Mobilní masér - je to práce pro mě?

21.1.2021Život maséraČtení do 10 minut

Sedavé zaměstnání a vysoký podíl stresu dává zabrat našim páteřím, kloubům, svalstvu i psychice. Zákazníci proto hledají nejen pohodlné řešení ve formě online nákupů zboží, ale zvyšuje se i poptávka po službách nabízených v pohodlí domova. K nim rozhodně patří také služby mobilních masérů.

mobilni maser obrazok

Lidé si začínají uvědomovat, že pokud chtějí od svého těla a mysli vysoké výkony, musí mu dopřát pravidelnou péči, například ve formě masáže.

Kdo chce absolvovat masáž, má v zásadě dvě možnosti - nejčastějším řešením je navštívit masérský salón nebo wellness zařízení. Druhou možností, jak si dopřát masáž a nemuset opustit pohodlí svého domova je objednat si mobilního maséra.

Zákazníci takto šetří čas, případně dávají přednost intimitě domácího prostředí, kde se cítí bezpečně a pohodlně.

Jak pracuje mobilní masér?

Mobilní masér přijde v dohodnutém čase ke klientovi domů. Klient by měl zabezpečit dostatečný prostor pro masérské lehátko a práci maséra.

Lehátko a vybavení si masér donese s sebou. Klient může použít vlastní ručníky a plachtu.

Tak jako při masáži v salonu, i zde by měl proběhnout úvodní rozhovor, v jehož rámci se masér ptá na možné kontraindikace a klient specifikuje, jaké má potíže a co od masáže očekává.

Po masáži se klient oblékne, zaplatí za službu, masér si sbalí lehátko a všechny věci a odchází. Klient zůstává relaxovat v pohodlí vlastního domova.

Vlastní salon vs. mobilní masér

Pracovat jako mobilní masér má své výhody a nevýhody.

Výhodou je jednoduchost, svoboda a flexibilita - žádné vyřizování prostorů, žádné stavební úpravy a plnění přísných požadavků od hygieny, odpadá nutnost nákupu nábytku a podobně. Při přerušení nebo rušení masérské živnosti nebo chuti odejít na zkušenou do zahraničí budete mít mnohem méně starostí.

Na druhé straně prostředí, ve kterém mobilní masér pracuje, je pro něj vždy nové a cizí a nikdy neví, co může očekávat - kolik bude mít prostoru a jaké bude mít podmínky pro práci (teplota v místnosti, pachy, zvuky, přítomnost jiných členů domácnosti, dětí, domácích zvířat).

Mobilní masér by proto měl být flexibilní a vyrovnaný člověk, připravený řešit i neočekávané situace.

Dejte o sobě vědět

Dnes již není problém informovat klientelu o službách, které poskytujete. Jako mobilní masér však chcete pokrýt trochu jiný typ klientely jako masérský salón. Využijte proto všechny způsoby, které vám nabízí internet.

Orientujte se na sociální sítě, využijte místní sdružení, nechávejte kontakt na sebe u profesionálů, kteří poskytují služby péče o lidské tělo - pedikérky, manikérky, kadeřnice, wellness.

Neváhejte investovat do profesionálně zpracované webové stránky. Noste s sebou vizitky a nechávejte jejich klientům s prosbou, aby je posunuli dál svým známým.

mobilni maser obrazok
Mobilní masér se umí snadno odprezentovat přes sociální sítě, ale efektivní jsou stále i klasické vizitky.

Maséra chválí jeho ruce a služby, které poskytuje, ale ústní podání často na vybudování dostatečné klientely nestačí.

Cestování a čas

Rozdíly jsou i při časování klientů. Zatímco v salonu je časový rozvrh poměrně přesně daný, při cestování za klienty se může stát, že pro dopravní situaci se masér zdrží.

Ani klienti v pohodlí domova a příjemně uvolnění po masáži nemají často důvod sledovat čas, takže masér musí být disciplinovaný a snažit se dodržovat domluvené termíny.

Masérské salony mají běžně zavedené storno poplatky při zrušení masáže těsně před dohodnutým termínem. Mobilní masér má práci komplikovanou dojížděním, takže čas na storno musí být delší (minimálně 24h před masáží), aby si stihl přeplánovat cestu na následující den.

Logistika a plánování cest jsou u mobilních masáží klíčové, aby masér nestrávil více času přesouváním se za klienty jako samotnými masážemi. Nezapomeňte započítat do ceny masáže i další náklady spojené s dopravou, například parkovné.

Poskytujte služby i mimo běžnou otvírací dobu masérských salónů, získáte více klientů.

Bezpečnost a komunikace

Mnozí maséři, zejména ženy, berou v úvahu otázku bezpečnosti. Proto je vhodné v rámci svých propagačních aktivit jasně komunikovat, jaký druh masáže nabízíte a že určitě nejde o služby erotického charakteru.

Pokud se vám při objednávání klienta telefonicky, mailem nebo osobně cokoliv nezdá, zvažte, zda zakázku vezmete.

