Zrníčka krásy
Pokud vydržíte jíst 36 dní naturální rýži, pročistíte si organismus a získáte energii.
Chcete si odlehčit organismus a zdůraznit pěkné linie? Zdá se vám, že ztrácíte energii a nejste ve své kůži? Naplánujte si rýžovou kúru! Rýžové zrnka vám vrátí vitalitu, detoxikují organismus, zlepší vám kvalitu vlasů, nehtů i pokožky. Princip je velmi jednoduchý a vaření nezabere příliš mnoho času.
PĚT RÝŽOVÝCH TÝDNŮ
Základní potravinou třicetšestdňové kúry je naturální rýže, kterou si připravíte bez soli či oleje. Dělí se na čtyři základní fáze, každá trvá devět dní.
I. fáze - budete jíst jen čistou rýži
II. fáze - můžete si ji smíchat s libovolnou dušenou zeleninou.
Následuje devět dní, během nichž ji budete kombinovat s luštěninami, a celou kúru uzavřete servírováním rýže s čerstvou zeleninou. Jelikož rýže odvodňuje, dbejte na pitný režim. Ideální je voda a čaje.
DVANÁCTIDENNÍ VERZE
Pokud si netroufáte na třicet šest ozdravných dní, můžete vyzkoušet dvanáctidenní zkrácenou verzi. Princip zůstává stejný, jen fáze se střídají už po třech dnech.
Velkým plusem rýžové kúry je, že vás výborně zasytí a můžete jí sníst jakékoliv množství. Hlad bude pro vás neznámým pojmem. Po ukončení zvolte lehčí stravu, abyste vše získané nezničili sladkostmi či hranolky.
KROMĚ KÚRY I DIETA
V čem tkví tajemství rýžových zrníček?
Rýže je nízkokalorická, šálek této uvařené obiloviny obsahuje pouze sto padesát kalorií. Na výživné látky je bohatá zejména naturální rýže. Může být pro vás i výborným zdrojem vitamínů skupiny B. Protože obsahuje vlákninu, podporuje činnost střev při problémech s trávením či jiných žaludečních potížích. Přibližně sedmdesát procent složení zrnek rýže tvoří cukry, díky čemuž získáte množství energie. Ocení ji nejen mozkové či nervová vlákna, ale i svaly. Kromě klasické kúry existuje nespočet rýžových diet, při kterých ji můžete kombinovat s několika potravinami. Nejsou v nich zakázány ani kombinace rýže s rybím masem, drůbeží či ovocem. Ideální je citrusové ovoce, například grepy. V třicátých letech minulého století se například objevila rýžová dieta, jejímž autorem byl Němec Walter Kempner. Ten ji využil nejen při léčbě nadváhy, ale i při vysokém krevním tlaku či vysoké hladině cholesterolu v krvi.