastavitelné výšky u lehátka věnujte zvýšenou pozornost, jste-li výrazně nižší nebo vyšší postavy.

TIP: Jaké další faktory kromě správně nastavené výšky stolu pomáhají masérovi zůstat fit?

Nosnost a stabilita

Stabilitu lehátka zajišťuje jeho konstrukční řešení. U skládacích lehátek je to systém ocelových lanek, u elektrických a stacionárních lehátek je to robustní konstrukce, resp. materiál a způsob upevnění nožiček.

Nosnost býva bývá i u skládacích lehátek dostatečná pro běžnou klientelu maséra. . Pokud se věnujete jinému typu terapie a pracujete s klienty, kteří trpí vyšší nadváhou nebo obezitou, zvolte raději stacionární nebo elektrické lehátko.

Tloušťka čalounění

Nedejte se splést, vyšší molitan nemusí znamenat pohodlnější masážní lehátko. Důležitá je kvalita a hustota molitanu.

Hustý molitan je dostatečně pohodlný již při tloušťce 4 cm. U lehátek s vyšším čalouněním se těžší klient může zabořit do lehátka a pro maséra je pak problematičtější dostat se k bočním partiím těla, což je nepohodlné například při masáži nohou.

Příslušenství k masážním lehátkům

Diky doplňkovému vybavení pro masérská lehátka a maséra bude masáž jednodušší, pohodlnější a účinnější.

Nejoblíbenějším doplňkem masérského stolu je polohovací válec nebo půlválec. Polohovací válec ze snadno čistitelné koženky je praktická pomůcka pro maséra na podložení nohou, hlavy nebo polohování klienta vleže na boku.

Taška na lehátko z pevného textilu ochrání čalounění lehátka před prachem a mechanickým poškozením při přenosu, nebo když potřebujete masážní lehátko na čas odložit. Proto ji často vyhledávají zejména mobilní maséři.

Doplňkové služby

Masážní lehátko není spotřební materiál, je to nejdůležitější investice do vaší masérské práce. Dbejte na to, aby v ceně masážního lehátka byl také záruční a pozáruční servis.

Pokud se vyskytne s masérským lehátkem jakýkoli problém, blokuje to maséra v práci. Kvalita našich masérských lehátek je ověřena léty a stojíme si za ní. Pro tyto výjimečné případy máme službu expres reklamace, v jejímž rámci vám v záruční době expresně rychle doručíme náhradní díl nebo zcela nové lehátko, abyste mohli v práci co nejdříve pokračovat.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 41 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 41 produktů