Elektrické vs. skládací masážní lehátko: Které se mi hodí více?

23.11.2021Velvesa doporučujeČtení na 4 minuty

Pokud si otevíráte masérský salón nebo jej chcete obnovit, možná uvažujete o koupi elektrického lehátka. Jaké jsou jeho ne/výhody ve srovnání se skládacím masážním lehátkem? Které z nich si vybrat?

Elektrické masážní lehátko je asi největší jednorázovou investicí v masérském salonu. Vzhledem k vyšší ceně je rozumné porovnat před samotnou koupí výhody a nevýhody elektrického lehátka a skládacího masážního stolu.

Pohodlný zdvih

Elektricky ovládaná lehátka mají jednu nespornou výhodu, pohodlné polohování klienta. I když samotný zdvih je u jednotlivých výrobců řešen různě, výsledek je vždy stejný - lehátko i s klientem kdykoliv zvednete do takové výšky, jakou právě potřebujete.

Výhodné to je při celotělových masážích - nohy se snadněji masírují při vyšší poloze lehátka a naopak při masáži zad je potřebná nižší poloha, aby se masér mohl do klienta opřít plnou silou.

Výhodou elektrického lehátka je jednoduchá změna výšky

Starší klienti nebo lidé s pohybovými problémy ocení, když nemusí lehátko zdolávat jako Mount Everest.

Variabilita doplňků

Skládací lehátka mají obvykle pevně daný design, vybíráte si nanejvýš barvu. Elektrická lehátka pro kosmetičky jsou mimořádně variabilní, jako pohodlné křeslo a lehátko v jednom. A při elektrickém masérském lehátku si můžete za příplatek rozkázat, jak má vypadat a jaké doplňky má mít.

Variabilní design elektrického lehátka

Područky mechanicky sklopné nebo hydraulicky polohovatelné, výřezy boku lehátka, změna šířky a délky, výběr z různých typů ovládání (ruční, nožní, rámové nebo kombinace), otvor na obličej, vyšší čalounění a různé typy dodatečného zdvihu při vícedílných lehátkách, to je jen zlomek nabídky. Ve vyšších cenových relacích je samozřejmostí i výběr z více barev koženky a rámu tak, aby lehátko dokonale zapadlo do celkového designu masérského salonu.

S čím je třeba počítat

Zdvih je u většiny lehátek řešen tak, že samotná ložná plocha se zároveň posouvá dopředu nebo dozadu. Toto může být nevýhodou při menším prostoru v masážním salonu. Lehátka s nůžkovým mechanismem zdvihu se posouvají nahoru a dolů v jedné linii bez posunů dopředu, resp. dozadu.

Nůžkový mechanismus zdvihu elektrického lehátka

Elektrické masážní lehátko váží podle typu od 60kg po více než 100kg. Je to kus nábytku, a pokud masérskou místnost používáte i pro jiné účely (např. cvičení s klienty, masáž na podložce na zemi), neodložíte ho jednoduše někam do kouta jako skládací masážní lehátko. Také samozřejmě nehrozí vzít ho jednoduše s sebou při cestě za klienty nebo na firemní akci, na níž jste slíbili masáž.

Skládací masážní lehátko nezabere mnoho místa

Při výpadku elektřiny dost záleží na tom, v jaké poloze jste elektrické lehátko nechali. Pokud v nejnižší, smůla. Než elektřinu znovu pustí, masáže budete muset odložit.

Myslete při koupi předem - zjistěte si možnosti reklamace. Poskytuje prodejce záruční a pozáruční servis? Nezapomeňte nového obyvatele masážního salonu zahrnout do provozního řádu.

Krátké shrnutí na závěr:

Elektrické masážní lehátkoSkládací masážní lehátko
Výhody
• pohodlné polohování• snadno se dá poskládat a odložit
• plus pro klienty s pohybovými problémy• jednoduché přemisťování
• možnost přizpůsobit si doplňky a design• nižší pořizovací cena
Nevýhody
• náročné na prostor• nastavení výšky zabere čas
• vysoká pořizovací cena• nemožnost měnit výšku s klientem na lehátku
• těžké přemísťování• design je dán (kromě barvy)

Na jakém lehátku masírujete vy? Plánujete koupi elektrického lehátka? Podělte se s ostatními čtenáři o své zkušenosti.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací