O tantře, dechu a duši s Lucií Jasnou Glejtekovou (II. část)

28.2.2023Život maséraČtení do 10 minut

Druhá část rozhovoru s terapeutkou, tantra masérkou a šamankou Luciou Jasnou Glejtekovou. Pokračujeme v rozhovoru o tantrické masáži, změnách v životě klienta po absolvování energetické masáže a dobíjení vlastní energie maséra, který prostřednictvím doteku pracuje především s energií klienta.

Lucia Jasna Glejteková

Lucia, mluvili jsme o práci ve skupině a individuálně s klientem. Je rozdíl pracovat se ženou a s mužem? Používáš jiný přístup a jiné techniky?

Ze začátku jsem měla pocit, že přistupuji k mužům a ženám odlišně. Ptala jsem se sama sebe, proč ženy chtějí na tantrickou masáž k ženě? Napadlo mě, když má žena opravdový problém v sexuální oblasti, může to být sexuální dysfunkce, neumí se uvolnit... kdyby šla na masáž k muži, tak se „sekne“ ještě víc.

Žena si potřebuje procítit uvolnění. U ženy má terapie více léčivý charakter na traumatu a bloky, které jí brání vůbec přijmout svou sexualitu, otevřít se jí. Pokud se ženě stalo, že ji muži využívali pro sex, nepůjde k tantrickému terapeutovi - muži. Pro mě jako ženu je to obrovská pocta, že ona mi důvěřuje, důvěřuje tomu ženství natolik, aby se otevřela a odvážila se svou sexualitu si navnímat. U ženy vnímám její jemnost, křehkost a zároveň obrovský vděk. Je to těžké popisovat slovy, protože pracuji více v energiích a emocích.

Muži mívají jiné záměry (na začátku terapie se stanovuje záměr). Hodně mužům chybí dotek, ženská přítomnost, že je žena vyslechne, nebo že jsou vůbec vnímáni v přítomnosti ženy. Nepotřebují nevím co, chtějí být v přítomnosti ženské esence, laskavosti, chtějí být laskavě vyslechnuti, a to, že jsou ženou přijímáni.

Je to vlastně jakoby to samé a přece jiné. A ještě u každého jednoho člověka je to jiné. Naposledy se mi stalo, že jsem měla na terapii ženu, já jsem se odevzdala plynutí energie, byla jsem úplně mimo svou mysl a najednou jsem si uvědomila, že ji masíruji a vnímám v tomto momentě, jako kdyby byla muž.

Co má člověk očekávat po absolvování tohoto typu terapie? V jakých oblastech života nastane změna?

Závisí také na záměru a tom, jak se člověk připraví a jak umí dále pracovat s tím, co mu bylo ukázáno. Jak si to ví, takříkajíc, odnést domů a kolik času věnuje integraci, práci se sebou samým.

Je to individuální, někdo si chce vylepšit vztahy. Je-li pozorný a otevřený pravdě, vyjeví se mu. Při masáži se dostaneme do stavu naprostého uvolnění, padají všechny konstrukty mysli a filtr, přes který vnímáme sebe a realitu. Dostáváme se do stavu mimo běžnou mysl, do hlubších vln, theta a delta. V těchto vlnách se nám snáze přijímá vnitřní pravda a přicházíme na řešení. Pokud se před nimi neuzavíráme, ale dále s nimi pracujeme, tehdy terapie pomáhá dlouhodobě.

Tantrická energetická masáž

Mnoho lidí přijde s problémem, že nevědí, jak dál. Hodně si toho na sebe naložili, jsou unavení, zacyklení a nevědí, jak z toho ven. Když se na tuto oblast podíváme, dáme si záměr, při masáži v hlubších vlnách získá klient odpověď, je-li dostatečně bdělý. S odpověďmi umí člověk dále pracovat, přenést si je do života.

Spíš bych řekla, že si ode mě člověk odnáší techniky, například způsob, jak dýchat a používat i jiné smysly stejně intenzivně jako zrak. Při masáži jsou oči zavřené, více vnímáme ostatními smysly. Takže po terapii najednou například lépe chutná jídlo, protože začnete jíst pomalu. V jemnosti a pomalosti je ta citlivost, kterou umíme přenést do běžného života. Lepší vnímání nám dovoluje lépe se uvolnit, máme lepší náladu a také tvoříme svůj život z vyšší vibrace. A toto si umíme procítit při masáži. Tím zpomalením při zavřených očích najednou vnímáme zvuky, hudbu, doteky... přejde nám to až do srdíčka.

Někdo například zjistí, že nemá erotogenní zónu jen kolem genitálií, ale že při masáži zápěstí zažívá úžasné pocity. Otevřením srdce se mu později připomene například dětství. Napadne ho zavolat mámě a najednou jí otevřeně řekne, že ji miluje a cítí se při tom velmi dobře.

Takže já bych to shrnula takto: na terapii přicházejí lidé s určitým záměrem, chtějí zlepšit vybranou oblast života, ale po terapii s příjemným překvapením zjistí, že se jim polepšilo ve více oblastech. Prostě jim je celkově lépe.

Přesně tak.

Terapie zvukem - soundheeling

Jak si tantrická terapeutka dobíjí svoji vlastní energii?

Já mám hluboký vztah k přírodě. Jsem zemské znamení, dobíjím se v kontaktu se zemí, s vodou. Chodím plavat, i v zimě, otužuji se, chodím na hory, i když je ošklivě.

Každou volnou chvíli využívám k tomu, abych se dobila v přírodě, plus podařilo se mi najít silová, energetická místa. Tady v okolí je jich hodně a já ty energie cítím. Některé pocházejí ještě od starých Keltů, hledala jsem si o tom informace. Jsou to takové malé Stonehenge, i když některé kameny už jsou věkem popadané a vypadají jako náhodná seskupení. Tím, že se zajímám i o šamanskou práci, podařilo se mi napojit také na bytosti, které žijí kolem. Dobíjejí mě elementy, voda, země, vzduch, slunce, oheň, i můj pes.

Jelikož se při práci lidí dotýkám, mám potřebu nepřenášet na sebe cizí energie. Pokud se mi stane, že mám špatnou náladu, ptám se: Je to moje? A častokrát mi přijde odpověď ne, není to moje. A to stačí.

Když pracuji, energie přetéká od Zdroje k lidem, já jsem jen průtokový ohřívač. Mám to nastaveno v hlavě tak, že vesmír a energie mě chrání. Mnohdy se mi to potvrdilo, protože ta energie zabránila některým lidem ke mně přijít. Tehdy velmi děkuji, protože vím, že by mi to mohlo ublížit. Krok číslo jedna je důvěra, nesmíš se bát. Krok číslo dvě je, pokud už něco na mě přeskočilo, použiji tu otázku, koho to je a pokud to není moje, energeticky se očistím. A pokud by ani to nepomohlo, mám lidi, kteří mi pomohou, kteří jsou stále při mně

Lucka, děkuji za zajímavý rozhovor a přeji hojnou a spokojenou klientelu.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.