Očista začíná na jaře

1.3.2010Fit a v pohoděČtení na 5 minut
Očista začíná na jaře

Jaro a léto jsou ideální období na vyčištění cévního systému.

Srdce bude lépe pracovat, upraví se stav křečových žil a závislých na počasí přestane bolet hlava. Stojí za to získat s probouzející se přírody nový životní pocit! Jaký význam má pro organismus očista cévního systému? Obrovský! Sníží se riziko mozkové příhody a srdečního infarktu. Ustoupí nebo zcela zmizí arteroskleróza. Zlepší se stav nemocných na ischemickou chorobu srdeční. Normalizuje zvýšený krevní tlak. Upraví se stav křečových žil. Přestanou bolesti hlavy u meteosenzitivních lidí při změnách počasí. Pokud dodržíte navrhovanou kúru, pomůže vám to i při jiných neduhů, jako jsou dna, cukrovka, nemoci trávicího ústrojí. Uvažte tedy, zda nestojí za to získat s novou jarem i nový životní pocit!

Nejde to od večera do rána !

Vyčištění cévního systému není krátkodobou záležitostí, protože cévy si zanášíte celé roky. Takže kúru, pokud ji tak můžeme nazvat, je třeba dodržovat alespoň měsíc, nejlépe však i celé léto, když máme dost čerstvé zeleniny a pestré možnosti pohybové aktivity. Postupujeme takto: Večer užijeme tobolku extraktu z palmy yucca, kterou běžně k dostání v lékárně, a zapijeme vodou. V extraktu se nacházejí saponiny, které mají na cévní stěny čistící účinek. Přes noc se účinné látky dostanou do krevního oběhu a budou mít dostatek času na působení a rozpouštění vápenatých usazenin v cévách. Ráno pak vypijeme přibližně půl litru čaje a ze deset minut zlehka klušeme a poskakovat snožmo. Jde o to, aby srdeční sval začal rychleji pracovat, čímž se zvýší přečerpávání krve a zrychlí se vylučování škodlivých látek z těla. Takový lehký poklus děláme několikrát denně a pokud máme jen trochu možnost, věnujeme se v průběhu dne lehké sportovní aktivitě. Pohyb urychlí vylučování nahromaděných škodlivin, a proto má velký význam. Jelikož nejde o nic náročné, nemusí se ho bát ani střední a starší generace. Dopoledne jíme pouze čerstvé ovoce a během dne třeba vypít dva a půl až tři litry bylinkových čajů, minerální vody a ovocného koktejlu. Nejlepší je každou hodinu vypít dva decilitry tekutin. Pod ovocným koktejlem myslíme směs ovoce a práškového sojového mléka. Připravíme si jej takhle: Do mixéru dáme šálek ovoce v objemu asi tři decilitry, šest polévkových lžic práškového sojového mléka, několik lžic nerafinovaného hnědého cukru, případně umělého sladidla u diabetiků, a dva decilitry studené vody. Směs rozmixujeme na kaši a za stálého míchání přidáme ještě vodu. Získáme tak více než litru koktejlu, který popíjíme v průběhu dne, zbytek skladujeme v chladničce. Na koktejl používáme čerstvé sezónní ovoce. Pokud v kúře pokračujeme i přes léto, volme si zejména černý rybíz, zralé meruňky, maliny, ostružiny, zralé broskve, které mají zvláště příznivý účinek na srdečně-cévní systém. Pomáhají však i jablka, jahody, melouny i dýně, ananas, fíky, hrozny. Koktejl necedíme, slupky z ovoce mají výborný účinek na čištění střevních stěn.

ŽIVA krev

ŽIVA krev

1 090 Kč

Netradiční oběd i pro zaměstnané .

Na oběd si připravíme misku cereálií, do které dáme po čtyři polévkové lžíce ovesných, žitných a pšeničných vloček, tři lžíce jemných ječných krup, dvě lžíce sušených rozinek, tři lžíce sušeného sójového mléka a jednu lžíci nerafinovaného hnědého cukru, tu však lze vynechat. Pacienti s křečovými žilami si přidají ještě pohankovou mouku nebo pohanku. Směs zalijeme horkou vodou a necháme půl hodiny odstát. Pak můžeme konzumovat. Léčebnou kúru hravě zvládneme i při plném zaměstnání. Tekutiny i oběd si připravíme předem a přineseme s sebou.

Zeleninová večeře

Večeři si už chystáme doma, a proto můžeme popustit uzdu fantazii. Uděláme si salát ze syrové zeleniny nebo ji uvaříme, či podusíme. Na srdce a cévy blahodárně ovlivňuje zejména mrkev, cuketa, lilek, dýně, artyčok, do jídelníčku však zařazujeme všechny dostupné druhy. Během léčby vynecháme ze stravy maso a masné výrobky, snad kromě ryb, a nejíme tučná jídla ani živočišné tuky včetně mléka. Základem stravy budou tedy obiloviny, ovoce, zeleninová jídla, sójové výrobky, jako sýr, mléko, plátky. Sója je vysloveně protisklerotická potravina a stejně všechny výrobky z ní. Stejný účinek má i cizrna. Doporučuji tento dietní režim doplnit o tobolku lecitinu a tobolku oleje z mořských ryb, který obsahuje omega-3 mastné kyseliny. Pokud nám to okolnosti dovolí, místo bylinkových čajů si můžeme připravit takzvaný zelený nápoj. Vezmeme dvě až tři hrsti čerstvých léčivých rostlin, jako jitrocel, pampeliška, kopřiva, řebříček a podobně, rozmixujeme je a dolijeme na dva litry vody. Necháme stát osm hodin, pak scedíme, dáme do lednice a pijeme během dne. Tato léčba radikálně vyčistí srdečně-cévní systém, a proto by bylo obrovskou chybou vrátit se po jejím absolvování ke starým stravovacím návykům a znovu si cévní systém zanášet.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.