Reflexní masáž zad II.

26.4.2010Fit a v pohoděČtení na 2 minuty
Reflexní masáž zad II.

Její technika je odvozena z klasické masáže. Provádí se s cílem odstranit chorobné změny na kůži a v tkáních.

Léčebný účinek dosahujeme prostřednictvím nervových spojů přes reflexní oblouky. Masáž působí na nervový systém, který je hlavním řídícím systémem v organismu člověka. Při masáži se dráždí receptory a to se přenáší dostředivá drahami do mozku. Zde se zpracovávají a odtud vycházejí zpětné reakce do kůže, podkoží, na svaly nebo do orgánů.

Cílem masáže je vyhmatat a masírovat změny na kůži, podkoží, fascii, svalech, periostu a určit místa do změněnou citlivostí. Reflexní cestou dosáhneme léčebné účinky, tj. odstraníme potíže vyvolané onemocněním. Reflexní masáž je velmi citlivým zásahem do organismu, kromě lokálních pocitů (tupý tlak, tření, zarudnutí, a podobně) mohou být vyvolány i vzdálené pocity a reakce (pocit bušení srdce, krátký dech, bolest břicha, tlak v močovém měchýři, pocení na celém těle, pocit náhlé únavy s akutní potřebou spánku).

Reflexní změny
Masér musí umět rozlišit změny v tkáních. Na těle člověka jsou spontánní bolestivá místa nebo místa, ve kterých se bolest zvětší až při pohmat. Před každou masáží si masér diagnostikuje druh změny, místo výskytu, rozsah a intenzitu bolesti. Různý pacienti se stejným onemocněním nemají vždy stejné reflexní změny.

Pozorujeme:

  • zbarvení kůže: červená, žlutá ...
  • změny kůže: lesk, pocení a pod.
  • změny zakřivení páteře
  • jizvy
  • zatvrdnutí a pod.

Při svalech si všímáme jejich zvýšené nebo snížené napětí.

Reflexní masáž zad - instruktážní DVD

Reflexní masáž zad - instruktážní DVD

700 Kč

K ošetření nervových zakončení se využívá především dráždění, hlavně tahem. Třecí hmaty bříšky prstů vnořených do kůže či podkoží jsou vedeny dopředu, dozadu, jsou krátké nebo dlouhé, přímočaré či ve tvaru křivky.

Existují čtyři základní soustavy reflexní masáže:

  1. soustava pro šíji a hlavu
  2. soustava zádová (dorzální)
  3. soustava hrudní (thorakální)
  4. soustava pánevní (pánevním)

Současná kombinace reflexní masáže s masáží klasickou je nevhodná, důsledkem je negace léčebného účinku, nelze vyloučit ani zhoršení stavu a zvýšené riziko celkových negativních reakcí.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací