Jak používat lávové kameny?

6.5.2015PokrokČtení na 3 minuty

Masáž lávovými kameny přináší jedinečný zážitek. Není divu, že je označována jako královna masáží a je vyhledávána také jako součást různých wellness procedur. Teplo z nahřátých lávových kamenů působí hloubkově a přináší komplexní uvolnění.

Jak používat lávové kameny?

Jak působí masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny odstraňuje svalovou ztuhlost a spasmy, teplo pronikající do hloubky má vliv na zlepšení a stimulaci krevního oběhu, odbourání stresu a poruch spánku.

Tato masáž má také velmi pozitivní účinek na koncentraci, mysl a v neposlední řadě na regeneraci namožených svalů. Intenzivní relaxace a odpočinek díky lávovým kamenům znamenají naprostou spokojenost klientů.

Kvalitní výbava jako základ

K tomu ale nestačí jen šikovné ruce maséra. Dokonalý požitek lze klientům poskytnout pouze s kvalitní a spolehlivou výbavou.

Lávové kameny nejsou jen tak ledajaké kameny, které by si člověk mohl jednoduše nasbírat někde u řeky. Jejich hladké a příjemné struktury, vynikající tepelně-akumulační vlastnosti a jedinečný vzhled je dán jejich sopečným původem.

Jde většinou o čedičové kameny, které jsou přírodně obroušeny a sesbírány na plážích oceánu, případně jsou větší kusy čedičové lávy opracovány do různých tvarů. Lávové kameny mají nejčastěji charakteristickou černou barvu, ale díky příměsím různých minerálů mohou mít také tóny šedé nebo zelené barvy.

Lávové kameny se sbírají, resp. opracovávají do rozličných velikostí a tvarů. Profesionální maséři a wellness terapeuti ve své sadě lávových kamenů obyčejně mají i kameny pod krk, kříže, záda, nohy, na obličej či spouštěcí body. Součástí velkých profesionálních setů jsou také meziprstové, spinální nebo čakrové kameny. Kompletní výbava umožňuje provedení několika druhů masáže lávovými kameny a zvyšuje pestrost nabízených služeb.

Masáž lávovými kameny je založena na tepelném efektu, který uvolňuje tkáň do hloubky a masérské technice, která také přispívá k celkovému výsledku. Kameny se ale nenahřejí samy.

Požadované teploty kamenů před masáží lze dosáhnout ohříváním ve vodě pomocí ohřívačů. Ohřívače jsou složeny z vnitřní nádoby na ohřev, poklice a těla přístroje s digitálním regulátorem teploty, který ukazuje nastavenou teplotu ohřevu a také aktuální teplotu v nádobě ohřívače.

K ohřívačům lávových kamenů patří lžíce, dřevěné vařečky nebo kleště, kterými lze kameny vytáhnout elegantním způsobem.

K masáži horkými lávovými kameny lze přidat ještě proceduru spojenou s chladivými mramorovými kameny. Ty se podílejí na zlepšování imunitního systému a odolnosti organizmu.

Kvalitní vybavení zaručuje dlouhou životnost a spolehlivost, která šetří čas i peníze. Klienti, kterým je poskytnuta perfektní péče, jsou nejlepší reklamou a proto se investice do masérských potřeb a vybavení vyplatí.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 1

Michal

Masáž lávovým kamenem je super, používají se i na plynové zahradní grilly a v současnosti je používá jako reklamní prvek i Sazka. https://www.loterie-tikety.cz/rubriky/sazeni/loterie-kameny-vysledky-a-tabulka-vyher_7920.html Moc sice nevím co má loterie společného s kameny, ale proč ne :-D Napadlo mě, jestli by nebylo dobré vzít pár kamenů a v zimě je vložit do kamen a jakmile se nahřáli, tak je vytáhnout. Myslíte že budou držet teplo výrazně déle, než jakýkoliv jiný běžný kámen? Děkuji za tip!

Více