Masérská lehátka

22.1.2011Velvesa doporučujeČtení na 4 minuty
Masérská lehátka

Masérský salón by nebyl ničím bez masážního lehátka, které patří mezi základní a neopomenutelnou část salónu nebo výbavy mobilního maséra. Dalo by se říci, že tvoří srdce masérských prostorů, protože kromě pár výjimek, bez masážního lehátka prostě nemůžete a ani neposkytnete klientovi pohodlí a uvolňující masáž. Spokojenost zákazníků je založena na mnoha faktorech. Nepodceňujte kvalitu a vybudujte si pevný základ masérské kariéry a spokojenou klientelu díky kvalitním masážním lehátkům.

Vybírejte kvalitu

Masážní lehátka si můžete pořídit v rozmanité podobě. Běžně se využívá materiál jako je dřevo či hliník. Setkat se rovněž můžete se skládacími lehátky a v neposlední řadě s elektrickými masážními lehátky, které patří k nejvyšší kvalitě. Co vám můžou jednotlivá lehátka nabídnout?

Dřevěná lehátka bývají vyráběna z tvrdého bukového dřeva a téměř vždy se dají složit. Když si takové lehátko vybíráte, měli byste si dobře rozmyslet, zda bude trvale umístěno v salóně nebo jestli jej budete s sebou nosit za klienty domů. Dřevěná lehátka jsou skládací a jejich nízká hmotnost je předurčuje k univerzálnímu využití. U dřevěných lehátek můžete nastavit výšku i několik různých poloh a tak nemusí sloužit pouze k masážím, ale své uplatnění najde i jako kosmetické lehátko či vyšetřovací stůl. Podhlavníky se dají rovněž nastavovat dle potřeb zákazníka. Lehátka jsou vycpaná 4 cm hrubým molitanem s vysokou hustotou a tím pádem je komfort klienta plně zajištěn. Některá masážní lehátka jsou vycpaná až 7 cm hrubým molitanem a potažena tzv. soft touch, což vyjadřuje vlastnosti hebké koženky, díky které zajistíte maximální pohodlí svým klientům. Dřevěná lehátka se vyrábějí také ve verzi s odnímatelnými otvory na břicho a prsa, která jsou vhodná i pro těhotné ženy.

Hliníková masážní lehátka se vyznačují svou lehkostí. Pokud tedy za svými zákazníky více cestujete, určitě jej velmi oceníte. Stejně jako u dřevěných lehátek, i zde je možnost nastavení výšky, sklonu, polohy a podhlavníku. Materiál podhlavníku a jeho celková podoba byla vytvořena tak, aby švy či jiné nerovnosti nepůsobily při masáží rušivě a váš klient si tak mohl vychutnat masáž bez zbytečných otlaků. Profesionální výbava

Elektrická masážní lehátka jsou určena profesionálům, pro které je provádění masáží denní náplní. Pokud byste chtěli dopřát svým zákazníkům maximální spokojenost, uvolnění a komfort, pak jsou elektrická lehátka určena právě vám. To, jak bude lehátko vypadat, záleží také v mnoha ohledech na vás samotných. Šířku lehátka si zadáváte sami, stejně tak si sami určujete, zda bude mít lehátko nějaké výřezy kvůli lepšímu přístupu k zákazníkovi. Dvouvrstvý molitan s vysokou hustotou pokrytý kvalitní koženkou či kůží podtrhuje dokonalý odpočinek. I v tomto případě máte možnost nastavovat výšku, sklon či podhlavník. Elektrické lehátko je určeno do masážních salónů. Vzhledem k jejich poměrně vysoké hmotnosti nemáte možnost jej s sebou vozit ke klientům domů.

Pokud vlastníte masážní lehátko, neměli byste zapomenout ani na tašku na lehátko. Nejenže v tašce masážní lehátko přenesete, ale také vám pomůže zabránit mechanickému poškození a tedy všelijakým zbytečným oděrkám. K lehátku byste si měli pořídit rovněž kvalitní podhlavník, který nebude klienta tlačit do obličeje. K masážím na lehátku využijete také válec nebo půlválec, kterými se podkládají kolena, kotníky nebo hlava.

Masážní lehátko je pro maséra naprosto nezbytnou a stěžejní výbavou. Pokud i vy chcete své klienty ohromit uklidňující či uvolňující masáží, neměli byste zapomínat na kvalitu lehátka a možnosti, které vám nabízí. Vybírejte masážní lehátko pečlivě. Vaše uvážlivost se vám vrátí na spokojených a pravidelně se vracejících klientech.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.