Šikovné pomůcky, se kterými zvládnete jednoduchou masáž i sami doma | velvesa.cz

Šikovné pomůcky, se kterými zvládnete jednoduchou masáž i sami doma

2.11.2021Velvesa doporučujeČtení na 5 minut

Domácí masáž se nemusí dělat pouze rukama. Dnes vám chceme představit pár šikovných pomocníků, se kterými si můžete dopřát masáž v pohodlí domova či kanceláře, ale například i cestou domů v autobuse.

I krátká masáž umí pomoct a osvěžit. Stejně jako při cvičení, i při masáži se počítá pravidelnost. Krátká, ale pravidelná masáž hlavy či chodidel může přispět k lepšímu stavu nejen masírované části těla, ale i celého organismu. Pokud nemůžete jít na masáž, protože vám nemá kdo pohlídat děti, od jistého věku můžete zapojit do masáže i je.

Co se tedy dá při masáži použít? Představíme vám pár masážních pomocníků od nejmenších, které se vejdou do kabelky či kapsy až po masážní přístroje, které potěší i profesionála. Zároveň jsou všechny dobrými tipy na dárek.

Akupresurní masážní prsten

Malý prsten z nerezové oceli. Materiál je vytvarován do malých trojúhelníčků s různě pootáčenými konci. Když prsten rolujete po prstech, masírujete spoustu akupresurních bodů.

Kromě toho, že je to příjemné, je to i velmi užitečné. Pokud míváte unavené nebo studené ruce a prsty, pravidelná masáž s prstýnkem vám bude pomáhat a bude vás také bavit.

Tuto drobnou pomůcku můžete mít s sebou všude. Nepotřebuje baterky, nedělá hluk, nikoho nevyrušuje. Může s vámi do práce, na školení, k televizoru i do autobusu. Posouvání prstýnku po prstech navíc uklidňuje psychiku.

Akupresurní náramek

Akupresurní náramek je větší bratr akupresurního prstenu určený k masáži rukou od zápěstí směrem nahoru. Masáží se stimulují akupresurní body, čímž ruce prokrvíte, uvolníte a prohřejí se. Kromě toho masáž náramkem i celkově uklidňuje.

Masážer hlavy je chytrá pomůcka

Masažér hlavy

Masážní pavouk je pomůcka, která mnohým lidem vyvolá husí kůži na celém těle. Masážer se přiloží na vršek hlavy a nasadí na hlavu jako čepice. Jemné kovové nožičky ukončené kuličkami příjemně masírují pokožku hlavy a přehrnují vlasy.

Masáž hlavy masažérem uvolní nejen hlavu, ale také celé tělo, zlepší náladu, zmírní napětí, stres a bolesti hlavy s nimi související. Prokrvení pokožky hlavy příznivě ovlivňuje růst a kvalitu vlasů.

Podložka pro masáž chodidel

Dřevěná podložka s pružnými kolíčky slouží k masáži chodidel. Kolíky jsou umístěny na místech akupresurních bodů, což je na podložce barevně vyznačeno a popsáno.

Tato podložka vlastně simuluje reflexní masáž chodidel. Pravidelnou masáží chodidel se podpoří imunitní systém, krevní oběh a vnitřní orgány.

Co takhle se pravidelně ráno místo na váhu postavit na masážní podložku?

Válečky na masáž chodidel

Pět dvojic otáčivých dřevěných válečků v jemném oblouku. Pohodlnou reflexní masáž chodidel si vychutnáte vsedě například při sledování TV. Zpočátku může být masáž příliš silná, proto si nechte na nohou ponožky. Když si vaše nohy zvyknou na tlak, masírujte holá chodidla a přidávejte tlak.

Masážní válečky pro masáž chodidel

Tato forma masáže je vhodná, pokud máte unavené, bolavé nohy nebo cítíte navečer v nohou neklid. Chodidla se prokrví, zklidní a reflexní účinky masáže mají příznivé účinky na vnitřní orgány.

Masáž pokožky nasucho nebo při sprchování či koupeli

Naša pokožka si zaslúži pozornosť v každom ročnom období.

Při masáži nasucho nebo v koupeli se pokožka prokrví, zbaví se odumřelých buněk a jemnou masáží se zlepšuje i tok lymfy. Výsledkem je krásnější, zdravější, jemnější, prokrvená pokožka se sjednocenou barvou, bez suchých míst.

Hračky nebo masáž?

Myslíte, že pomasírovat vás mohou jen dospělí? Že děti mají malé ruce, málo síly a trpělivosti? S masážními zvířátky to neplatí. Kůň a kačenky na kolečkách s výstupky se i v drobné dětské ruce promění v účinnou masážní pomůcku.

Už jen přesvědčit potomka, aby procházel s koníkem ne po koberci, ale po vašich zádech.

Masáž vibrační pistolí

Elektrické masážní přístroje

Toto je to pravé, pokud nemáte po ruce přímo maséra. Masážních přístrojů je na výběr velké množství. Většina z nich kromě masáže nabízí i infračervené vyhřívání.

Elektrické masážní přístroje nabízí masáž poklepem, vibracemi či kroužením v různých kombinacích. Od nejmenších „kabelkových“ až po vibrační pistoli vhodnou pro domácí masáž i pro profesionály.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací