Profesionalita a bohaté znalosti. Má 25 let a takhle ho hodnotí klienti. | velvesa.cz

Profesionalita a bohaté znalosti. Má 25 let a takhle ho hodnotí klienti.

19.10.2021Život maséraČtení na 5 minut

Aynur Rumenov má kořeny v Turecku a Bulharsku, mluví čtyřmi jazyky a přes poměrně mladý věk má s masírováním bohaté zkušenosti. Nejvíce se věnuje terapeutické masáži. Co to je a kde se naučil takhle masírovat? Přečtěte si.

Aynur Rumenov
Zdroj: archív Aynur Rumenov

Ahoj Aynur, představíš se trošku našim čtenářům? Máš neobvyklé jméno, začněme tím. Odkud pocházíš?

Pocházím z Bulharska, ale mám i turecké kořeny. Otec je původem z Turecka, máma je Bulharka a potkali se v Bulharsku, kde jsem se narodil.

A jak ses dostal na Slovensko?

Otec tady pracuje. Přišel jsem sem, zalíbilo se mi a tak jsem tu zůstal.

Jak ses dostal k masážím?

K masírování mě dostal můj strýc. Je masérem v Istanbulu.

Nejprve jsem dělal různé brigády. Ale časem mě to omrzelo, měl jsem asi 16 let a jel jsem na léto za rodinou do Turecka.

Strýc má svou masérnu a říkal mi, pojď to vyzkoušet! Ukázal mi masérské techniky, začalo mě to bavit, pomáhal jsem mu při mobilních masážích. A později, když už mi více důvěřoval, mi svěřil i masáže v jeho salonech. A takto to začalo.

Strýc byl ten, kdo mi ukázal ten správný směr, jak se stát co nejlepším masérem a o to se také neustále snažím.

A chodíš do Turecka dosud?

No, kvůli koroně jsem nebyl. Ale jinak každé léto měsíc a půl až dva trávím tam. Masíruji a zároveň si odpočinu.

Momentálně pracuješ jako mobilní masér. Pracoval si i v masážním salonu? V čem je tato práce jiná?

Pracoval jsem ve více salonech v Turecku a na Slovensku. Mobilním masérem jsem se stal kvůli tomu, abych mohl na Slovensku poskytnout službu, která zde není tak populární.

Mobilní masér je masér, který poskytne klientům větší pohodlí a může si ho dovolit více lidí. Ne každý má čas běhat po salonech, ale každý si velmi rád zavolá domů maséra, přece masáže v pohodlí domova jsou nejlepší.

Jak tě tvá klientela najde? Spoléháš se pouze na doporučení?

Ano, najdou mě přes spokojenost Ale mám i FB stránku Aynur masáže a snažím se tam jednou za čas i něco přidat. Například proč pít vodu nebo jako spát a takové věci.

Když jsem měl více času, snažil jsem se přispívat na fóra, ale teď jsem velmi vytížený.

Jaké masáže děláš? Na co se soustřeďuješ?

Nabízím terapeutické masáže, masáže pro sportovce a klasickou relaxační masáž. Ale nejvíce se soustředím na terapeutickou masáž.

Přibliž nám víc, co je to terapeutická masáž? Jak vypadá v tvém podání?

Na Slovensku pojem terapeutická masáž neexistuje, ale v Turecku ano. Tam může terapeutický masér pracovat i ve zdravotnických zařízeních. Takže využívám ve své praxi zkušenosti z Turecka.

Absolvoval jsem kurzy, které zde nenajdete, například jako připravit tělo na masáž, spoušťové body a spasmy a mnohé jiné. I při mobilních masážích zapojuji baňkování, používám ale gumové baňky. Sklo je sice nejlepší, ale na přenášení náročné.

Kombinuji několik masážních technik. Vždy je to individuální. Každé tělo je jiné, dokonce naše pravá a levá strana je jiná, neboť je jinak zatěžujeme. Takže vždy dělám masáž jiným způsobem, nikdy není stejná.

Nejprve si udělám diagnostiku těla, zjistím problémy, ptám se, kde člověk pracuje, jaké měl úrazy, zdravotní problémy, abych náhodou neublížil. Takto postupuji. Masírováním poznávám tělo a hlavní problémy klienta.

Lidé v recenzích na mé stránce někdy popisují, jaký měli dojem z masáže, dá se to tam přečíst.

Máš nějakou konkrétní masáž či klienty, na které rád vzpomínáš?

Jednou mě volalo neznámé číslo. Paní mě poprosila, jestli bych nemohl nutně přijít k jejímu manželovi, že ho velmi bolí záda.

Ukázalo, že pán je původem Turek. Byl u lékaře, ale bolesti nepřestali. Ke mně měl důvěru, když slyšel, že jsem se učil masírovat v Turecku a promluvil jsem na něj turecky

Co ti pomáhá odbourat stres, jak relaxuješ, jak se staráš o sebe?

Hraní her Mám velmi rád tanky. Občas vypnu telefon a zahraju si. Relaxací je pro mě i čas strávený s mým pejskem, s přáteli.

Ale dopoledne jezdím do speciální školy, dělám asistenta dětem s poruchami autistického spektra. To je zase jiná forma podpory. A když jsem už velmi vyčerpaný, jdu si zaběhat.

Máš masérské plány do budoucna?

Dal jsem se na studium fyzioterapie, abych lidem věděl nabídnout ještě více. A samozřejmě časem si chci otevřít nějaký salón.

Chtěl bych také někoho naučit masírovat něco podobného jako já, dát mu část ze sebe a nechat ho v tom pokračovat. Aby po mně přebral mobilní masáže. Nebo si časem vzít zaměstnance a udržet i jedno, i druhé. Nějak to vymyslím.

Aynur, ty jsi naším stálým zákazníkem. I tento rozhovor děláme v prostorách firmy. Jak se ti líbí e-shop velvesa? A klidně řekni plus i mínus

Tak to nevím, mínus nevidím Dostávám to, co chci a dostávám to za dobré ceny. Jsem spokojený.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací