Voskové obklady

23.7.2009Velvesa doporučujeČtení na 2 minuty
Voskové obklady

Tento druh obkladů je určen pro opakované použití. Obklad z bavlněného materiálu je prosáklý včelím voskem. Charakteristika: teplý obklad podporuje vyvážení činnosti metabolismu. Prostřednictvím účinku vpíjení uvolňuje křečové stavy. Včelí vosk se svým vysokým obsahem vitaminu A, podporuje látkovou výměnu v buňkách. Po aplikaci obkladu se doporučuje postižené místo ošetřit jojobovým olejem.

Oblast použití

Teplý obklad s obsahem včelího vosku se doporučuje při:

  • chronických stavech revmatického původu
  • artróze
  • svalové kontrakci
  • bolesti kloubů a páteře
  • obezitě
  • celulitidě
  • vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení

Hlavní léčivý účinek voskového obkladu je možné zvyšovat přídavkem silic.

Upozornění: obklad se nesmí používat při přecitlivělosti na teplo, při otocích neznámého původu, alergii na včelí vosk, při akutních zánětech močových cest, při těhotenství, dekompenzovaný kardiologických onemocněních, otevřených poraněních kůže, krvácení, horečnatých stavech, při těžkých zánětlivých a jiných akutních onemocněních kůže, jakož i při těžkých oběhových poruchách. Zdroj tepla nikdy nepřikládejte přímo na pokožku!

Návod k použití: obklad z včelího vosku přiložíme na postižené místo. Na vrch přiložíme šátek, na který se přiloží tepelný zdroj (polštářek s gelem v soupravě - teplý obklad) rozehřívání na cca 55°C. Rovnoměrným průtokem tepla během 10 minut dosáhneme teplotu 37°C až 44°C, která se udrží v tomto teplotním rozmezí dalších 10 minut. Po aplikaci obkladu se doporučuje postižené místo ošetřit jojobovým olejem, který pokožce dodává jemnost a vláčnost.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.