Shiatsu masáž v sedě

23.9.2010Fit a v pohoděČtení na 3 minuty
Shiatsu masáž v sedě

Shiatsu má původ v Japonsku a vzniklo z 5000 leté tradice a pozorování a jeho cílem je harmonizovat tělo a mysl.

V minulosti byla tato masáž považována za polomystickú - prováděnou ženami a nevidomými.

Japonská Shiatsu masáž je způsob relaxace, která využívá ruce, palce, lokty a kolena na akupresurní techniky. Akupresurní techniky mají původ z akupunktury a tradiční Čínské medicíny. Rozdíl je samozřejmě v nástrojích - při akupunktuře jsou to tenké jehly, kdežto při akupresuře jsou to ruce a kolena, ale obě techniky ovlivňují meridiány.

Meridiány, podle Východních kultur jsou specifické stezky přes které plyne energie vyživující celé tělo. Meridiány tvoří posplétanou síť cestiček které spojují orgány, kůži, svaly a kosti do jednoho celku. Každý z 12 orgánů je spojen s meridiánem nebo kanálem energie, pojmenovaným na základě orgánu který ovlivňuje. Meridiány jako řeky energie zajišťují směrování Qi nebo životní síly v těle. Když tato neomezeně plyne tak přináší novou a silnou energii a zároveň odvádí použitou energii spolu s toxiny.

Shiatsu tlaková masáž používá stejné body jako akupunktura - tlak je vyvíjen na 12 meridiánů těla. Tlak na body je pomalý a jemný ale jde do hloubky, takže pacient může pociťovat malou bolest. Masér používá váhu celého svého těla k dosažení potřebného tlaku.

Kromě působení na body, shiatsu zahrnuje i další techniky jako natahování končetin, rotace kloubů, dechová cvičení a jiné. Shiatsu uvolňuje energetické bloky vytvářející stres, bolesti či nežádoucí napětí v těle. Zároveň dodává energii do oblastí, kde jí je nedostatek. Mnoho lidí věří že Shiatsu je výborná preventivní, ale i léčebná metoda. Okamžitý efekt masáže je u každého jedince jiný. Ale příjemný pocit je pro každého stejný.

Masážní židle Lipt® SD-02

Masážní židle Lipt® SD-02

5 250 Kč

No a mnoho klientů odchází příjemně překvapených že Shiatsu má vysokou účinnost i přesto že se provádí přes oblečení. Vzhledem k hloubku relaxace k níž dojde a stimulaci hlavních systémů těla je terapie účinná pro úpravu mnoha akutních a chronických onemocnění, včetně:

  • bolesti hlavy a migrény
  • bolesti zad
  • svalové napětí a křeče
  • nespavost
  • zácpa
  • zažívací obtíže
  • artritida
  • astma
  • úzkost a deprese
  • sportovní zranění a jiné.

Lidé všech věkových kategorií, včetně dětí, mají příznivé zkušenosti se shiatsu.

Malé procento lidí může mít pocit únavy nebo bolesti hlavy, popřípadě drobnou lokální svalovou ztuhlost po prvních sezeních. Je to normální reakce těla, dokud se přizpůsobí něčemu novému.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.