Komunikujte příjemně, zdvořile, ale profesionálně. Nebojte se použít odbornou terminologii. Je důležité, abyste působili seriózně a sebevědomě.

Při nových klientech, s nimiž zatím nemáte vybudovaný vztah založený na oboustranné důvěře, trvejte například na tom, aby byl klient při masáži oblečený minimálně ve spodním prádle.

Fyzička a vybavení

Na rozdíl od masážního salónu, kde má masér pomůcky ke všem druhům masáže, v rámci mobilní masáže je potřeba uvažovat nad tím, jaké druhy masáže je schopen v domácím prostředí poskytnout.

Nést s sebou ohřívač s lávovými kameny plus masážní lehátko a další vybavení na sedmé patro bez výtahu, rozložit se s nimi bezpečně a pohodlně v bytě klienta a dezinfikovat je po masáži je totiž problematické.

Proto v nabídce mobilního maséra jsou převážně techniky, při kterých mu stačí ruce a masážní stůl. Zvažte své fyzické dispozice a vyberte si skládací lehátko, které je lehké a stabilní.

mobilni maser obrazok
Masérské lehátko Lipt D-05 za okamžik složíte a přenesete, kam třeba.

Vždy byste měli mít v nabídce neutrální masážní olej bez vůně a alespoň dva tři jiné oleje, aby si klient měl z čeho vybrat.

Noste přiměřené množství olejů v menších nádobkách. Je praktické mít všechny oleje v nějakém obalu, který neproteče, kdyby se oleje vylily. Neznečistíte si tak další vybavení v tašce.

Klienty můžete předem požádat, aby měli připravenou vlastní plachtu a osušky a ručníky, ušetříte tak místo. Je vhodné přibalit si svou hudbu a přenosný reproduktor.

Vonné svíčky nebo tyčinky jsou vhodnější jako difuzér, který potřebuje přívod elektřiny, a po každé návštěvě byste z něj museli vylévat zbytek vody.

mobilni maser obrazok
Při práci mobilního maséra jsou vonné svíčky praktičtější než difuzér.

Nezapomeňte ani na pero a všechny písemnosti, které klient musí vyplnit, například poučení a krátký zdravotní dotazník. Vezměte si s sebou také kopie vašich masérských dokladů (minimálně certifikát, na základě kterého máte otevřenou masérskou živnost), vizitky a propagační materiály. Neocenitelným pomocníkem je notebook, tablet nebo diář.

Vybavení ukládejte do praktické tašky precizně, aby každá věc měla své stálé místo. Je dobré vědět sbalenou tašku zkontrolovat jediným pohledem, vyhnete se tak nechtěnému zapomenutí části vybavení u klienta. Kromě toho si nacvičte i balení masérské tašky, abyste tuto část zvládli u klienta s profesionálním klidem.

Myslete také na to, že přenášení masérského lehátka a vybavení je fyzicky náročnější, a proto si šetřete záda, dopřejte si relax, plánujte si zvládnutelný počet masáží na den a dopřejte si volné dny.

Pokud je to vhodné, můžete použít malý vozík na převoz zavazadel a lehátko od auta k domu klienta převézt. Pravidelně kontrolujte vybavení, jestli vám něco nechybí a jestli všechno funguje.

Stálé klientele můžete navrhnout, aby si zakoupili skládací masérské lehátko na doma. Nemusíte tak přenášet své a klient může lehátko využít i na domácí masáže. Výhodné je to v rodinách, kde je více sportovců nebo u lidí, kteří si masáž dopřejí pravidelně a často.

mobilni maser obrazok
Stálé klientele můžete navrhnout, aby si domů koupili skládací masérské lehátko.

Cena

Nepodléhejte představě, že jestli mobilní masér neplatí nájemné za masérské prostory, musí být masáž od něho cenově výhodnější. Často je opak pravdou.

Dojíždění, opakované přenášení, vybalování a balení vybavení a často náročnější způsob sladění objednávek klientů si zaslouží svou odměnu. Přinášíte přece klientům pohodlí na přání.

Vyskládejte si jednoduchý a přehledný ceník, oddělte cenu masáže a cenu dopravy, aby bylo výhodnější masírovat více lidí na jednom místě.

Myslete na to, že objednávky budete řešit často v nepohodlných podmínkách na cestách a musíte se ve svém ceníku orientovat bez váhání.

Rozhodnutí

Pokud jste masér, který má rád výzvy, rád potkává nové lidi, rád cestuje a ocení změnu prostředí a umí si přitom zachovat klid a vnitřní pohodu, práce mobilního maséra by vás mohla těšit.

Poskytuje totiž stále nové výzvy a příjemnou změnu oproti rutině masérského salonu a nevyžaduje tak vysoký vstupní kapitál.

Nakonec, výběr mezi masérským salonem a mobilní masáží není buď-nebo. Dají se poměrně snadno kombinovat a užít si tak výhody obou způsobů práce maséra.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.