Masáž pro těhulky - pregnancy masáž | velvesa.cz

Masáž pro těhulky - pregnancy masáž

9.11.2010Fit a v pohoděČtení na 4 minuty

Dopřejme budoucím maminkám lásku, něhu a odpočinek.

Masáž pre tehulky - pregnancy masáž

Dopřejme budoucím maminkám lásku, něhu a odpočinek.

Dotek může uklidnit, dotykem můžeme vyznat lásku, přes dotek vnímáme mnoho věcí no a samozřejmě dotek může zmírnit bolesti a nepohodu. Vše toto je užitečné a obzvláště v těhotenství.

Těhotenská - pregnancy masáž se od klasické masáže liší v pár věcech.
Největší rozdíl je v tom, že žena, která je masírována je těhotná, a tak poznatky anatomie a všech změn, co se během těhotenství v těle dějí, jsou velmi důležité. To znamená, že pozice, v níž je žena masírována, má obrovský význam z pohledu bezpečnosti maminky a samozřejmě i děťátka, které nosí. I zde najdeme části těla, které by neměly být masírovány vůbec. Také jsou i výjimečné stavy, při kterých se těhotenská masáž nedoporučuje.

Čím je ale taková masáž prospěšná?
Studie dokazují, že masáže během těhotenství snižují strach, potlačují příznaky depresí, uvolňují bolestivé svalstvo a klouby, napomáhají i při blížícím se porodu a mají kladný vliv na zdraví novorozenců.

Masáž ovlivňuje různé potřeby přes více technik - podporuje krevní oběh a lymfatický tok jemným zatlačování na různé skupiny svalů. Tato masáž je velmi doporučovaná odborníky, protože ovlivňuje klasické nepohodlí spojené se změnami ovlivňujícími kosti a krevní oběh, zapříčiněnými změnou hormonálních hladin během těhotenství.

Regulace hormonů
Studie provedené během posledních 10 let ukazují, že hladina stresových hormonů a hormonů spojených se schopností relaxovat se prokazatelně změní, co ovlivňuje náladovost i kardiovaskulární zdraví. Hormony jako noradrenalin a kortizol ("stresové hormony") se snížily a naopak hladina dopaminu a serotoninu (nízká hladina těchto hormonů je spojena s depresemi) byly u žen, které takovou masáž jednou týdně během pěti týdnů absolvovali, se zvýšila. Tyto změny v hladině hormonů také snížily komplikace při porodu a novorozenci se rodili s vyšší hmotností. Vše ukazuje na fakt, že takové masáže mají blahodárný účinek na matku i novorozence, protože těhotné ženě pomáhají odpočívat.

Masážní lehátko Lipt® DT-03 (těhotenské)

Masážní lehátko Lipt® DT-03 (těhotenské)

6 450 Kč

Redukce otoků
Otoky kloubů během těhotenství jsou často zapříčiněny sníženým krevním oběhem a zvýšeným tlakem na důležité cévy, žíly a tepny - těžkým plodem. Masáž stimuluje měkké tkáně, a tím zabraňuje hromadění tekutin, která se projevuje jako otoky kloubů a také napomáhá zbavování toxinů, přes lymfatický systém těla.

Snižování bolestivosti
Bolest sedacích nervů pociťuje ve vyšším stádiu těhotenství množství žen, vzhledem k tomu, že plod tlačí na svaly pánevního dna a dolní části zad. Tento tlak pak přenáší napětí do svalů dolních končetin, na základě čeho otékají a vytvářejí tlak na okolní nervy. Masáž ovlivňuje zanícené nervy tím, že snižuje tlak svalů v jejich okolí. Mnoho žen po pravidelných masážích pociťuje nepopsatelnou úlevu.

Samozřejmě, že těhotné klientky by nejdříve měli konzultovat masáže se svým ošetřujícím lékařem, aby vás mohli dostatečně informovat o svém stavu a tím se předešlo případným komplikacím.

Pokud si ale na pregnancy masáž vyčlení pravidelně čas, tak kromě již výše uvedených příznivých vlivů se im kladně upraví i kvalita spánku, což v nemalé míře působí na celkový průběh těhotenství.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.

Tato stránka používá cookies, aby vám přinesla co nejpříjemnější uživatelskou zkušenost. Více informací