Naše obratle a naše pocity III.

5.1.2009Fit a v pohoděČtení na 5 minut
Naše obratle a naše pocity III.

Třetí část článku o našich obratlích a jejich vlivu na naše zdraví, vnitřní orgány a také pocity. V předchozím článku jsem nastínila, že rozdělení hrudní páteře mě svůj význam a dnes vysvětlím proč.

Tak, jako problémy s vyskočenými, vybočenými nebo jen přetíženými obratli a jejich okolím mají vliv na vnitřní orgány a naši duševní rovnováhu, mají vliv i na přirozenou statiku našeho těla. V praxi to znamená, že jakýkoli problém na naší páteři se odrazí na našem postoji, pohybu, zatížení kloubů. Možná jste se již setkali s někým, kdo si stěžoval na bolesti kolen a ani lékaři nenašli ""žádnou vodu v koleni "či nějaký jiný známý kolenový problém :-) Není to tím, že by nevěděli, jak koleno funguje nebo jak sledovat problémy jednotlivých kloubů, jen jim možná nenapadne jednoduché řešení. Stačí, když člověk kvůli bolestem změní trošku svůj postoj - přenese váhu těla dopředu - dozadu a hned se samozřejmě změní i zatížení jednotlivých kloubů. No a právě jsem se dostala k jádru věci - každá změna na páteři, každý jeden problém s přetížením jakéhokoli místa na zádech změní náš přirozený postoj, přenese osa těla ne přes střed, ale posune ji jiným směrem, a k bolestem zad se přidají i bolesti některých kloubů.

A tedy jak je to rozděleno?

Jednoduše :-), ale ne, to byl jen žert, vím, že taková odpověď Vám nestačí.

Krční páteř a první část hrudní páteře tj. po obratel TH7 - ovlivňuje loketní kloub a kolenní kloub zezadu

Hrudní páteř od TH8 po TH12, celá lumbální část a kostrč - ovlivňují kolenní kloub zepředu, kyčel, kotník vnitřní i vnější strana a klouby na prstech nohy.

Možná se Vám nyní rozjasnilo pár problémů, s nimiž se setkáte v praxi a já doufám, že Vám toto objasnění i bude nápomocné.

A abych nezapomněla, ještě rozdělení obratlů hrudní část od TH 8 po TH 12:

Th8: problémy se slezinou a celkové oslabení imunitního systému, bránice
V psychické rovině posun znamená strnulost, neschopnost přijmout životní pohyb, věčné starosti o sebe, jiných, se vším a se všemi. Nemožnost se vyrovnat se změnami jako takovými, ať už jsou to změny osobní nebo i obecné - tedy změny týkající se např. změny vládnoucí strany, ale i menší změny jako např. úplné zavření oblíbeného obchodu - to jsou všeobecné a osobní změny, všichni známe.

Th9: alergie všeho druhu, kožní vyrážky, záchvaty, nadledvinky
V psychické rovině představuje potlačování vlastní agresivity. Projevuje se zde známý princip: můj protihráč, protivník je mým zrcadlem a vidím v něm vlastní slabosti. To může v člověku vyvolávat agresivitu, protože nikdo nemá rád konfrontaci s vlastní slabostí a nedostatky. Ne vždy je však třeba držet pravidel, protože člověk má tendenci se do nich později zamotat a podřídit jim život. Přestane řešit konkrétní a uvnitř se v něm stupňuje nenávist, zlost a bezmoc, které se i tak snaží potlačit, aby se nemusel konfrontovat s tím, co cítí.

TH10: všechny problémy s ledvinami, arterioskleróza, chronická únava
V psychické rovině se projevují emocionální bloky, problémy v partnerstvích - jakýchkoliv! Takže myslím, že tento obratel je velmi zajímavý :-), ale určitě ne všemocný - problémy v partnerství nemusí mít na svědomí obratel :-) Spíše se to může projevovat tím, že člověk neumí projevit emoce, bojí se odhalit své city, pocity, vášně - celkově může působit jako emociální nezralý.

Th11: močovod a opět ledviny, kožní potíže, vypadávání vlasů, akné, zažívací potíže
V psychické rovině se jedná o problémy a potíže při navazování kontaktů, strach ve vztahu, úzkostlivost, nejistota, fixace na vlastní slabosti, stále sebeobviňování nebo naopak omlouvání se typu: no tak co, já už jsem jednou takový/á a nic s tím nenadělám nebo nic se s tím nedá dělat. Člověk se bojí při seznamování se s novými lidmi, že řekne nebo udělá něco nevhodného a tak mlčí nebo až moc "žvaní". Většinou to dopadne tak, že ať se snaží kolik chce, i tak se stane přesně to, čeho se obává.

Th12: problémy s tenkým střevem, nafouknutí, různé formy revmatizmu, poruchy růstu, neplodnost, vejcovody, krevní oběh
V psychické rovině se jedná o bojácnost, problém vyrovnat se s minulostí, vazba na rodiče, partnera, děti, zvířata, domov, majetek, zaměstnání. Problémem je jakýkoliv začátek. Špatné snášení všeho, co naruší přirozenou životní stabilitu a rovnováhu. Dítě začne střední školu a půjde na internát, manžel začne chodit na týdenní, přeložení v práci na jinou pozici - všechno to nejsou až tak velké změny, jak si člověk připouští.

V podstatě nám zbývá už jen bederní oblast, křížová kost a kostrč a to vše v posledním čtvrtém článku.

Přeji Vám silné ruce a radost z dotyku.

Evka Kačková

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.