Rolfing

4.12.2009Fit a v pohoděČtení na 1 minutu
Rolfing

Rolfing je jméno pro systém tělesných manipulací, který má původ v biochemii a vynalezla ho doktorka Ida Rolf, PhD.

Doktorka Rolfová měla dítě se zdravotními problémy a hledala řešení, mimo konvenčních metod, jak ho vyléčit. Začala pracovat s dítětem svými vlastníma rukama as velkou mírou úspěšnosti a zjistila, že prací se pojivovými tkáněmi těla může uvést jeho tělo do rovnovážnejšieho tvaru a seskupení, pokud jednoduššímu pohybování se.

Toto se rozvinulo prací na přátelích, na přátelích těchto přátel, dokud neměla reputaci doktorky schopné "fixovat" věci v lidském těle.

Rolfing je způsob práce s fascií (pozn. prekl.: fascie je nepřerušená trojrozměrná síť pojivové tkáně, která se rozkládá od hlavy po paty, odpředu dozadu, od vnitra do ven), která udržuje rovnováhu těla v gravitačním poli.

Vyjádřeno nejjednodušší formou, rolfisté pracují s tělem jako se systémem vnitřně souvisejících segmentů tak, aby upravily tyto segmenty do správného postavení ve vertikální a horizontální síti gravitační síly.

Tak například, Rolfová bude určovat posunutí a naklonění pánve a jejího vztahu ke každé noze tak, aby dosáhla jejich lepší vzájemné vertikální a horizontální vyvážení, zatímco pracuje se segmenty celého těla, takže tělo je přinuceno více vyvažovat, než se napínat.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.