Masér nebo masérka?

11.10.2015Fit a v pohoděČtení na 5 minut
Masér nebo masérka?

Je to otázka skoro hamletovská, pokud se nad ní trochu zamyslíte. Kdy zvolit služby maséra a kdy se rozhodnou spíš pro ženské ručky?

Vůbec není jednoduché odpovědět, zvlášť v poměrně krátkém článku, protože tohle je téma na opravdu důkladné zamyšlení. I v masírování a s ním souvisejících technikách relaxace i regenerace lidského organismu existují odvětví, kterým se věnují více muži, naopak zas v jiných převažuje počet masérek. Ale čas pozvolna smazává i tyhle rozdíly a čím dále častěji se setkáme s překvapením, která bychom ještě před několika lety nepředpokládali.

Dříve byly kupříkladu sportovní masáž z velké části doménou mužů, ať už se jednalo o sporty silové a fyzicky hodně náročné (box, kopaná, rugby, atd.) nebo i o sporty spíše rekreační, jimž se ale zase věnují lidé s ne tak dokonale provedenou přípravou a tím pádem snadněji vyčerpaní, podléhající rychleji únavě a jen pracně obnovující své síly. Právě v tomto případě již práce maséra často nevyžaduje tolik nasazení z hlediska fyzické síly, jako spíše odborných znalostí a technik, krom toho mnohé ženy, věnující se sportovní masáži nejsou žádné navoněné slečinky a za svou práci dokáží vzít opravdu s řádnou vehemencí.

Protože však mnozí (především ale ti občasní a sváteční) sportovci mívají určité zábrany a předsudky už kvůli tomu, že v průběhu či těsně po skončení sportovního zápolení bývají i zpocení a také psychicky rozhození, většinou volí maséra či masérku stejného pohlaví. Je to celkem logické, vždyť například po absolvování běhu na dlouho trať, řeckořímském zápolení nebo pokud slezete po několika hodinách zběsilého šlapání z bicyklu, asi nebudete mít chuť okukovat nenápadně při práci ztepilou masérku, raději prostě vystavíte své tělo jakýmkoli šikovným prstům, které vás zbaví únavy a přinesou zaslouženou a vytouženou úlevu.

Pročpak se stydíme?
Jsou ale i styly masáže, kdy zákazníkovi velmi záleží na tom, kdo bude činnost provádět. Nezačínám záměrně hned s erotikou zavánějícími postupy, ty si můžeme nechat až na závěr. Ale jsou prostě mezi námi mnozí (a troufám si říci, že byste se divili, kolik se takových lidí najde!), kteří mají prostě před neznámými osobami opačného pohlaví poněkud stydlivý nebo prostě jen nejistý pocit, nedovedou se správně uvolnit a tím vlastně nevědomky snižují i účinnost masáže.

Ale nejedná se len o pobyt na masérově stole, tyhle problémy si mnozí s sebou nesou i při návštěvě lékaře, dokonce i při jednání na úřadech či dalších kontaktech s neznámými osobami, k nimž cítí podvědomý respekt či dokonce náznak strachu. Vždyť není třeba se jim smát, vzpomeňte si třeba sami, jak vám je, když máte usednout do zubařského křesla!

Často po první zkušenosti obavy odpadnou jako zcela zbytečné a potom svou masérku (nebo maséra) nejenže dokážete navštěvovat bez nelibých pocitů, dokonce to doporučíte i ostatním. Pokud dokážete s masírujícím navázat určitý kontakt a najít nějakou formu sblížení, je to zcela ideální a vzájemně se domluvíte na tom, jak postupovat, aby pro vás byl zážitek co nejpříjemnější, současně léčivý a přínosný i pro vaše tělo, vždyť tady někde je právě skryto tajemství dokonalé a přitom neskutečně osvěžující, příjemné masáže.

Masážní lehátko Lipt® DS-01

Masážní lehátko Lipt® DS-01

3 499 Kč

Masáž a erotika
Exotické techniky často přinášejí do masáže pro leckoho trochu nezvyklé prvky vzrušení a dráždění, i to ale k některým druhům masáže patří. Nemůžeme je hned řadit k placenému sexu a odsuzovat jako maskovanou prostituci, existuje mnoho forem eroticky zaměřených masážních technik, které přinesou opravdu výborný zážitek a současně úlevu vyčerpanému organismu.

V tomto případě většina masírovaných dává z celkem snadno pochopitelných důvodů přednost tomu, aby je masírovala osoba opačného pohlaví. Výjimky se sice najdou, ale nejčastěji je to mezi bisexuálně založenými osobami, případně mezi homosexuály a lesbičkami. Ale kupříkladu kvalitně provedená thajská nebo nuri masáž, to nemusí být žádná zvrhlost nebo nevázaný sex, záleží samozřejmě na tom, kam a za jakým účelem se vypravíte. Ale pokud nepatříte mezi ty opravdu stydlivé, stojí to vážně za vyzkoušení.

Závěrem
Pokud čekáte nějaké konkrétní doporučení, budete se muset pustit do studia inzerátů, dozvědět se víc o masážních technikách a také si přečtěte v diskusních fórech na toto téma názory ostatních, potom si spíš uděláte představu, zda zvolíte pro ten který konkrétní dru masáže muže nebo ženu. Pokud to bude masér (nebo masérka, samozřejmě), který opravdu rozumí svému řemeslu a provádí svou práci dobře, jistě nechybíte. Takže nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při té správné volbě.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 1

vaci

Moc pěkně napsaný a je to tak,,,ta volba je pro lidi těžká,,,ale dá se to.

Více