Ekzém

23.6.2010Fit a v pohoděČtení na 2 minuty
Ekzém

Ekzém je zánět horní vrstvy kůže - epidermis. Bývá doprovázen zarudnutím, otokem, puchýřky případně všemi příznaky současně. Na kůži se vytvářejí krusty, které postupně zasychají a opadávají, nebo pokud se chorobný proces zhorší, přeroste do neurodermatitidy (chronická svědící vyrážka). Mastná kůže má sklon trpět seboroický (mazovými) ekzémem, který se často změní na stařecké svědění. Pro suchou kůži je typický kontaktní ekzém nebo fotodermatózy (alergie na slunce).

Rozdělení ekzémů:

  • běžné ekzémy - kontaktní nebo alergický ekzém a ekzémy způsobené bakteriemi a houbami. Tyto ekzémy postihují osoby středního věku.
  • seboroický ekzém - se projevuje červenými skvrnami nebo pupínkami, které jsou jasně ohraničené, a tvorbou drobných šupinek. Tento ekzém může postihnout každou věkovou kategorii, nejčastěji se objevuje v pubertě.
  • konstituční ekzém - nebo atopická dermatitida má výraznou hnědavě barvu a způsobuje loupání pokožky. Nejčastěji se projeví na krku, obličeji, v záhlaví, v kloubních ohybech (lokty, zápěstí, podkolenní jamka). Někdy jsou přítomny i další příznaky alergie, např. alergická rýma a astma. Ekzém se může projevit v kterémkoliv věku od narození až do dospělosti.

Minerální bahno z Mrtvého moře, 400g

Minerální bahno z Mrtvého moře, 400g

479 Kč

Dietní léčba.
Cílem léčby je změnit obsah minerálů v kůži, a tím usnadnit vyloučit uložení solí a zánětlivých otoků. Tímto se zmírňuje zánět i tvorba výpotku ustupuje. Proto je dobré zahájit léčbu půstem nebo očistnou pitnou kúrou, pokračovat očistnou kúrou, kterou tvoří syrová strava. Pak na několik měsíců přejděte na zcela neslanou vegetariánskou stravu, bohatou na vitamíny a minerály.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 1

123petra123

Ahoj, měla jsem taky problém a kamarádka mi doporučila PYLOX. Našla jsem ho ted v akci na internetu,tak pokud má někdo problém,tak doporučuji.

Více