Kdo masíruje, ten také uklízí aneb hygiena v masážním salonu | velvesa.cz

Kdo masíruje, ten také uklízí aneb hygiena v masážním salonu

14.2.2022Velvesa doporučujeČtení na 5 minut

Úklid, resp. dezinfekce se od masírování prostě nedá oddělit. Ať už doma uklízíte s nadšením nebo s odporem, v salonu je to prostě nezbytnost. Možná se dnes dozvíte nějaký tip, jak si úklid a dezinfekci zjednodušit, ale ne na úkor kvality.

Hygiena v masážním salonu

Čistota

Magické slůvko, jeden z prvních atributů, který návštěvník vašeho masážního salonu hodnotí hned při vstupu nejen očima, ale také nosem. A toto hodnocení by mělo dopadnout na výbornou. V masérském salonu klienti očekávají hygienickou čistotu, ale bez těžkého chemického pachu, čerstvý vzduch a příjemnou relaxační vůni.

Více pohledů

Kolik lidí, tolik chutí. Pokud jde o domácnost, každý máme jiná kritéria pro to, co je uklizeno, co je čisté, co stačí umýt a co už je třeba dezinfikovat.

V masážním salonu takovými dilematy obyčejně netrpíme. Provozní řád v základních obrysech popisuje celý proces čištění, úklidu a dezinfekce podle zákonem stanovených norem.

Ekonomické a ekologické hledisko se prolínají v množstvu použitých čistících prostředků. Držte se doporučení výrobce, co se týče koncentrace a hlavně doby expozice. Nedávejte zbytečně mnoho nebo „od oka“ koncentrovaných čistících prostředků, při jejich ředění používejte odměrky.

Masér nebo uklízečka

Pokud nechcete být i uklízečkou

Běžnou údržbu salonu v rámci jednoho dne mezi klienty zvládne každý masér. Pokud vás však zdržuje „velký“ úklid na začátku, resp. na konci dne a týdne, zkuste ho svěřit specializované firmě či zodpovědné osobě. Můžete se spojit s více provozy a podělit se o náklady.

Ušetřený čas raději věnujte odpočinku, studiu, rodině nebo plánování objednávek na další dny. Nelitujte finance vynaložené za profesionální úklidové služby. Svůj čas umíte využít lépe než se zaťatými zuby a s odporem tancovat po salonu s mopem.

Samozřejmě, pro některé lidi je úklid příjemná změna po masérské práci. A rádi si všechno udělají sami a důkladně.

Zvažte si, co je pro vás větším přínosem.

Malí pomocníci

Ne, nebudeme mluvit o tom, že byste ke kýblům nahnali své děti. Představíme vám pár tipů na šikovné pomocníky při průběžném i velkém úklidu v salonu.

Sprej je nejpraktičtější způsob hygieny masážního lehátka

Masážní lehátka jsou většinou čalouněna koženkou. Koženka je materiál, který při správné péči vydrží léta. Ale bohužel, pokud se rozhodnete čistit ji prostředky, které ji vysuší, dočkáte se praskání a olupování. Dezinfekční sprej na lehátka s možností rozprašování roztoku nebo pěny vám umožní ošetřit koženku lehátka hygienicky, rychle a spolehlivě. Nastříkat, rozetřít, nechat uschnout. Mimořádnou pozornost věnujte těm částem lehátka, které jsou v blízkém kontaktu s klientem – například obličejová část lehátka.

Dezinfekční utěrky umožňují bleskově otřením vydezinfikovat téměř jakýkoli povrch. Jejich výhodou je, že jsou okamžitě po ruce a není nutné používat již nic k dodatečnému rozetření přípravku. Nekapou a trefíte jimi přesně tam, kam potřebujete.

Nepostradatelnými pomocníky v každém provozu jsou papírové utěrky a ručníky. Prakticky balené, rychle a jednoduše pomohou s likvidací odkápnutého masážního oleje či emulze, hygienicky utřou vaše ruce nebo ruce klientů. Vždy mějte v salonu jednorázové hygienické kapesníky nebo utěrky pro klienty, kteří se potřebují vysmrkat. Při masážích se často stane, že se uvolní dutiny.

Buldog - dezinfekce na ruky a povrchy 500ml

Buldog - dezinfekce na ruky a povrchy 500ml

169 Kč

Dezinfekci na nohy ve spreji využijete v každém případě. Klienti se sice doma osprchují, ale v létě často vklouznou pouze do žabek a přijdou nechtěně se zaprášenýma nohama. A ponožky často zanechávají na nohou žmolky. Není příjemné roznést masáží prach nebo žmolky na celé tělo klienta. Antibakteriální a protiplísňové působení spreje chrání nejen pokožku klienta, ale také vaše ruce.

Mýdlo, ať už obyčejné nebo tekuté, by mělo být samozřejmou součástí každého salonu. Pokud preferujete pevné mýdlo, vyhraďte si jedno jen pro sebe. Tekuté mýdlo zajisté oceníte v balení s dávkovačem.

A jsme u podlahy. Ke každodennímu mytí podlah nejlépe využijete naředěné koncentráty. Nezaberou mnoho místa a mají širokospektrální dezinfekční účinek.

Doufáme, že hygiena v salonu není pro vás strašákem, ale příjemnou rutinou. Nezapomínejte, že ruce jsou váš hlavní pracovní nástroj a nevystavujte je přílišnému množství chemie. Používejte při úklidu ochranné rukavice a ruce si ošetřujte regeneračními krémy.

Je pro vás úklid salonu rutinou nebo noční můrou? Uklízíte si salon sami nebo využíváte profesionální služby? Rádi si přečteme právě váš názor v komentářích.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací