Poznejte sílu éterických olejů

21.11.2017Velvesa doporučujeČtení na 5 minut
Poznejte sílu éterických olejů

Při masážích nevnímá klient pouze uvolňující hmaty maséra, ale také melodie a vůně, které masáž doprovází. K celkovému uvolnění a také povzbuzení organismu je nezbytné, aby bylo vše sladěno dle přání a potřeb zákazníka. Ke každému klientovi je nutné přistupovat individuálně, a to především v použití éterických olejů. Někomu voní výrazná borovice, někomu naopak svěžejší pomeranč. Nepodceňujte sílu éterických olejů!

Éterické oleje jsou čistě přírodní a jejich využití se nemusí vztahovat pouze na oblast masáží. Éterické oleje jsou vhodné také do koupelí, k inhalaci, k výrobě vlastních krémů či do aromalamp. A v čem je vlastně skryta jejich síla? Jsou známy svými blahodárnými účinky na tělo, ovlivňují emoce a psychiku. Příroda je mocná čarodějka, která nás neustále učí, jak ji v pozitivním směru využívat. Podívejme se tedy na jednotlivé druhy éterických olejů a jejich vlastnosti či účinky, kterými vás mohou povzbudit.

Posilněte se přírodou

Éterický olej s výtažky z borovice vám může připomínat procházku po lese. Díky dřevité, svěží, jehličnanové vůni si budete připadat jako by vás obklopovaly borovicové háje a rázem se ocitnete zcela v jiném světě. Borovicový éterický olej má pozitivní vliv na obranyschopnost organizmu a především na dýchací cesty. Uvolňuje dutiny a usnadňuje vykašlávání. Borovicový éterický olej vás zaplaví harmonií a klidem.

Éterický olej s citrónem vás omámí svou svěžestí, kyselostí, ale také lehkou nasládlostí. Stejně jako éterický olej z borovice má kladný účinek na obranyschopnost organismu. Antiseptické účinky oleje oceníte především při problémech s dýchacími cestami, při angíně nebo bolestech v krku či rýmě. Citrónový éterický olej je taktéž vhodný pro ošetření pleti vzhledem k schopnosti stahovat póry a poradit si s mastnou a ochablou pokožkou.

Eukalyptus se vyznačuje charakteristickou vůní, která je svěží, nasládlá, kafrová a poměrně silná. Vyznačuje se antibakteriálními a protivirovými účinky, pomáhá při nachlazení, uklidňuje a povzbuzuje organismus. Éterické oleje je vhodné používat při bolestech kloubů či ztuhlosti svalů. Pomáhá při problémech s trávením a při hojení a zacelování ran. Zejména dámy eukalyptus ocení při boji s akné a mastnou pletí.

Levanduli není potřeba dlouze představovat. Květinová vůně se sladkohořkým a lehce kafrovým nádechem je jednou z těch nejoblíbenějších. Působí antibakteriálně, protivirově a protiplísňově. Velice dobře je využitelná při depresích, migrénách a nespavosti. Zklidňuje rány a usnadňuje jejich hojení, stejně jako bodnutí hmyzem nebo popáleniny. Levandule je častou součástí koupelových solí, olejů, šampónů, sprchových gelů a pleťových krémů. Levandule vám nabízí kompletní očistu pro tělo i mysl.

Éterický olej Santalové dřevo 10ml

Éterický olej Santalové dřevo 10ml

191 Kč

Bylinné probuzení

Mateřídouška svou trpkou a kořeněnou vůní probere k životu i největšího ospalce. Posiluje imunitní systém a pomáhá při hojení hnisavých ran. Pomůže vám také při nachlazení a bolesti svalů. Mateřídouška vám také dobře poslouží ke zkvalitnění ústní hygieny.

Máta peprná svým chladivým a svěžím aroma sedí širokému spektru zákazníků. Éterické oleje z máty peprné je vhodné používat pro zmírnění trávicích problémů a nachlazení. Krémy na pleť s přídavkem máty peprné pokožku ochladí a prokrví, ústní voda vám vykouzlí neodolatelně svěží dech.

Nasládlá, květinová vůně Ylang-ylang působí afrodiziakálně a sedativně, stejně tak i jako citrusová vůně pomeranče, která má příznivý vliv na psychiku, tlumí deprese a nespavost.

Výrazná, kořeněná vůně rozmarýnu posiluje paměť a koncentraci. Kladnými účinky se projevuje také například u bronchitidy a při potřebě zvýšení krevního tlaku. Éterický olej tea tree má své naprosto specifické aroma. Vyhledávaný produkt se velice dobře uplatňuje při léčbě vředů, hnisajících ran, popálenin nebo také oparů.

Před použitím éterických olejů je nutná domluva mezi masérem a klientem. Výběr závisí na individuálním vnímání jednotlivých aroma a problémech, které klienta trápí. Využívat rozmanitosti a síly přírody je naprosto čistý způsob, který nepotřebuje žádné další chemické přísady. Možná právě z tohoto důvodu se po masáži, za použití éterických olejů, zákazníci cítí téměř jako znovuzrození. Práci s éterickými oleji si rychle zamilují maséři i klienti.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.