Těžký výběr masážního krému? Tyto patří k našim nejprodávanějším

2.8.2021Velvesa doporučujeČtení do 10 minut

Většina masérů dává přednost masážním olejům, případně emulzím. Jaké místo mají tedy masážní krémy v rámci masáže a kdy je vhodné je použít? Dnes vám představíme naše nejprodávanější masážní krémy.

Obecně maséři vnímají masážní krémy jako součást beauty procedur, případně sportovní masáže. Krátké masáže v rámci ošetření pokožky, anticelulitidního programu, jako hydratace a vyživení po peelingu, zde všude najdou místo kosmetické masážní krémy.

Masážní krémy pro sportovní masáž obyčejně obsahují chladicí, prohřívající nebo regenerační složky. Rychle se vstřebávají, ale stejně rychle nastupuje i jejich účinek. Pro použití v terénu jsou často praktičtější než masážní olej.

No existuje ještě jedna skupina speciálních, tzv. funkčních krémů, které jsou určeny k ošetření bolestivých svalů a kloubů. Účinnými látkami v nich bývají methylsalicylát a mentol. A právě tuto skupinu krémů určených pro masáž by žádný masér neměl přehlížet.

Namman Muay

Za tajemným názvem se skrývá funkční krém přímo z Thajska s jednoduchým složením, ale silným účinkem. Kdo někdy viděl thajský box, asi ví, že sportovci po tréninku nebo zápase v této sportovní disciplíně jsou samá modřina a zhmožděnina. Receptura Muay krému vznikla před více než 80ti lety právě na řešení následků těžkých zápasů, ale i jako krém na rozehřátí svalstva před výkonem.

thajský regenerační funkční krém Namman Muay

Strongpower

Naše novinka v oblasti funkčních krémů. Strongpower se pyšní opravdu silným účinkem proti bolesti. Má podobné složení, účinky i způsob použití jako Muay, je to jeho mladší evropský bratr namíchaný na Slovensku a vyráběný v České republice.

Funkční krém proti bolesti Strongpower

Pokud váháte, zda dát krému Strongpower šanci, tak rozhodně ano. Pokud máte ověřené účinky Muay, rozhodně nebudete zklamáni, spíše naopak. I my jsme samozřejmě Strongpower vyzkoušeli na sobě i na své klientele a konstatujeme, že to je opravdu síla.

HEAD

Známá sportovní značka si nechala namíchat funkční krémy podle ověřené receptury - hřejivý, chladivý a regenerační.

Funkční sportovní krémy HEAD

Krémy HEAD testoval široký okruh našich známých, kteří se věnují sportu - fotbalisté, cyklisté, horští turisté a vášniví zahrádkáři. Ohlasy byly velmi kladné, krémy jsou mimořádně účinné a přesně plní označený účel - prohřívají, chladí a regenerují.

Jak nejlépe použít funkční krém?

V oblasti masáží můžete funkční krém použít před masáží, resp. po měkkých technikách před nanesením masážního prostředku. Krém stačí aplikovat v malém množství na nejvíce bolestivá místa a jemně vmasírovat.

Druhý způsob je natřít funkčním krémem zcela na konci masáže na bolestivá místa, kde jste roztlačovali spasmy a uvolňovali trigger-pointy. Podpoříte tím regeneraci tkáně a ztlumíte pocity bolesti. Klienti, kteří vyzkouší úlevu po použití některého z funkčních krémů, si ho rádi pořídí i na doma.

Funkční krém s metylsalycilátem a mentolem se dá samozřejmě používat i mimo masáže jako kterýkoliv jiný krém proti bolesti - jemně vetřít na postižené místo a nechat působit. Můžete očekávat 5-10 min pocit chlazení a následně intenzivní pocit přehřátí, který trvá i několik hodin. Výhodou je, že funkční krémy oproti jiným krémům určeným na bolest neobsahují analgetické látky.

Funkční krém je i praktickým dárkem pro každého seniora, který trpí bolestmi pohybového aparátu. Ve starším věku už i menší námaha může způsobit nepříjemné zatuhnutí svalů a bolestivost, tkáně se déle regenerují. Je lepší takové obtíže nejprve řešit aplikací funkčního krému a ne hned zvolit léky na bolest.

Kosmetické krémy

Jak jsme zmínili v úvodu, velká skupina masážních krémů je určena pro masáž a zároveň pro kosmetiku. Výborné pečující a vyživující vlastnosti dovolují použít tyto výrobky i pro běžné pěstování pokožky a pleti.

Jedinou nevýhodou masážního krému je, že se poměrně rychle vstřebává do pokožky. Na rozdíl od masážního oleje ale krém není tak mastný, nenechává film na pokožce a jeho zbytky po masáži se dají v případě potřeby jednoduše smýt vodou.

Krémy jsou vhodné i pro klienty s velmi suchou pokožkou, která potřebuje výživu a hydrataci, na krátkodobé a sportovní masáže.

U nás nejoblíbenější

A které kosmetické masážní krémy se na velvesa.cz těší největší popularitě?

Masážní krém s olejem z hroznových jader

Velmi příjemná vůně v kombinaci s olejem z hroznových jadérek. Žádný div, že tento masážní krém je nejprodávanější ve své kategorii. Po použití slibuje hydratovanou, hedvábnou a zpevněnou pokožku, protože pomáhá regenerovat vlákna kolagenu.

Masážní krém je vhodný na masáž i pro kosmetiku

Mentolově-kafrový masážní krém

Osvěžující krém s chladivým účinkem díky kafru, mentolu a mátovému oleji. Mimořádně vhodný na masáž nohou a chodidel.

Univerzální masážní krém s vůní pomeranče a skořice

Toto je pravý požitek pro tělo i mysl. Vůně pomeranče s jemným pikantním nádechem skořice zcela omámí smysly a přirozeně vykouzlí úsměv na tváři nejen masírovanému, ale i masérovi. Bonusem je jemná pokožka po použití krému.

Paprikový krém

Nejoblíbenější člen z rodiny krémů a gelů na ošetření celulitidy. Obsah kapsaicinu zajišťuje silné prokrvení tkáně a rozběhnutí cévního a lymfatického systému. Pravidelná aplikace krému na problémové partie těla pomáhá při jejich tvarování a zeštíhlení.

A jaké zkušenosti máte s funkčními a kosmetickými krémy vy? Podělte se o ně v komentářích.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.