Stravování podle krevních skupin

27.8.2010Fit a v pohoděČtení do 10 minut
Stravování podle krevních skupin

Pokud znáte svou krevní skupinu, umíte si sestavit jednoduchým způsobem nejvhodnější jídelníček, který vám zajistí nejen zdraví, ale vám i pomůže zhubnout.

Skupina 0

Nulka je nejstarší krevní skupinou. Lidé s touto krevní skupinou jsou silní lovci, jejich trávicí i imunitní systém funguje naplno, se svým jídelníčkem však nesmí experimentovat. Lidé s touto krevní skupinou mohou darovat krev všem ostatním skupinám, ale sami mohou přijmout jen 0. Prospívá jim intenzivně fyzické cvičení a živočišné bílkoviny.

Potraviny, po kterých tloustnou a zároveň nejsou pro ně vhodné výrobky z pšenice, kukuřice, fazolí, čočky, dále je to růžičková kapusta, zelí, květák. Hubnou po většině mořských živočichů, mořských řasách, játrech, červeném mase, špenátu a brokolici. Z mořských produktů by neměly: sumcové ryby, marinované sledě, kaviár, uzený losos a chobotnice. Mléčné výrobky jim velmi neprospívají. K neutrálním potravinám patří máslo, sójové mléko a sójový sýr, dále kozí sýr. Ostatní jsou nevhodné. Velmi prospěšné jsou pro ně vlašské ořechy a dýňová semínka, ale nesmí para ořechy, kešu, arašídy, pistácie a mák. Ze zeleniny by neměly bílou, červenou ani čínské zelí, růžičková kapusta, brambory, avokádo, olivy, kukuřici, květák, lilek a houby. Z ovoce by si měli odpustit kokosové ořechy, ostružiny, melouny, mandarinky, pomeranče a jahody. Neměli by ještě kečup, nakládanou zeleninu, různé marinády. Z bylinek jsou prospěšné: chmel, šipky, máta peprná, pampeliška a petržel. Z nápojů mají zakázáno: kávu, destiláty, černý čaj, limonády, colu. Prospěšné jsou pro ně minerální vody a neutrální zelený čaj, bílé i červené víno. Tělu dodávejte hlavně vitaminy skupiny B, vitamin K a jód s vápníkem. Při hubnutí praktikujte hlavně sporty náročné na výdej energie, nebo bojová umění.

Skupina A

Tato krevní skupina vás předurčuje k usedlosti, avšak změny vám nevadí. Vaše krevní skupina je vegetariánská - do jídelníčku zařaďte tofu, obilné výrobky, luštěniny a ovoce, nejezte maso ani mléčné výrobky. Doplňovat byste měli pozorně vitamin C, vitamin E, vitamin B12 a kyselinu listovou. Hubnutí podpoříte klidnými cviky z jógy.

Pokud máte krevní skupinu A, vaši prapředci byli zemědělci - vegetariáni, maso tedy velmi těžko trávíte, ve vašem těle se ukládá formou přebytečného tuku a zvyšuje se množství toxinů při trávení. I mléčné výrobky tráví Ačkaři těžší. Pokud si dáte hodně pšenice, překyseluje si svalovou hmotu, což v konečném důsledku odebere energii. Potraviny by měly být co nejvíce v přírodním stavu, vypěstované organicky, bez hnojiv. Lidé s krevní skupinou A mají velmi citlivý imunitní systém. Musí si dávat pozor na srdeční onemocnění a cukrovku. Kromě jiných druhů máte zakázané: slaninu, kachnu, husu, zajíce, játra, srdce, skopové, jehněčí, vepřové, šunku, zvěřinu, hovězí, telecí. Pokud velmi zatoužíte po mase, můžete si dát kuřata, nebo krůty, v malém množství. Velmi prospěšné jsou ale pro vás některé druhy ryb jako kapr, pstruh, makrela, sardinky, mořská štika. Žralok a tuňák patří mezi neutrální, ale mezi zakázané například raci, krabi, úhoř, sleď, uzený losos. Můžete si dopřát sójové mléko a sójový sýr, v menším množství jogurt, kefír, ale nesmíte plísňový sýr, čedar, máslo, plnotučné mléko a ementál. Z ořechů si nedávejte pistácie, kešu, para ořechy. Zakázané jsou pro vás i pšeničné klíčky, pšeničné otruby a škrob. Rýže si dejte do sytosti. Ze zeleniny vám vůbec neprospívá zelí, paprika, ale na mrkvi, kel, čekance, brokolici si pochutnejte. Z ovoce vám poškodí banány, papája, mango, kokosové ořechy, mandarinky, pomeranče a melouny. Do syta se najezte meruněk, ananasu, třešní, švestek, citronů, fíků, rozinek, přičemž ostatní ovoce je pro vás neutrální. Nesmíte ani kečup, ani majonézu, ani worcester. Z bylinek vám prospívá zejména hloh, zelený čaj, heřmánek, třezalka, ženšen, aloe, šipky a kozlík. Nepijte sodovky, minerálky, pivo a destiláty.

