První pomoc při zraněních

12.10.2012Velvesa doporučujeČtení na 4 minuty
První pomoc při zraněních

Zranění potkávají bohužel každého. Snad nejrizikovější skupinou lidí, která se potýká s různými formami zranění, jako jsou namožené svaly, pohmoždění nebo podvrtnutí, jsou sportovci. Zranění ale nejsou pouze záležitostí sportovců. Nepříjemný pád nebo rychlý pohyb může způsobit ve vteřině bolestivé zranění, ať jste mladí nebo staří, muži nebo ženy. Nepodceňujte možnost zranění, které se může objevit stejně rychle jako u sportovních aktivit i u běžných denních činností, které jste nesčetněkrát dělali. Jak si tedy rychle pomoci v případě, že i vás potkalo nepříjemné zranění a ulevit si co nejrychleji a nejefektivněji od bolesti?

Myslete na regeneraci

První a rychlou pomoc při zraněních, která může ovlivnit celý následující průběh hojení a regenerace, můžete najít v řadě přípravků, které díky účinným látkám mají chladivé a hojivé účinky. Například chladivý sprej RehabMedic pomůže v případě pohmoždění, podvrtnutí, zánětů a svalových tahů. Sprej se aplikuje přímo na postižené místo, přičemž aplikace je dostatečná v momentě, kdy se na postiženém místě objeví bílá námraza. Sprej má středně chladivý účinek, který přináší rychlou, ale dočasnou úlevu.

Pomoci může rovněž Flexall gel, který je složen z Aloe vera gelu a mentolu. Gel je navíc ještě obohacen o vitamín E. Gel patří k nejvyšší světové třídě a tak není divu, že jej hojně využívají sportovci po celém světě. Jeho účinky jsou neocenitelné zejména v případě artritidy, bursitidy, bolesti šlach a zad, pohmožděnin, křečí, podvrtnutí a svalového napětí. Gel se nanáší přímo na postižené místo jemným a intenzivní vtíráním. Využívat Flexall gel nemusíte pouze v případě, že jste již zraněni. Díky jeho jedinečným vlastnostem je možné jej využívat při strečinku, masážích, ultrazvuku, elektroléčbě, kryoterapii nebo zábalech. Gel nemastí pokožku a naopak díky vitamínu E má na pokožku zklidňující účinky.

Horký / studený gelový sáček

Horký / studený gelový sáček

207 Kč

Když potřebujete zahřát

Gelové zahřívací sáčky výborně poslouží při chladící ale i tepelné terapii. Netoxický flexibilní gel můžete jednoduše zahřívat v mikrovlnné troubě nebo jej chladit v mrazáku, to záleží pouze na vašich potřebách. Chladící i tepelnou terapii si můžete dopřávat opakovaně, beze strachu, že by sáčky ztratily svou funkci či byla snížena jejich účinnost. Chladivé sáčky mohou být i jednorázové a mají jednu velkou výhodu. V případě potřeby je můžete využít kdekoliv a kdykoliv a k jejich aktivaci stačí sáček pouze přeložit. Chladivé sáčky ideálně zastupují sáčky na led. Netrhají se a pohodlně se přenášejí. Drobná zranění hlavy, modřiny, otoky, křeče a bolesti nemají žádnou šanci.

Při zranění přijdou vhod i již zmiňované sáčky na led. Náplní můžou být kostky ledu nebo horká voda, čímž je zajištěna jejich univerzálnost. Účinná úleva od bolesti je zajištěna rovněž chytrou ergonomií sáčku, který se plně přizpůsobuje tvaru těla. Sáčky jsou nenahraditelným pomocníkem při bolestech zubů a hlavy, u výronů nebo otocích.

Produkty určené k rychlé úlevě od bolesti jsou lehké a snadno přenosné, a proto je každý může mít stále s sebou. Jejich složení a materiály, z kterých jsou vyrobeny, představují zdravotně nezávadné a dokonale funkční pomocníky.

Na závěr je nutno uvést, že všechny výše zmiňované produkty slouží k odstranění bolesti, ale ne závažnějších problémů. V případě bolestí hlavy nebo zubů, problémy ustoupí, nevyřeší však jejich příčinu. Stejně tak je to i u zánětů nebo výronů. Pomáhají s hojením modřin a regenerací pokožky, ale nevyléčí zánět. Při vleklých problémech a opakujících se potížích nezbývá nic jiného než navštívit lékaře. Zranění se nehlásí dopředu! Buďte připraveni rychle a účinně pomoci v jakémkoliv okamžiku.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.