Zahřejte si ledviny

25.11.2010Fit a v pohoděČtení na 2 minuty

Zahřejte si ledviny a upevněte si tak zdraví

Zahřejte si ledviny

Ledviny, nejaktivnější orgán zimy, jsou sídlem strachu a moudrosti. Jejich kondice ovlivňuje životní sílu, vynalézavost a rozhodnost. Se stavem ledvin úzce souvisí i stav jejich párového orgánu - močového měchýře, ale i sluchu, kostí a vlasů. Nemoci ledvin do těla vstupují přes šíji. Vše, co pro uvedené orgány a tkáně uděláme v období zimy, bude mít maximální účinek!

Jak zjistíme kondici ledvin?
Mám silnou vůli, jsem pevný, houževnatý a vytrvalý - ledviny jsou v harmonii.
Pociťuji apatii, obavy, bezmocnost a vyhýbám se konfliktům - ledviny jsou oslabené.
Jsem netrpělivý, uspěchaný, zbrklý a mám sklony ke workoholismu - ledviny jsou "přehřáté".

aromaterapie - ledvinám velmi svědčí povzbuzující energické vůně, které zahřejí, prokrví tělo a rozhýbou lymfu, například jalovec, cedr, pepř, zázvor, hřebíček, kardamon nebo skořice.

bylinky - zimu pomohou lépe přečkat "ledvinové" byliny jako vřes, tužebník, vrba, mochna, bříza, přeslička, brutnák nebo medvědice.

Rašelinový ledvinový polštářek

Rašelinový ledvinový polštářek
-7%

395 Kč

367 Kč

jídelní lístek - ledviny milují slané (ale ne přesolené) jídla, které pomáhají uvolňovat hleny a mají projímavé a změkčující účinky. Mezi typické potraviny podporující energii Vody a ledvin patří černé mořské řasy, luštěniny, plody moře, ryby a tmavé maso. Výborná je jakákoliv zimní zelenina, můžeme z ní připravit polévky, pokrmy "z jednoho hrnce" a zapékaná jídla.

péče o tělo - ledviny mohou snadno onemocnět "od země", proto si častěji dopřejme prohřívající koupele nohou. Stále jsou aktuální i posilující koupele s éterickými oleji podporujícími imunitu a saunování, které si také můžeme zpříjemnit speciálními směsi éterických olejů. Při pobytu venku, ve větru a v mrazu, chraňme pokožku obličeje, rtů i rukou regeneračními krémy a oleji.

péče o duši - energii ledvin harmonizujeme kontaktem s vodou, například návštěvou parní lázně nebo relaxačním koupelím. Vzpruhou pro ledviny je také plné prožívání sexuální radosti a partnerství (ledviny jsou párový orgán). Doma energii Vody podpoříme černými a tmavě modrými předměty, fontánkami, akvárii, avšak důsledně dbáme na to, aby voda v nich byla vždy čistá.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.