Éterické oleje a aromaterapie

Aromaterapie je součástí wellness, masáží a péče o lidské tělo i mysl už celá staletí. Má blahodárné účinky na tělesné zdraví a duševní pohodu.

Vonné oleje doprovázejí lidstvo velmi dlouho. Již ve starověku Hippokrates zapaloval léčivé byliny a doutnající je umisťoval do blízkosti nemocných. Aromaterapie je o vůni, konkrétně o léčivé vůni, resp. pachu, neboť vnímání vůně je velmi individuální záležitost.

Esenciální oleje jsou nejpoužívanějším typem aromaterapie. Používají se v difuzérech nebo aroma lampách pro inhalování, do koupele nebo jako součást masážních olejů. Čisté jednodruhové přírodní esenciální oleje se nejčastěji získávají destilací z různých částí rostlin.

Směsi éterických olejů jsou speciálně namíchány za účelem posílení vzájemných účinků esenciálních olejů, které jsou součástí směsi. Jsou také vhodné pro inhalaci, masáž nebo do koupele.

Přírodní osvěžovače vzduchu využívají sílu esenciálních olejů ve vhodných kombinacích k ovlivnění nálady, dýchání a celkové pohody a zdraví. Obsahují pouze 100% přírodní éterické oleje bez umělých vůní a dobře je snášejí také alergici a astmatici.

Vonné svíčky poslouží nejen v masážním salonu, ale také v domácnosti nebo kanceláři k vytvoření příjemné voňavé atmosféry.

Aromalampy využívají odpařování směsi vody a esenciálního oleje do ovzduší. Jsou příjemným designovým doplňkem, snadno se používají, nepotřebují elektřinu a světlo svíčky v nich přispívá k vytvoření útulné atmosféry.

Vykuřovadla a vykuřovací svazky jsou různé pryskyřice, kůra stromů, sušené květiny a svazky sušených bylin, nejčastěji různých druhů šalvěje. Tlením vykuřovacího svazku vzniká silná bylinná vůně, která energeticky očišťuje prostor.

skrýt popis
Kritériím odpovídá 76 produktů
FILTROVAT
FILTR
Zrušit filtr

Kritériím odpovídá 76 produktů