Výhody masáže jako firemního benefitu

9.1.2024PokrokČtení na 4 minuty

Masáž je mimořádně oblíbeným firemním benefitem. Zaměstnanci jej oceňují a vítají s radostí a přináší mnoho výhod i pro zaměstnavatele, podporuje lepší pracovní výkon a eliminuje stres na pracovišti. Pro nejúspornější verzi masáže na speciální masážní židli potřebujete minimum prostoru v tišší, dobře větratelné místnosti a 15-20 minut času.

Masáž ve firmě

Podoby masáže ve firmě

Masáž na pracovišti může být poskytována různými způsoby. Od firemního maséra ve velkých společnostech, který je dostupný po celý pracovní týden nebo ve vybrané dny, až po dohodnuté návštěvy maséra, který si jednou měsíčně rozloží masérskou židli nebo skládací masážní lehátko v malé zasedačce a odmasíruje všechny zaměstnance malé firmy za jeden den.

Zaměstnavatel může umožnit masáž v rámci pracovní doby, popřípadě poskytuje pouze prostory pro masáž po pracovní době, což je výhodné při profesích, kde se manuálně pracuje. Vyšší fyzická zátěž bezprostředně po masáži není vhodná a mohla by skončit úrazem.

Výhody masáže na pracovišti pro zaměstnance

Masáž působí na tělo kladně, o tom nemusíme polemizovat. Krátká masáž během pracovního dne je vhodná zejména pro kancelářské zaměstnance, jejichž tělo vytrhne z často nevhodného a strnulého sezení za počítačem.

Už krátká masáž může přinést příjemné výsledky:

 • odstranění strnulosti svalů v oblasti hlavy, krku, ramen a rukou,
 • zlepšení držení těla a flexibility,
 • uvolnění od stresu,
 • zvýšení koncentrace,
 • zmírnění bolestí hlavy a únavy očí,
 • zlepšení nálady,
 • vyšší kvalita spánku.

Zaměstnanci často nemají čas nebo chuť po pracovní době starat se o sebe, sportovat, dostatečně odpočívat. V rámci firemní masáže pocítí pozitivní účinky péče o tělo, začnou si více uvědomovat, že i za poměrně krátkou dobu se jim umí výrazně ulevit a mají vyšší motivaci zlepšit svůj životní styl, což se příznivě odráží i na jejich soustředění a výkonu v práci.

Co přináší firemní masáž organizaci

Masáž je moderní a zdravý způsob odměny zaměstnanců a je rozhodně výhodný i pro firmu. Za čas krátký jako přestávka na kávu se zaměstnanec výrazně „restartuje“, což se projeví v lepší soustředěnosti na práci.

Každé pracoviště zákonitě vytváří stresující faktory, jejichž působení na tělo a psychiku zaměstnanců lze pomocí masáže příjemným způsobem eliminovat. Uvolněný zaměstnanec podává vyšší výkon, lépe odolává stresu, zlepšuje se mu imunita.

Firemní masáž je mimořádně oblíbený benefit, zlepšuje image firmy jako zaměstnavatele, má pozitivní vliv na spokojenost a loajalitu zaměstnanců a atraktivitu pro případné zájemce o práci.

Zaměstnanci firemní masáže oceňují

Pravidelně absolvovaná cílená masáž snižuje pravděpodobnost pracovní neschopnosti pro:

 • problémy s páteří a plotýnkami,
 • seknutí svalstva,
 • syndrom karpálního tunelu a jiné RSI (repetitive strain injuries),
 • bolesti hlavy a problémy s očima,
 • přepracování nebo vyhoření,
 • únavové a depresivní stavy.

Při masáži absolvované na pracovišti vypadne zaměstnanec z pracovního procesu jen na krátkou dobu (15-20 min) a v případě nutné potřeby je stále dostupný. Při masáži přes oblečení na židli není třeba dlouhou přípravu a neztrácí se čas při výměnách zaměstnanců.

Firemní masáž nemá vysoké administrativní náklady a stačí pro ni uvolnit do 10 m2 v tišší, větratelné místnosti nebo zóně. Nejčastěji využívanými technikami jsou japonská amma masáž, shiatsu přes oblečení, indická masáž hlavy, klasická masáž a jejich kombinace, případně reflexní masáž nohou.

Při oboustranné spokojenosti je masér také příjemným doplňkem firemních dnů nebo společenských akcí pro zaměstnance.

Použijte argumenty

Firemní masáž je benefit, který s nadšením uvítá téměř každý zaměstnanec. Pokud jste masér a uvažujete o tomto způsobu výdělku, nezapomeňte, že při vyjednávání s firmou jsou pro manažera na prvním místě pozitiva, která masáž přináší samotné firmě a to je spokojenější, zdravější a výkonnější zaměstnanec.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.