ŽIVA krev

ŽIVA krev

1 090 Kč

Skupina B

S touto krevní skupinou se bez problémů dokážete přizpůsobit různým situacím. Jako příslušník této krevní skupiny můžete jíst s mírou všechny druhy potravin. Při dietě vynechejte luštěniny, ořechy a pšenici. Nezapomeňte doplňovat hořčík. Béčkaři potřebují rovnováhu mezi tělesnou a duševní aktivitou. Jejich prapředci byli kočovníci. Ze všech skupin právě skoupí B vykazuje nejpřesnější zeměpisné vymezení. Tradiční židovské populace mají krevní skupinu B, přičemž židovské náboženství představuje směs mysli, duše a materiální. Táhne se jako velký pás přes euroasijskou roviny dolů na indický subkontinent. Skupinu B mě mnoho Mongolů, Japonců, Číňanů a Indů. Směrem na západ Evropy je výskyt béčkařů nižší. Lidé se skupinou B jsou schopni odolávat většině závažných onemocnění, i takových jakými jsou srdeční choroby, zda rakoviny a i když na ně onemocní, je větší pravděpodobnost, že jejich přežijí. Organismus těchto lidí má však větší sklon k exotickým onemocněním imunitního systému a jsou náchylní trpět například na chronický únavový syndrom.

Pokud nechcete přibírat vyvarujte se kukuřici, čočce, arašídům, sezamových semínek, pohanky a trávení vám zpomalují i tuky. Potraviny, které vám pomohou zhubnout je zelená zelenina, některé druhy masa, nízkotučné mléčné výrobky a čaj ze sladkého dřeva. Z masa je pro vás prospěšná zvěřina, skopové, jehněčí, králík. Mezi neutrální patří hovězí, krůta, játra, telecí. Zakázané máte slaninu, slepici, kachnu, husu, šunku, kuře, vepřové a z vnitřností srdce. Zdraví prospěšné jsou ryby, zejména treska, štika, makrela, losos, hejk, mořský pstruh a kaviár. Tuňák, pstruh, kapr, sleď a žralok patří již mezi neutrální. Mezi zakázané mořské produkty patří raci, houmr, krabi, želvy, uzený losos, ústřice, chobotnice a hlemýždě. Z mléčných výrobků si dopřejte: jogurty, kefíry, odstředěné mléko, kozí mléko a sýr. Ementál, hermelín, eidam, gouda, sójový sýr, podmáslí, plnotučné mléko a máslo patří mezi neutrální. Zakázané máte plísňové sýry a zmrzlinu. Z olejů používejte olivový, vyhněte se slunečnicovému, sezamová a kukuřičného oleje. Většina semínek a oříšků není pro skupinu B vhodná. Zakázané máte kešu, arašídy, pistácie, lískové a piniové oříšky, ale i mák. Z cerálií je pro vás prospěšné proso, rýže. Zakázáno je žito, pohanka, ječmen. Vyhněte se chlebu ze pšenice a žita a takzvané divoké rýži. Ze zeleniny nemůžete artyčoky, dýni, kukuřici, ředkvičky, olivy a rajčata. Velmi prospěšný je lilek. paprika, zelí, kapusta, květák, mrkev, petržel, červená řepa a všechny druhy brambor. Z ovoce máte zakázaný kokosový ořech a granátové jablko. Dopřejte si ananas, banány, hrozny, švestky. Velmi prospěšná je pro vás šťáva ze zelí, ananasu, a hroznů, zakázanou máte rajčatovou šťávu a kečup. Prospěje jim zelený čaj. Absolutně nevhodné jsou pro ně destiláty, minerální vody, limonády, cola a sodovky. Černá káva je neutrální. Z bylin je pro Béčkařů vhodné lékořice, šalvěj a ženšen. neměly by senná list, podběl a aloe.

Skupina AB

Tato krevní skupina je prý nejlepší přizpůsobena moderním životním podmínkám. Váš jídelníček by měl být vyvážený, můžete jíst potraviny ze všech skupin, při hubnutí ale nejezte červené maso a kukuřici, naopak vám pomohou mléčné výrobky, zelenina, plody moře a tofu. Tělu nezapomeňte dodávat vitamín C. Tuto poměrně vzácnou krevní skupinu má jen necelých pět procent populace. V podstatě by se dalo říci, že většina potravin nevhodných pro skupinu A a B je stejně škodlivá i pro lidi se skupinou AB. Ábéčkarři se neradi zabývají detaily, jsou oduševnělí a tak trochu příjemně excentričtí. Mnoho léčitelů a duchovních vůdců má právě tuto krevní skupinu.

Lidé se skupinou AB budou přibírat po červeném mase, některých druhů fazolí, po kukuřici, pohance a pšenici. Potraviny podporující váhový úbytek: tofu, mořské řasy, mléčné výroby, zelená zelenina, ananas a některé mořské živočichy. Z masa je pro ně prospěšná jehněčí, skopové, krůta a králík. Neměli by ani slaninu, šunku, drůbež, telecí, hovězí, vepřové, husa, kachnu, slepici a zvěřinu. Z mořských živočichů by neměli jíst humra, ústřice, kraba, marinovaný sleď, chobotnice, žáby, úhoře, uzený losos a raků. Mléčné výrobky jsou pro skupinu AB prospěšné, zejména zakysané. Platí zde zásada, že jejich nesmí být příliš mnoho, aby se v organismu nevytvářelo hodně hlenů. Zakázáno je plnotučné mléko, zmrzlina, máslo, plísňové sýry a parmezán. Z cerálií se nedoporučuje pohanka, kukuřičné lupínky a kukuřičná kaše. Z chleba a pečiva jen výrobky z kukuřice. Ze zeleniny není prospěšná paprika, kukuřice, avokádo, olivy a ředkvičky. Při konzumaci ovoce se vyhýbejte banánům, mangu, pomeranče, granátová jablka a kokosovému ořechu. Zakázané jsou také kyselé i sladké marinády, kečup, worcesterskou omáčkou. Z bylinek je velmi účinná echinacea, hloh, zelený čaj, heřmánek, ženšen, lékořici a lopuch. Můžete kávu, v menším množství bílé i červené víno, minerální vody, sodovky, ale absolutně nevodné jsou jakékoliv destiláty.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.