Naše obratle a naše pocity I.

14.12.2008Fit a v pohoděČtení na 4 minuty
Naše obratle a naše pocity I.

Spojitost mezi obratli a vnitřními orgány je často zmiňovaná věc, ale já mám pocit, že se zapomíná i na další důležité spojení a tím je psychika.

Pokud máme být veselí a šťastní, někdy nepotřebujeme mnoho a někdy nám na to nestačí ani všechny peníze světa. Zdraví! Zdraví trápí mnohé z nás, ale i přesto dokážeme bolest potlačovat, až si na ni zvykneme. Avšak naše tělo nedokáže donekonečna ignorovat stav, který pro něj není úplně normální a začne nám to vracet i v podobě nálad a také zvládání nebo nezvládaní životních situací. Někdy stačí málo a hodně se nám vyjasní. Možná právě tento článek bude krůček k řešení některých Vašich problémů, nebo Vám alespoň objasní něco, co jste i tak už dávno tušili. Tak jako kdysi velmi dávno mně, v době, kdy se o spojitosti páteře a naší nálady moc nevědělo.

První část:

CERVIKÁLNÍ - KRČNÍ PÁTEŘ

C1 - atlas: migrény, bolesti hlavy, závratě, dvojité vidění, ztráta paměti, vysoký krevní tlak, chronická únava
V psychické rovině: problémy s nadhledem tzn. pohledem člověka k některým problémům s lehkostí, člověk musí všechno pochopit hlavou i když tam zrovna není žádná logika např.. zamilovanost :-). Chybí intuice a nápaditost.

C2 - axis: dutiny na obličeji, bolesti uší, hluchota, oční nemoci - zrakový nerv, poruchy řeči, čelo, jazyk
V psychické rovině neschopnost vidět, kterou cestou jít, kterou cestou se dát. Člověku chybí rozhled, nebo se kouká až moc, ale nevidí to co hledá - nevidí souvislost mezi viděným a hledaným.

C3 - nervové potíže, lícní nervy jejich obtíže a bolesti, ušní potíže - hučení v uších a ušní šelest (tinitus), zubní potíže - bolesti, kazivost, krvácení dásní
V psychické rovině téměř stejné příznaky jako u vybočení C4

C4 - katary, dlouhotrvající rýma, polypy, ztráta sluchu, záškuby rtů, popraskané rty, nos, Eustachova trubice
V psychické rovině labilita - neschopnost zaujmout pevné stanovisko, neschopnost naslouchat a časté pocity viny. Je pro ně těžké poslouchat až do konce, rozhovor často přerušují a skáčou do řeči kvůli potřebě obhajovat se stále.

C5 - zánět hrtanu, chraptivost, hlasivky, bolesti šíje, jícen, krční žlázy, chronické nachlazení, pocit boule v krku
V psychické rovině je podobnost s C6 a navíc chybí schopnost překousnout se přes těžkou situaci, velmi těžké vyjadřování se dokonce v některých situacích až neschopnost promluvit.

C6 - bolesti nadloktí, zánět mandlí, tvorba strumy, dusivý kašel, vybočení způsobuje ztuhlé krční svaly, ramena
V psychické rovině je to strnulost, strach otevřít se novému a být tolerantnější. Přijímat nové, nebo ještě ne dostatečně ověřené věci.

C7 - štítná žláza, záněty úponů na ramenou, vybočený palec - haluxy valgus, časté nachlazení
V psychické rovině různé formy strachu, pocit utlačování, ponižování se, tiché trpěni a žádná obrana. Neřešení problémů, jen jejich tiché snášení a sebeobviňování za jejich vznik.

Obratle od C2 po C6 jsou také zodpovědné za správné spolupracování pravé a levé hemisféry.

Tento článek nemá sloužit jako návod a už vůbec se nejdu rozepisovat proč to tak a tak funguje na všechny tyto otázky najdete odpovědi na speciálních kurzech, nebo jsou Vám již souvislosti dávno známé...

Další část se bude zabývat thorakální páteří - hrudní a to od obratle Th1 po th7. Přeji Vám příjemné bádání možná i ve vlastní duši :-)

Evka Kačková

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací