Helicobacter Pylori

15.6.2010Fit a v pohoděČtení na 5 minut
Helicobacter Pylori

co způsobuje a jak se mu bránit ...

Zdravotní problémy člověka jsou do značné míry odrazem stavu střevního traktu, zejména tlustého střeva. Podle filozofie tisíciletých zkušeností tradiční čínské medicíny se zdraví člověka odvíjí od stavu - čistoty tlustého střeva.

Množství zdravotních problémů začíná v tlustém střevě. Čím větší je nepořádek v tlustém střevě, o to větší jsou zdravotní problémy. Právě proto je důležité klást velký důraz na stravovací návyky. Denně stravou dostáváme do organismu velké množství škodlivin - konzervační látky, chemické složky a pod. Správné složení mikrobiální střevní flóry má za úkol správné rozložení, natravování přijaté stravy. Když však dojde k narušení mikrobiální střevní flóry, dochází i k různým poruchám trávení, čehož následkem jsou trávicí problémy, ale i různé jiné zdravotní problémy. Typickým a v dnešní době velmi rozšířeným projevem poruchy správné činnosti trávicího traktu je i infekce vyvolaná Helicobacterem pylori.

Co způsobuje Helicobacter pylori

Helicobacter pylori vyvolává velmi nepříjemné potíže zažívacího traktu - pocit těžkého žaludku, pálení žáhy, nadýmání, zácpu, nepravidelné vyprazdňování. Kromě trávicích potíží vyvolává Helicobacter i kožní problémy různého druhu (aknózní výsev, svědění, zarudnutí kůže, ekzematoidní výsevy a pod.) Pocit vyčerpanosti, zvýšené únavy je také průvodním jevem onemocnění způsobeného Helicobakterem pylori.

Jak si můžeme pomoci

Velmi dobré účinky na, v dnešní době velmi rozšířené onemocnění, infekci Helicobacter pylori má šťáva z Aloe vera. Její pravidelné vnitřní použití má pozitivní účinky na výše uvedené potíže. Už po zkonzumování první dávky (jeden litr šťávy) se pozoruje výrazné zlepšení zdravotního stavu. Doporučená dávka u dospělých jsou 2 - 3 litry. Pití Aloe vera šťávy není časově omezeno a ani po vypití vyšších dávek nemá žádné negativní účinky.

Aloe Vera

Aloe vera, často nazývaná "Zázračný kaktus" nebo "Přírodní léčitel", je rostlina mnoha překvapení. Kvete v teplém a suchém podnebí. Zatímco jiné rostliny vadnou nebo hynou, tato zůstává vlhká, protože zavírá své póry, aby zabránila úbytku vláhy. Existuje více než 300 druhů aloe, avšak lidé pro nejlepší vlastnosti nejvíce používají právě Aloe Barbadensis Miller (Aloe Vera). Byla uctívána na úrovni bohů. Více než 6 000 let je ALOE VERA známá kulturní rostlina. Je to jedna z nejstarších a především jedna z nejuctívanejších rostlin na naší planetě, ne nadarmo se o ní mluví jako o úžasném výtvoru naší přírody! Aloe vera má téměř stejné složení jako lidský organismus . Dnes je známo, že tato rostlina má velmi podobné složení jako lidský organismus a jeho výtěžek působí na úrovni buňky. Tím je dáno, že dokáže regenerovat buňky a tak znovu zesílit funkci porušených orgánů. Přípravky z této rostliny jsou obecně uznávány jako výživové doplňky na vysoké úrovni.

Účinky Aloe vera jsou neuvěřitelně rozsáhlé. Vnitřní objem listu aloe vera vyplňuje gel s obsahem 75 známých složek, které lze rozdělit do následujících skupin:

 • vitamíny - obsahuje jejich velké množství, avšak nejdůležitější z nich jsou antioxidační vitaminy C a E i betakaroten (provitamín A). Gel představuje rovněž jeden z mála na světě stávajících rostlinných zdrojů vitaminu B 12 - tak velmi potřebného pro vegetariány a striktní vegany. (Obsahuje: A, B1, B2, B6, B12, C, PP, E, kyselinu folová, niacin, beta karoten, cholin)
 • minerály; patří sem např.. hořčík, mangan, zinek, měď, chrom, vápník, sodík a draslík
 • aminokyseliny; lidské tělo potřebuje 22 aminokyselin - stavebních prvků proteinů. Aloe Vera gel přitom poskytuje 18 z nich
 • cukry, enzymy - lipázy a proteázy, pomáhají rozkládat potravu a podporují trávení
 • mastné kyseliny - tři hlavní typy mastných kyselin působí jako silně protizánětlivé činidla
 • lignin, saponiny, antrachinony, proteiny, monosacharidy a polysacharidy, steroly, aminocukrů aj.

ŽIVA bakterial

ŽIVA bakterial

1 090 Kč

Má pozitivní účinky:

 1. na trávicí trakt - žaludeční a dvanáctníkové vředy, zvýšená tvorba žaludeční kyseliny, pálení žáhy, nadýmání, zácpa, infekce vyvolaná Helicobacter pylori
 2. na dýchací systém - časté angíny, nachlazení, dráždivý kašel, astma, senná rýma
 3. na zraněná místa působí gel mírně anesteticky a ulevuje od pocitu svědění, otoků a bolesti. Má stejně antibakteriální i protiplísňový účinek
 4. podporuje pooperační regeneraci organismu
 5. chrání proti radiaci - počítač, mobilní telefony, výfukové plyny a pod.
 6. harmonizuje činnost jater, ledvin, výměnu látek ve střevě
 7. upravuje krevní obraz
 8. pozitivně ovlivňuje kůži postiženou ekzémem, psoriatickou výsevem, alergickým výsevem. Pozitivně působí na aknózní pleť - vhodné používat šťávu na vnitřní a tělový gel pro venkovní použití zároveň

Doporučená dávka:
- denní dávka je 3x20 ml nebo 1x60 ml nalačno
- na pročištění organismu se doporučuje vypít 2 - 3 litry šťávy Aloe vera na jaře a na podzim.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 1

Anet

Pokud Vám tato bakterie způsobuje problémy, opravdu nepomůže jen aloe vera a volně dostupné léky. Je potřeba to přeléčit nasazením antibiotik. A z vlastní zkušenosti bych příliš nečekala, vzhledem k tomu, že tato bakterie může způsobit vážné problémy od žaludečních vředů až po rakovinu. :)

Více

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací