Tělové a ušní svíčky

12.11.2008Fit a v pohoděČtení na 4 minuty
Tělové a ušní svíčky

Tělové svíčky jsou trubičky vyrobeny ze lnu nebo bavlny, nasáklé včelím voskem a přírodními éterickými oleji.

Tato metoda léčení je velmi stará, používali ji už naši předkové na různých územích ať už staří Mayové či Egypťané, byly známé v Číně, Indii, ale i v našich oblastech. Využívají se na úlevu od bolesti, mírnění zánětů a uvolňování blokád v těle.

Důležité je, aby se klient před terapií napil lehkého čaje nebo 2 deci vody. Na místo, kde jdeme svíčku přikládat přiložíme kousek čisté tenké látky, například hedvábí nebo gázy a přiložíme na něj svíčku tenkým koncem, rozšířenou část zapálíme. Vznikne zde tzv.. komínový efekt, pomocí kterého se uvolňují z těla škodliviny a toxické látky, které se následně snáze vyplaví z těla ven. Včelí vosk nám zajistí, aby svíčka pomaleji hořela, a éterické oleje doplní terapeutický účinek, podle toho, jakou bylinku jsme si zvolili. Postižené místo se následně začne regenerovat a bolest ustupuje. Po zhoření dvou třetin zhasneme svíčku v předem připravené nádobě s vodou.

Takto můžeme ošetřovat bolestivá místa přímo, přikládáním na příslušná místa na páteři, na reflexní a akupresurní body, na čakry, či na místa, kde nám lymfa neproudí tak, jak by měla. Takto můžeme ošetřovat bolestivá místa přímo, přikládáním na příslušná místa na páteři, na reflexní a akupresurní body, na čakry, či na místa, kde nám lymfa neproudí tak, jak by měla.

Tělové svíčky pomáhají léčit svalové a revmatické bolesti, bolesti páteře a hlavy, nemoci z nachlazení, dýchací cesty, trávicí a vylučovací obtíže, některé nervové problémy. Nedoporučuje se aplikace dětem do 3 let, těhotným ženám /zejména na oblast pasu a pupku/, po operacích, při úrazech a krvácení, při alergiích na včelí produkty nebo použité byliny.

Terapeutické použití: 5-7 dnů za sebou a po 2-3 denní přestávce můžeme opakovat. Pokud pracujeme na uvolnění meridiánových blokád, aplikujeme svíčku na obě strany těla. Preventivně můžeme aplikovat svíčku jednou týdně po dobu například 1 měsíce, pak týden dva pauza, případně podle uvážení vašeho terapeuta.

Ušní svíčky aplikujeme podobně jako tělové, ale vkládáme přímo do ouška. Také jejich podkládáme gázou, a vždy aplikujeme na obě uši. Pomáhají nám při stavech jako: hučení v uších, v hlavě, záněty ucha, dutin, nosu, migrény a akutní bolesti hlavy / zde je vhodné zkombinovat s aplikací tělové svíčky mezi krční obratle /, tlak v uších, slabá doslýchavost, nervové problémy jako vyrovnání se stresem, nespavost, nahromaděný maz ve zvukovodu, odhlenění dutin, podporuje se imunita v dané oblasti, aplikujeme i preventivně.

I zde se vytváří jemný podtlak / tzv.. komínový efekt /, uvolní se napětí a bolesti v dané oblasti, kouř se svíčky spolu s bylinkovými účinnými látkami působí přímo na oblast vnitřního ucha a dostává se i do dutin, kde podporuje proces sebeléčení, pomáhá odbourat toxiny a nežádoucí látky prostřednictvím lymfy, svým teplem a bioenergií působí i na oblast celé ušního boltce, kde se nacházejí reflexní body na stimulaci celého těla. Při akutní infekcí aplikujeme za ušní boltce do jamky, kde se nacházejí lymfatické uzlinky.

Nepoužíváme přímo po chirurgickém zákroku, krvácení, při nádorech v oblasti hlavy nebo lymfatických cest, při alergii na včelí produkty a éterické oleje či bylinky.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.