Popraskané paty

18.8.2010Fit a v pohoděČtení na 2 minuty
Popraskané paty

Z času na čas se stane každému, že péči o chodidla přesune na vedlejší kolej. Jenže popraskané paty mohou přinášet svým majitelům mnohem závažnější starosti než jaké boty zvolit, aby nám jich nebylo vidět. Bolestivé paty trápí více žen, než byste řekli.

Ačkoli jsou popraskané paty typické spíše pro letní měsíce, jejich následky si mnozí přenášejí až do podzimu nebo zimy. A to, co zpočátku vypadalo jako trochu vysušená kůže, nad kterou stačí mávnout rukou, se dnes proměnilo na bolavou prasklinu. Z drobného kosmetického defektu je tu najednou problém, který neumíte sama vyřešit. Zkoušíte krémovat, natírat, pemza - a nic. Výsledek se jaksi nechce dostavit. Jakmile začnete jednou zanedbávat nožičky, postupně se propracujete od drobných trhlinek až k bolestivé chůzi.

Proto neváhejte začít s pedikúrou, dokud je ještě čas. Namočte si chodidla do lavoru plného teplé vody s přídavkem vonné soli, až pokožka změkne a odstraňte si ji mechanicky. Pak přichází na řadu pemza. Krouživými pohyby zarovnejte nedokonalosti pěkně dohladka tak, aby byly paty na dotek jemné a hladké. Jen co budou nohy opemzované, ještě mírně vlhké jejich natřete pořádnou dávkou krému. Na paty natáhněte staré ponožky, které si svlékne až ráno. Výsledek bude stát zato, chodidla budou krásně hebké a měkké.

TOMFIT - krém na nohy 1 l

TOMFIT - krém na nohy 1 l

189 Kč

Důležitá je však pravidelná péče, a proto si krémujte nohy několik večerů.

Není to mykóza?

Pokud nebojujete jen s popraskanými a bolavými patami, ale i se zarudnutím, olupováním kůže a svěděním, zřejmě máte do činění as mykózou. Tehdy byste neměli váhat s návštěvou dermatologa. Mykóza je velmi nepříjemné onemocnění a ignorování léčby se opravdu nevyplácí.

Co ještě zabere?

Lidé trpící bolestivými a popraskanými patami se shodují, že nejlepší účinkují hutnější krémy a masti, dokonce je dobré vyživit si pokožku kokosovým nebo olivovým olejem. Pokud máte hluboké praskliny, aplikujte do nich silnou vrstvu jeleního loje. Jednotkou z přípravků na popraskané paty je však bambucké máslo. Dopřejte si pořádnou dávku na noc a uvidíte, jak rychle se vám odvděčí vaše chodidla.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.