Naše obratle a naše pocity II.

17.12.2008Fit a v pohoděČtení na 3 minuty
Naše obratle a naše pocity II.

Nejen dospělí ale i děti mohou mít špatnou náladu. Když někdy chytím do ruky školní tašku mé dcery ani se nedivím, že ji opravdu nemá vždy dobrou a že si stěžuje na bolavý záda.

Druhá část článku o obratlích, problémech s nimi a našich pocitech nebo změnách nálad. Dnešní část bude věnována hrudní části - thorakální od Th1 - Th7. Rozdělení hrudní páteře na dvě části má svůj význam.

HRUDNÍ PÁTEŘ Th1 - Th7

Th1: bolesti v oblasti ramenního pletence a ruce až ke konečkům prstů, bolesti v zátylku, rameni, tenisový loket, zánět šlach na předloktí, bolesti předloktí a ruky necitlivost prstů, problémy s průdušnicí
V psychické rovině je snaha přetěžovat se, všechno dělat sám, chybí důvěra v druhých a v schopnosti jiných, neustále přeceňování svých sil.il.

Th2: zastupuje citlivou oblast srdce, srdeční problémy, poruchy rytmu, vysoký krevní tlak (obratel je posunut dovnitř), bolesti v hrudi, koronární cévy
V psychické rovině úzkost, která brání se vyrovnat s některými událostmi, mohou přijít noční můry, člověk je uzavřený, nedokáže být laskavý, zdá se být bezcitný a bez radosti. Neví projevovat lásku ani náklonnost a neumí ji ani přijímat, cítí se nemilovaný a zastírá to chladným chováním.

Th3: ovlivňuje dech, bronchitida, zánět pohrudnice, zápal plic, hrudní koš, potíže s dýcháním, astma, chřipka, dráždivý kašel, průdušky, prsa, chronické potíže způsobuje obratel posunutý dovnitř
V psychické rovině člověk ustupuje, nechce nic pro sebe, nemá žádný vlastní názor, bojí se nadechnout, bojí se připustit, že by mohl mít pravdu.

Th4: potíže se žlučníkem, bolesti žlučníku, žlučníkové kameny, žloutenka, žlučové cesty , spánkové bolesti hlavy
V psychické rovině zablokování tohoto obratle vede k zatrpklosti a tvrdosti vůči sobě samému. Člověk nic nepustí ven a trpí vnitřním hněvem (kypí v něm žluč), nedokáže říct, co je důvod jeho trápení.

Th5: onemocnění a poruchy jater, chudokrevnost, nízký krevní tlak, potíže s krevním oběhem, únava, artritida, sluneční pletenec, pásový opar
V psychické rovině jde o zanedbávání vlastních životních zájmů. Na jedné straně se člověk příliš mnoho stará o své okolí a na druhé straně to vede k problémům s "vnitřním dítětem", člověka pak často provází smutek a pláč. Bojuje sám se sebou a tím, co si vlastně přeje sám pro sebe.

Th6: problémy se žaludkem, škytavka, poruchy trávení, pálení žáhy, diabetes
V psychické rovině se jedná o potíže se závislostí jako takovou, na čemkoliv - alkohol, drogy, cigarety, láska, dítě, rodina, práce, peníze, touhy - cokoliv, co uspokojí závislost.

Th7: opět potíže se žaludkem a škytavka, dvanácterník a slinivka břišní
V psychické rovině jako při Th6

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací