Přírodní kosmetika - kosmetika za groš 1.díl

19.6.2008Fit a v pohoděČtení na 2 minuty

Naše pleť si zaslouží pravidelnou péči, osvěžení, rozjasnění. Na to, abyste si doma připravili účinnou pleťovou masku nebo zábal stačí jen malá dávka chuti a času.

Přírodní kosmetika - kosmetika za groš 1.díl

Lidový prostředek na změknutí kůže. Okurku nakrájíme na plátky, které naskládáme do láhve se širším hrdlem a zalijeme kvalitní vodkou nebo ředěným lihem. Na týden postavíme na slunce a okurková pleťová voda je hotová. Nanáší se tamponem a je považována za vynikající lidový prostředek na zvláčnění kůže. Maska působí hydratačně, regeneračně a uklidňujícím dojmem. Dodává pleti potřebnou vlhkost.

Citronová maska

Šťáva z citrónu čistí, zesvětluje a dezinfikuje pokožku. Pokud si chcete připravit stahující a čistící pleťovou masku, vezměte 1 lžíci mléka, 1 lžíci pšeničné mouky a vyberte dřeň z poloviny citronu. Rozmačkáme, promícháme, naneseme na obličej a necháme zaschnout, což trvá asi 15-20 minut. Masku pak sloupneme a tvář omyjeme teplým odvarem z heřmánku (50g na půl litru vody). Výživná maska. 1 lžíci citronu a 1 lžíci stolního oleje smícháme a bříšky prstů si směs naneseme na dokonale vyčištěný obličej na půl hodinky. Po opláchnutí vlažnou vodou se pokožka krásně vypne a zvláční.

Pivní hydratační pleťová maska ​​100 ml

Pivní hydratační pleťová maska ​​100 ml

172 Kč

Na pleť můžeme použít i další výživné masky. Pro osvěžení je dobré natřít si obličej na několik minut ovocnými či zeleninovými šťávami, mlékem, smetanou, máslem. Je dobře dopřát kůži pestrou výživu. Základ tvoří ušlehaný bílek nebo lžíce sušeného mléka, nebo dvě lžíce tvarohu s jednou lžící medu. Do základu přidáme několik rozmačkaného plodů nebo jen šťávu z nich.

Hroznová maska

Do základu přidáme dřeň z plodů. Patří spolu s jahodovou, broskvovou, melounovou a ananasovou k nejúčinnějším ovocným maskám.

Banánová maska

Pokud máte po ruce banán, můžete si za několik vteřin připravit výživnou banánovou masku. Dužinu jednoduše rozmačkáme vidličkou, naneseme na obličej a krk. Výsledný efekt příjemného osvěžení se dostaví po 10-15 minutách působení. Odměnou za naši námahu nám bude rozjasněná a zářivá tvář. Máte i vy své oblíbené a vyzkoušené masky z přírodní kosmetiky? Podělte se s námi.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací