Na "božské" nohy | velvesa.cz

Na "božské" nohy

10.9.2010Fit a v pohoděČtení na 4 minuty
Na božské nohy

Milé dámy, tak s tímhle článkem jsme se museli s vámi podělit. Určitě každá z nás touží mít ty nejzdravější tělo a nejkrásnější a nejsvůdnější nohy. Přinášíme vám možnosti jak toho docílit.

Běh je jednou z nejpřirozenějších sportovních aktivit člověka a nejrozšířenějším sportem na světě. Běhat se dá v každém věku, kdykoliv a kdekoliv. Je ideální pro všechny věkové kategorie. Samozřejmě, lidé s poškozenými chrupavkami či klouby, by měli dát přednost plavání nebo stacionárnímu kolu, které odlehčí kolena a kyčelní klouby. Podle nejnovějších výzkumů mají "běžci" delší a zdravější život. Běhání podporuje a posiluje funkci srdce (zlepšuje krevní oběh, snižuje cholesterol a krevní tlak) a plic. Zlepšuje se koordinace pohybů, pomáhá proti řídnutí kostí, protože zlepšuje jejich pevnost a hustotu. Protože vytrvalostní sporty pomáhají uvolňovat hormony štěstí - má běh výborný vliv má i na psychiku. Důležitý je výběr vhodné běžecké obuvi.Pokud nejste v dobré kondici, můžete začít.

Nordic walking je vlastně dynamická kondiční rychlá chůze, při níž se využívají teleskopické nebo lyžařské hole. Je vhodný úplně pro všechny. Hole poskytují zdroj opory především starým lidem a doporučuje se lidem trpícím osteoporózou. Snižuje svalové napětí v ramenou a krku. Efektivní při něm spalujeme tuky. Snižuje vysoký krevní tlak, zlepšuje hodnoty cholesterolu a posiluje i imunitní systém.

Bruslení má pozitivní účinky na tělo, aktivní relaxaci a sportovní vyžití. Je vhodný pro každého tělesně zdatného do jisté míry. Netřeba se bát - třeba vyzkoušet! Když se odhodláte - nebudete litovat! Začátečníci by se měly věnovat zejména předklonu a udržování rovnováhy. Má příznivý vliv na snižování tělesné hmotnosti, snižování krevního tlaku, posiluje srdečně - cévní a dýchací systém, zpevnění a vytrénování svalstva. Zároveň je to příjemná forma relaxace a zábavy.

Cyklistika patří k oblíbeným sportovním aktivitám. Je vhodný pro všechny věkové kategorie. Může se mu věnovat každý bez ohledu na kondici. Na rozdíl od běhu šetří kolena i bedra. Zlepšuje kvalitu a sílu svalově - šlachového aparátu. Cyklistika je ideální na spalování tuku, čili na hubnutí. Formujete svalstvo stehen, hýždí a lýtek. Blahodárně působí na naši mysl.

Plavání je vhodné na relax, hubnutí ale i nabrání svalů, získání kondice - záleží na výběru techniky a intenzity plavání. Je určeno pro lidi s postižením pohybového aparátu a všechny věkové kategorie. Rytmicky se střídá napínání a uvolňování svalstva. Procvičují všechny svalové skupiny. Pomáhá k uvolnění bolestí zad. Docílíme ním otužování celého organismu, čímž se podporuje obranyschopnost. Zvyšuje plicní kapacitu. Odbourává přebytečné tuky, zlepšuje fyzickou a psychickou kondici. Správná technika při plavání je velmi důležitá!

TOMFIT - krém na nohy 1 l

TOMFIT - krém na nohy 1 l

173 Kč

Badminton přináší příjemné naladění a relaxaci. Badminton značně šlape na paty tenisu a squashe. Je šetrnější ke kloubům, svalům a šlachám, ale dynamikou, rychlostí, náročností na koordinaci pohybů předbíhá oba populární sporty. Neměli by ho vykonávat lidé trpící bolestí kloubů. Zvyšuje kondici, zlepšuje reflexy, zrychluje švih a získáte i správnou mušku. Kromě toho se vám budou rýsovat svaly zad, nohou a ramen.

Samozřejmě důležitý je relax po sportu
Nejúčinnější je relaxační masáž celého těla s napařením bylinnými sáčky, která prohřeje a přepracuje svalstvo do hloubky. Také je vhodné saunování, kterým se zbavíme i nahromaděných toxinů v těle. Jednoznačně nejjednodušší a nejúčinnější forma duševní a tělesné regenerace je spánek.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací