Příjemná vůně v masážním salonu: 6 tipů, jak ji dosáhnout

10.5.2022Život maséraČtení na 5 minut

K atmosféře pohody v masážním nebo terapeutickém salonu určitě patří také vůně. Aby byla opravdu příjemná, je třeba především často větrat, dbát na správnou koncentraci a nekombinovat příliš mnoho vůní najednou. A jak dostat vybranou vůni do ovzduší? V dnešním článku si probereme pár cest k voňavému masérskému salonu.

Příjemná vůně vytváří atmosféru pohody

Difuzér - pěkný design a zdravý způsob provonění vzduchu

Pokud jde o rozptylování vůně, difuzéry jsou rozhodně jedničkou. Doporučuje se kombinovat v nich čisté přírodní esenciální oleje s destilovanou vodou. Usazující se minerály z běžné kohoutkové vody (vodní kámen) mohou difuzér poškodit a je třeba jej často čistit.

Používání difuzéru má mnoho výhod. Snadno si hlídáte koncentraci vůně podle množství esenciálního oleje, bez problémů můžete vůně kombinovat a samotný přístroj je navíc pěkným doplňkem interiéru. Na rozdíl od klasické svíčky s plamenem nehrozí přímo nebezpečí požáru.

Rozptylování éterických olejů do ovzduší pomocí ultrasonického difuzéru je zdravou alternativou vyčištění a provonění vzduchu. Difuzér esenciální oleje neohřívá, ale vytváří z vody a éterického oleje jemnou mikromlhu.

Ultrasonické difuzéry jsou velmi oblíbené

Účinky vůně z difuzéru se odvíjejí podle toho, jaký éterický olej zvolíte:

  • relaxace - levandule, pomeranč, bergamot
  • uvolnění stresu - kadidlovník, mandarinka, ylang-ylang
  • lepší koncentrace - litsea cubeba, citronella, pačuli
  • zlepšení nálady - pomeranč, grep, limeta
  • uvolnění dýchacích cest - eukalyptus, borovice, kafrovník
  • zlepšení trávení - šalvěj, citron, máta peprná
  • lepší spánek - meduňka s citronellou, petitgrain, levandule
  • bezpečné odpuzení hmyzu - hřebíček, citrónová tráva, cedrové dřevo

Přírodní osvěžovač vzduchu - praktický a rychlý

Novinkou v oblasti koncentrovaných vůní pro bleskové použití jsou přírodní osvěžovače vzduchu. Směsi éterických olejů namíchané odborníky na aromaterapii stačí nastříkat do ovzduší a užívat si příjemné vůně spojené s pozitivními účinky obsažených esenciálních olejů.

Díky rozprašovači je spotřeba opravdu minimální a osvěžovač tak dobře poslouží velmi dlouhou dobu. Skleněná nádobka zajišťuje stálou kvalitu obsahu.

Přírodní masážní svíčka Citrus 100ml

Přírodní masážní svíčka Citrus 100ml

225 Kč

Masážní svíčka - vůně, masáž a atmosféra v jednom produktu

Představte si, jak klienta v salonu přivítá příjemná vůně a mihotavý plamínek svíčky. A hned na to ho čeká masáž příjemně teplým voňavým voskem.

Přesně toto jsou masážní svíčky. Velmi originální způsob použití masážního prostředku, který v sobě spojuje aromaterapii, termoterapii a masáž.

Aromalampy - variabilní využití pěkného doplňku interiéru

Aromalampy samotné samozřejmě vůni nevydávají. Jsou ale pěkným doplňkem interiéru, dotváří atmosféru a lze je použít s éterickými oleji nebo vonnými vosky.

Na trhu je velký výběr aromalampiček převážně z keramiky. Jejich výhodou je snadná údržba a kombinace plamene svíčky s vůní esenciálního oleje dle výběru.

Voňavé svíčky

Svíčky - jednoduchá klasika

Vonné svíčky jsou klasickým a velmi příjemným způsobem, jak dodat do salonu nejen vůni, ale také příjemnou relaxační atmosféru.

Mihotavá světýlka nás uklidňují a vyvolávají pocit útulnosti. Čajové svíčky s vůní můžete vložit do různých svícnů nebo nádob a dotvořit si tak interiér masážního salonu.

Výhodou svíček je jejich snadné použití, nepotřebují žádný servis a jediné, co vyžadují, je dodržet zásady bezpečné práce v okolí otevřeného ohně.

Vykuřovadla - pro energie, které nevidíme

Bylinné svazky k vykuřování jsou svojí vůní velmi specifické. Pokud však ve své praxi používáte terapie, při kterých se hodně pracuje s energií nebo čakrami, vykuřováním můžete energeticky očistit prostor.

Vykuřovací svazky jsou většinou na bázi šalvěje

Vykuřovací svazky můžete použít i pro energetické očištění domácnosti nebo jakýchkoli prostor.

Aroma v masážním salonu se odvíjí také od masážních prostředků, dezinfekce a pracích prostředků, které používáte. Nezapomínejte proto na časté větrání a nekombinujte příliš mnoho vůní. I klient se může na masáž dostavit s výraznější vůní parfému, vyžádat si aromatizovaný masážní olej a máte-li již v difuzéru jinou vůni, někdy z toho vznikne nepříjemný těžký mix. V případě vůní platí, že méně je více.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.