Dornova metoda | velvesa.cz

Dornova metoda

17.7.2008Fit a v pohoděČtení na 2 minuty

Tak jako při stavbě domu potřebujeme dobré základy, aby časem nevznikly trhliny, tak naše tělo potřebuje pevnou opěrnou soustavu, která zaručuje stabilitu.

Dornova metoda

Dornovou metodou se obratle a klouby vracejí na původní místo, čímž se vyrovnává celková statika těla. Tuto metodu můžeme považovat tedy za postup, při kterém má klient možnost dostat se znovu do svého středu přirozenou cestou. Je to postup, kterým se léčí příčina a nejen důsledek. Jak vlastně dochází k posunutí obratlů a kloubů?

Může to být v důsledku fyzické příčiny, jako například rozdílná délka končetin, která vede k chybné statice, zkrácení svalů nebo k výronem - nehodám při sportu.

Dornova metoda je druhem manuální terapie, pomocí níž se uvolňují blokády v tkáních, energetické bloky. Základním předpokladem úspěchu je aktivní spolupráce klienta. Aby byl výsledek trvalý, klient musí po ošetření provádět doma samostatná cvičení, změnit některé zvyky, jako je například překládání si nohu přes nohu. Dornovou metodou se dá velmi účinně pomáhat při skolióze, kulatých zádech a při tzv.. "Vdovským hrbu", který se dělá na 7. krčním obratli, při posunutých obratlích, bolestech v bederní oblasti.

Dornova metoda

Dornova metoda

240 Kč

Autor této metody Dieter Dorn, znovuobjevil způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliotické vybočení zad, bolavé ramena, klouby, kolena atd. .. Dieter Dorn žije v Německu, kde se tato metoda praktikuje již 30 let se skvělými výsledky. Je rozšířená po celém světě.

Naučit se tuto metodu mohou nejen fyzioterapeuti, maséři a lékaři, ale je ideální pro zájemce - laiky bez jakéhokoliv odborného vzdělání. Kurzy jsou tedy ideální pro všechny, kteří mají zájem pomoci sobě a svým blízkým.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací