Senzuální masáž pro dva

29.11.2010Fit a v pohoděČtení do 10 minut

Senzuální je v podstatě každá masáž. Nervová zakončení v pokožce, a jsou jich miliony, citlivě reagují na sebemenší dotek.

Senzuální masáž pro dva

Při masáži se ale zapojují i další smysly: cítím vůní oleje, nasloucháme rytmu hmatů, hudbě, působí na nás vizuální vjem ... Může jít doslova o multismyslový zážitek! Přitom je však velký rozdíl mezi dotekem terapeutickým a senzuálním. Dnes poprvé proto nebudu psát o profesionální masáži, kterou si můžete dopřát v regeneračním centru, ale přináším inspiraci na velmi jemnou a hravou senzuální masáž pro intimní partnery, určenou výhradně pro ničím nerušené domácí prostředí.

Škola vzájemného poznávání - při senzuální masáži stimulujeme celé tělo pomocí doteku. Je skvělou příležitostí zkoumat vlastní smyslnost a zároveň poznávat tělo našeho partnera. Využíváme kombinace dlouhých táhlých hmatů a jemných doteků na citlivých částech těla. Dochází při nich nejenom k relaxaci, odplavení stresu a svalového napětí, ale často i zlepšení našich intimních vztahů. V dnešním uspěchaném světě se mnoho vztahů časem dostává do jakéhosi mrtvého bodu. Začíná váznout komunikace, vytrácí se radost z přítomnosti druhého, převažuje rutina. Někdy je příčinou traumatizující zážitek, jindy se problém vplíží pomalu a nepozorovaně. Kolikrát si ani nevšimneme, že nám vztah zevšedněl. Mnoho rodinných terapeutů v těchto případech doporučuje masáž v páru jako způsob vzájemného poznávání, vzrušování a dotek bez vyvíjení nátlaku na pohlavní styk. Stává se, že i vlažný vztah se tímto způsobem neuvěřitelně osvěží a nabije novou energií. Ale jak už bylo naznačeno, při senzuální dotekové komunikaci je lepší nezaměřit se příliš na sexuální stimulaci, ale soustředit se spíš na tělo partnera. Jedině tak muze byt masáž opravdovým a krásným a nesobeckého dávání tomu, koho milujeme a zároveň důkazem, že ho přijímáme, jaký je.

"Teplo, hudba, světlo svíček ..." - pokud si chceme s partnerem dat tento krásný dar, měly bychom takové věnovat pozornost všem okolnostem, které nám mohou napomoci ke krásnému a hlubokému zážitku. Najdeme si čas, abychom vytvořili útulné intimní prostředí. Pokoj by mél být především příjemné vytopený. Budeme-li partnera masírovat na zemi, pak by zde měly být teplé, měkké a pokožkou příjemně vnímané podložky. Partnera necháváme minimálně oblečeného, velice příjemně až konejšivě působí, když jeho tělo zakryjeme vyhřátými osuškami, pustíme uklidňující relaxační hudbu a rozsvítíme tlumení světla, nebo zapálíme svíčky.

Vůně, které umocní zážitek - zážitek ze senzuální partnerské masáže může významně umocnit také aromaterapie. Využíváme zejména éterické oleje, kterým se připisují afrodiziakální účinky. Nicméně nutno podotknout, že většinou se nejedná o účinky přímočaré, ale o vyvolání smyslné nálady díky schopnosti těchto vůní působí na psychiku - uklidňovat, zlepšovat koncentraci a vnímání, uvolňovat napětí, stres a usnadňovat komunikaci. Do této skupiny patří například éterické oleje ylang-ylang, jasmín, růže damašská, pomeranč, santal, nerol nebo pelargonie. Výborně působil i hotové směsi éterických olejů jako Harmonie, Afrodiziakální, Noc lásky nebo Uvolňující. Osobně doporučuji tyto éterické oleje nebo směsi použít do neutrálního masážního oleje pro relaxační masáž. Tento olej má dobrou skluznost a k pokožce je velmi šetrný. Uvedené éterické oleje a směsi pak můžeme samozřejmě použít také k provonění místnosti (stačí 2-4 kapky do aromalampy) nebo k uvolňující koupeli před masáží.

Elektrická vyhřívací podložka Comfort

Elektrická vyhřívací podložka Comfort

1 039 Kč

Jemně a citlivě - masáž sestává převážně z jemných hladivých pohybů. Aby se naše ruce hýbali hladce, použijeme trochu více oleje než při jiném typu masáže. Velice příjemné působí klasický hladivý pohyb - efloráž. Ruce nám při něm klouzají od hlavy po obou stranách páteře co nejdál po zádech a zase zpět po stranách zad směrem k hlavě. Nejvhodnější poloha je přitom za hlavou partnera. V další části masáže hladíme střední část zad, jedna ruka následuje druhou, tahy jsou plynulé na sebe navazující. Ruce položíme na horní část zad a krouživými pohyby hladíme partnera směrem ven k ramenním kloubům. Stejným způsobem masírujeme i hýždě, kde můžeme použít trošku pevnější pohyby. Pak jemně posunujeme ruce směrem od kotníků nahoru po zadní straně nohou, opět plynulým pohybem jedné ruky za druhou. Po namasírování celé zadní části těla otočíme partnera na záda a rukama přejíždíme po přední straně nohou. Při masáži stehen zapojíme obě ruce.

Efloráž můžeme využívat při masáži celé přední části těla. Přitom stále klečíme u partnerovy hlavy. Důležitá je při masáži zbytečně netisknout palce a nevyvíjet žádný tlak, který by působil rušivě. Aby masáž byla skutečně senzuální, využívejme spíš stejné jemné pohyby a citlivě přitom vnímejme tělo a reakce partnera. Vždyť cílem je potěší ho, dodat mu pocit jistoty, povzbuzení a vzrušení. Ale stejně dobré je sledovat i své vlastní pocity.

Tvořivě a vynalézavě - k masáži můžeme využívat i konečky prstů. Pokud máme delší vlasy, můžeme tělo partnera hladit také jimi. Takové hlazení vyvolává velice příjemné pocity. Buďme tvořiví, zkoušejme a objevujme nové druhy doteku. Pokud budeme citlivě vnímat potřeby a pocity partnera, můžeme docílit skutečně krásného zážitku. Buďme vynalézaví. Kůže je největší senzorický orgán těla a existuje mnoho způsobů, jak ji probudit a oživit. Zajímavě působí třeba prosté foukání, například na záda. Příjemné je hlazení partnerova těla dlouhým hedvábným šátkem. Zkuste partnera šátkem zakrýt a pak šátek lehce táhnout po jeho těle ...
Masáž můžeme zakončit jemným přejížděním konečky prstů po pokožce. Můžeme kroužit, třít a láskat každým prstem a každou částí ruky. Do masáže tak vnášíme něhu a pocit intimní blízkosti. Úplně na konec si můžeme dopřát i vzájemnou masáž nohou, kdy se s partnerem dotýkáme chodidly - položíme je k sobě a citlivě se dotýkáme prstů a dlaní. Je pravděpodobné, že po takovémto krásném rituálu si s partnerem budeme daleko bližší, protože řeč těla je neuvěřitelně silná.

Masáží si vzájemně věnujeme to nejcennější, co máme, a to je čas strávený s osobou nám nejbližší, silný zážitek harmonického splynutí těla i duše. Jestliže jste se rozhodli věnovat sobě, partnerovi a hlavně vašemu vztahu tuto masáž (třeba i jako nezapomenutelný a originální vánoční dárek), přeji vám příjemné zážitky, hodně tvořivosti.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.