ŽIVA - inovativní léčba pijavicemi pro moderní dobu

26.3.2020Velvesa doporučujeČtení do 10 minut

Pijavice lékařská v kapsli?

Pijavice lékařská (odborně pijavka lékařská) a její pozitivní účinky pro zdraví člověka jsou známé staletí. Už ve starém Egyptě tehdejší lékaři znali a využívali pijavice a to bylo 2500 let před naším letopočtem. Toto pro někoho nepříliš sympatické zvířátko nezůstalo nepovšimnuto ani moderní lékařskou vědou. Terapie pijavicemi lékařskými (hirudoterapie) má i dnes pevné místo mezi alternativními formami léčby potíží a onemocnění nejen lidského organismu, ale úspěšně proniká i do veterinárního lékařství.

Slinné žlázy pijavice obsahují více než 150 druhů bioaktivních látek. Toto zvířátko nám sice doslova pije krev, ale na oplátku poskytuje čistě přírodní koktejl, který pomáhá nejen v případě křečových žil, ale při celé paletě onemocnění.

Které druhy problémů tedy pomáhá pijavice řešit?

  • všechny srdečně-cévní onemocnění
  • významné zlepšení vlastností krve
  • spasmy, křeče, ztuhlé svalstvo a to i v hlubokých vrstvách (vzpřimovače páteře)
  • záněty šlach a svalů
  • seknutí, i akutní
  • neurologické problémy a autoimunitní onemocnění
  • regenerace tkání a ran po úrazech
  • zlepšení prokrvení a zásobení tkání kyslíkem
  • dušnost, únava
  • zlepšení kondice a možnost zvyšovat zatížení při sportu, rychlejší zpracování laktátu

Co však v případě, kdy člověk, kterému by hirudoterapie mohla významně pomoci zlepšit zdravotní stav, ji nemůže absolvovat? Právě tato otázka trápila Radka Legáta, průkopníka hirudoterapie v Čechách i na Slovensku. Léčba pijavicemi pracuje se dvěma živými organismy - pijavicí na jedné straně a člověkem na straně druhé. Někteří lidé cítí vůči těmto malým tvorům odpor nebo strach, jiným tělo nedovolí přisátí takového počtu pijavic v takových intervalech, aby byl terapeutický účinek uspokojivý, další nemají čas a prostor, který terapie vyžaduje.

Radko Legát se léčbě pijavicí lékařskou věnuje více než 18 let. Jak už to bývá, sám trpěl zdravotními problémy, které mu pomohly vyřešit právě tito záhadní tvorečkové. Dlouholeté zkušenosti vyústily po několika letech testování do produktové řady s názvem ŽIVA.

ŽIVA je doplněk výživy z čistě přírodních surovin vyskládaný tak, aby do co největší míry suploval účinky hirudoterapie. Říká se mu také "pijavice lékařská v kapsli", i když samozřejmě není 100% náhradou všech bioaktivních látek pijavice. ŽIVA pokryje více než 70% vlastností bioaktivních látek produkovaných pijavicí lékařskou v rámci hirudoterapie. V jednotlivých produktech ŽIVA najdete diosmin, nattokinázu, bromelain, hesperidin, bioflavonoidy, OPC (proantosyanidy), rutin, papain, eskulin, lipázu, extrakt komonice lékařské, MSM, kurkumin, vitamíny C a B2, měď, kyselinu listovou a jiné přírodní bioaktivní látky v přesně namíchaných dávkách bez zbytečných aditiv, pojiv a chemických konzervantů.

ziva obrazok

Produkty ŽIVA lze používat samostatně nebo i jako doplněk terapie pijavicemi. Přináší výhody hirudoterapie pro každého - čistě přírodní výtažky nakombinované do pěti produktů s vynikajícími a ověřenými účinky v různých oblastech lidského zdraví.

ŽIVA komplex lze užívat samostatně jako náhradu za terapii pijavicemi, ale také kombinovat přímo s pijavicemi, kdy urychlí efekt terapie, zlepší hojení ranek a snižuje alergické reakce po zakousnutí. Doplněk je doporučován při akutních i chronických zánětech bakteriálního i virového původu, kardiovaskulárních nemocech, autoimunitních poruchách jako je atopický ekzém, lupénka, dna, při zánětech kloubů, při špatném hojení ran, migréně a bolestech hlavy, neurologických potížích, otocích po úrazech, problémech s krví a játry.

ŽIVA bakterial je specifický mix bioaktivních výtažků s důrazem na antimikrobiální účinky pro ochranu před infekcemi, plísněmi, mykózami, bakteriemi či viry. Pomáhá při zpomalování až zastavení infekcí, upravuje funkci střev, prospívá při Crohnově chorobě, výrazně ovlivňuje volné radikály a oxidativní stres, čímž potlačuje aktivitu patogenů v těle, působí i jako antiparazitikum.

ŽIVA cévy ocení všichni, kteří mají jakékoliv problémy s cévami, nejčastěji jde o křečové žíly, křehké cévky a omezenou mikrocirkulaci, což může spolu s omezeným pohybem lymfy způsobit otoky a pocit těžkých nohou. Pomáhá řešit hemoroidy, záněty na stěnách cév, slabou elasticitu stěn cév, potrombotické stavy a celkově regeneruje krevní i lymfatické cévy.

ŽIVA krevsilné preventivní účinky srdečně-cévních onemocnění a mozkové mrtvice. Zabraňuje srážení krve a tím vytváření nebezpečných krevních sraženin. Stimuluje tvorbu protizánětlivých látek (prostaglandinů), podílí se na regulaci krevního tlaku, snižuje LDL cholesterol, zlepšuje viskozitu krve, ovlivňuje žilní nedostatečnost, posttrombotický syndrom a ovlivňuje i erekci a potenci.

ŽIVA regena je regenerační komplex vhodný pro podporu hojení poškozených tkání a ran a porušené kůže. Pomůže při revmatoidní artritidě, zmírňuje vliv volných radikálů a oxidativního stresu na tkáně.Zabraňuje roziřování zánětu, rozkládá a vstřebává poškozené tkáně.

Všechny formy ŽIVA se plní do kapsle z rostlinné želatiny. Obsah tobolky lze rozmíchat v kosmetickém krému nebo připravit jako tinktutru.

Doporučené dávkování je 1 kapsle denně při jídle, pokud chcete kombinovat více produktů, vyberte si tři z nich a užívejte maximálně 4 tobolky denně. Porada s lékařem se doporučuje, pokud jste těhotná nebo kojíte. Při užívání léků na ředění krve, přecitlivělosti nebo alergii na některou složku nebo produkt přestaňte přípravek užívat a poraďte se svým lékařem.

Tak co, vybrali jste si? My věříme, že příroda má lék na každý náš neduh a že vedle konvenční medicíny je dobré obracet se i na staletími ověřené a moderní vědou potvrzené léčivé účinky z přírodních zdrojů. A koho by hirudoterapie zaujala a chtěl by se o ní dozvědět mnohem více, může tak učinit v knize Pijavice lékařská - hirudoterapie pro zdraví od Radka Legáta. Buďte zdraví.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.