Naše obratle a naše pocity IV. | velvesa.cz

Naše obratle a naše pocity IV.

8.3.2009Fit a v pohoděČtení na 3 minuty
Naše obratle a naše pocity IV.

Poslední článek ze série článků o obratlích a nejen o nich. Tato část se zabývá bederní oblastí, SI skloubením a kostrčí.

Bederní část (lumbální)

L1: střevní potíže, poruchy prokrvení tlustého střeva nebo střevního traktu vůbec, zácpa nebo průjem
V psychické rovině podobně jako při Th12. Jedná se o bojácnost, problém vyrovnat se s minulostí, návaznost na rodiče, partnera, děti, zvířata, domově, majetku, zaměstnání. Problémem je jakýkoliv začátek. Špatné snášení všeho, co naruší přirozenou životní stabilitu a rovnováhu. Dítě začne střední školu a půjde na internát, manžel začne chodit na týdenní, přeložení v práci na jinou pozici - všechno to nejsou až tak velké změny, jak si člověk připouští.

L2: křečové žíly kolika, překyselení organismu, potíže se slepým střevem, břicho, stehna
V psychické rovině jsou to pocity paniky a křečovitého sevření (leží mi to v žaludku a mám z toho křeče v žaludku).

L3: tzv.ženský obratel: potíže v klimakteriu či v těhotenství, pohlavní orgány, pomoc při neplodnosti, nemoci močových cest, bolesti kolen
V psychické rovině se jedná o pocit chybějícího bezpečí.

L4: hlavně ischitické problémy, ustrnout, bolesti hýžďového svalstva, dolní pánevní svalstvo, potíže s prostatou, bolestivé nebo příliš časté močení

L5: poruchy prokrvení dolní části nohou a chodidel (studené nohy a ruce), tvorba křečových žil a otoky dolních končetin, kotníky, konečník, kyčelní klouby
V psychické rovině jde o nepochopení postiženého, který se stěhuje dovnitř.

Obecně platí, že 3 - 5 obratel lumbální oblasti odpovídají za sexuální aktivitu. Zablokování těchto obratlů může přinést problémy v této oblasti a tato potom vede k vzniku anomálního zakřivení v krizových oblastech, hlavně L3, směrem dovnitř.

SI skloubení: prozrazuje jako člověk nese "břemeno života", pokud je tato oblast zablokována, vycházejí z ní růstové bolesti, bolesti v nohou a chodidlech, potíže v podbřišku a chronická zácpa.

Kostrč: hemoroidy, svědění v oblasti konečníku, bolesti při sezení, znecitlivění v noze
Mnoho lidí ani netuší, že mělo zlomenou kostrč a tedy nevědí mnoho krát pochopit, proč mají problém v této oblasti. Je dobré si zavzpomínat na různé pády, možná i v dětství z kola.
V psychické rovině člověku často chybí uzemnění příliš se vznáší.

No a nakonec ještě doplním v posledním pátém článečku celkové souvislosti a vliv svalové dysbalance na pohybový systém našeho těla.

Evka Kačková

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací