Reflexní terapie

30.8.2010Fit a v pohoděČtení na 3 minuty
Reflexní terapie

Tím, že stimuluje reflexní body na horní, spodní a vnitřní a vnější hraně nohou, pomáhá tělu vyplavit "vyhnat" toxiny, uvolnit napětí a pomáhá obnovit přirozený stav rovnováhy.

Pokud je součástí vašeho těla zánět, nebo je přetížené, drží napětí, odpovídající reflexní body citlivě reagují na tlak. Citlivost může být i včasné varování před vážnější nemocí. Pokud je včas použita reflexní terapie, často dojde k nápravě a zcela se zabrání nemoci.

Stejně tak může reflexologie odhalit dávnější zranění. Jakékoliv jizvy, které zůstávají na tkáni nebo na těle vytvářejí citlivost na reflexních bodech.

Ačkoli vědecký výzkum nebyl schopen prokázat, jak reflexologie, akupunktura, nebo podobné terapie pracují s buněčnou pamětí - způsob, jakým mozek ukládá a načítá informace - nabízí užitečné a důvěryhodné vysvětlení. Protože mozek zaznamenává všechny naše zkušenosti, ale také si pamatuje věci, které se zjevně změnily nebo si myslíme, že jsme zapomněli.

Z tohoto důvodu, lidé, kteří přijdou o končetiny, často prožívají fantomové bolesti na místech, kde tato končetina jednou byla, zatímco jiní v hypnóze si mohou vzpomenout na traumatizující události z minulosti, na které zřejmě časem zapomněli. To naznačuje, že fyzické nemoci mohou také opustit své paměti zánětu, napětí a přetížení v mozkových buňkách.

Když jsou stimulovány reflexní body, nervový systém pošle novou, správnou zprávu do mozku. V mozku se zpracují změny v paměti buněk a funkce těla je obnovena. Reflexní body, které byly dříve velmi citlivé, se stávají neaktivními. Reflexní terapie celkově zpracovává příčiny nerovnováhy a nepotlačuje lokální bolesti léky.

Reflexologie je nejúčinnější na nohou. Nohy jsou mnohem citlivější než ruce - zkuste ponořit do horké koupele ruce a pak vaše nohy. Teplota vody může být únosná pro vaše ruce, ale pro vaše nohy bude pravděpodobně příliš horká.

Reflexní zónová terapie na noze

Reflexní zónová terapie na noze
-7%

363 Kč

337 Kč

Dříve, než začnete s reflexní terapií musíte znát několik základních technik při práci s chodidly. Musíte cítit, jaký správný tlak máte použít.

I když si přečtete množství úžasných knih o reflexní terapii, nejlépe se naučíte vnímat tlak na kurzu, kde budete sami na svých chodidlech cítit intenzitu tlaku, ale tlak "dostanete" i do svých prstů rukou při samotném provedení reflexní terapie - vykonané na svém "pacientovi".

Pokud máte čas, začněte každou reflexní terapii s relaxačními cvičeními, které jsou uklidňující a uklidňující a pomohou vám naladit se na léčení chodidel. Stejně tak je důležité, abyste měli nehty čisté a krátké - neměli byste je vidět, když se podíváte na svou ruku dlaní nahoru.

Tlačením bodů na chodidle povzbuzujeme tok energie tělem, životní energie proudí z rukou a nohou do mozku. Touto metodou se upravuje funkce orgánů, prokrvení, uvolňuje se bolest, napětí a vede orgány k jejich správné činnosti.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.