Masáž drahými kameny

5.5.2009Fit a v pohoděČtení do 10 minut
Masáž drahými kameny

Barevné kamínky, kterými léčila dívka v nádherné pohádce Evy Hudečkové Maluska a Safír v knize V moci kouzel.

Ametyst, jantar, malachit, přidává očím hvězdný svit.
Jaspis, křišťál, chalcedon - pomohou zjistit, jaká jsem.
Chrysopras, achát, růženín - skončete s každým trápením.

Působení kamenů na lidské tělo však nenajdeme jen v pohádce, používalo se již celé věky v mnoha přírodních i vyspělých kulturách. Moderní věda už také dokáže rozpoznat různé vibrace jednotlivých minerálů. Polodrahokamy nás hned na první pohled oslovují svou barvou, leskem, tvarem ... Můžeme se na ně jen dívat, nosit je jako šperky, použít na pomoc v meditacích, oživit či vyčistit prostor v našich domovech nebo v práci. Pomáhají lidem i zvířatům, nádherně barevně zpestří například i život rybičkám v akváriu.

No nejpříjemnější setkání s těmito - dovolím si je nazvat bytostmi - zažijeme při masáži, kde cítíme intenzivnější propojení našich energií. I když by se nám mohly zdát pro tento účel trochu přitvrdit, ve skutečnosti ovlivňují jemnými vibracemi nejen na naše tělo ale i na naši psychiku. Pro tento účel si můžeme pořídit volně dostupný zaoblený kamínek, masážní kuličku, masážní mýdlo, srdce, drahokamových "pisátko" nebo tyčinku. Vybereme si právě ten polodrahokam, který nás osloví a přitáhne, nebo si necháme poradit od terapeuta. Účinek podle tohoto výběru může být aktivizující, harmonizující i tlumivý. Některé druhy takové masáže skvěle podporují přírodní rostlinné oleje s voňavými éterickými olejíčky, které pomáhají přenášet jejich léčivé vibrace ještě účinnější. Pokud masážní kámen bezpečně držíme v ruce, můžeme s ním kroužit, hníst, hladit, vibrovat, cíleně i intuitivní. Správnými tahy se propracujeme jemně i k hlubším svalovým vrstvám, účinně stimulujeme reflexní body a dráhy meridiánů, pomáháme odstraňovat bloky, uvolňovat spasmy ve svalech.

Velmi příjemná je masáž kuličkou, která využívá pohyb ve tvaru osmičky, čímž dokonale propojuje levou a pravou polovinu mozkových hemisfér harmonizující tak celé tělo. Působením rotace a různého tlaku se dokážeme dostat do různé hloubky svalu. Tyčinky nebo pisátka jsou polodrahokamy upravené na jedné straně jemným špicí a příjemně zaoblené na druhém konci. Takto můžeme určité reflexní body na těle či chodidle lépe stimulovat, nebo naopak uklidňovat. Zde záleží samozřejmě i na výběru kamene.

Mezi uvolňující patří například aragonit, amazonit, růženín, achát či sodalit, pokud potřebujeme aktivovat a povzbudit některá centra použijeme lazurit, heliotrop, akvamarín, obsidián či jaspis.

V případě koncentrace na čakry vybereme kámen podle takového přiřazení. Na závěr můžeme poskládat na tělo více kamínků podle potřeby. Taková harmonizace čaker může podle zájmu klienta dělat i po masáži horkými lávovými kameny známé jako Hot Stone Masáž.

Uvedu pár vlastností známých polodrahokamů, se zaměřením jejich působení na tělo:

Křišťál - je univerzální, nejvíce ze všech harmonizuje obě poloviny těla, doplňuje energii podle potřeby, můžeme jej použít téměř vždy.

Růženín - podporuje naše cítění, lásku, posiluje srdíčko - proto se také přiřazuje k čakře srdce, pomáhá nám vytvářet empatie, harmonizuje, velmi vhodný i pro malé dětičky.

Jaspis - červený - působí silně povzbudivě, proto ho řada? Í vůbec nepoužíváme pozdě večer, podporuje krevní oběh, pomáhá přehřívá? organismus, je přiřazen ke kořenové čakře, - žlutý - ovlivňuje ledviny a močové cesty.

Sodalit - ochlazuje, pomáhá zvládnou? horečnaté stavy, mírně snižuje krevní tlak, podporuje náš vnitřní vývoj.

Aragonit - uvolňuje, je vynikající při bolestech zad i problémech s plotýnkami, zejména ve spojení s Breussovou masáží páteře třezalkovým olejem.

Chalcedon - podporuje tok lymfy, krve, povzbuzuje žlázy, močový, měchýř a ledviny.

Ametyst - působí ochlazující, po masáži pociťujeme vnitřní klid, pomáhá zvládá? i ukryté psychické bloky, zde v? pokud postupujeme velmi opatrně, uvolňuje křečovité stavy, je jakýmsi mostem mezi nebem a zemí - v jeho zabarvení se skrývá červená barva ohně - životní síly a modrá barva ducha a klidu, je vhodný k meditacím, působí na kůži i nervová zakončení, při bolestech hlavy ním masírujeme nejen akupresurní body, ale i celou tvář, což je velmi příjemné.

Oranžový kalcit - upevňuje tkáně a posiluje svaly a kosti, je vhodný pro dětičky s bolestmi při růstu, po masáži nebo při nošení se cítíme tělesně vyrovnaní, pomáhá přijmout vlastní osobnost, dodává vnitřní teplo.

Lávové kameny Lipt® 60-ks W

Lávové kameny Lipt® 60-ks W

2 490 Kč

Avanturín - zklidňuje pokožku i nervozitu, harmonizuje, používá se při přetížení organismu.

Flour - pomáhá odstraňovat energetické blokády, působí na chrupavky, kosti, tkáně i kůži, vhodný pro děti s poruchami učení, pomáhá při zlepšování držení těla.

Labradorit - podle potřeby zahřívá nebo ochlazuje, pomáhá při detoxikaci organismu Malachit: vyhledávaný zejména ženami, uvolňuje křeče například při menstruaci, pomáhá porozumět některým situacím, které nám v minulosti způsobily fyzické či psychické problémy.

Achát - vytváří ochranu, uvolňuje, uklidňuje a zároveň posiluje imunitu a psychickou stabilitu.

Akvamarín - pomáhá regulovat práci hormonů v našem těle, používá se při alergiích, i na posílení očí.

Pokud si chcete s partnery či dětmi doma sami vyzkoušet takovou masáž, více se dozvíte v knize Masáže drahými kameny od Michaela Giengera nebo na masérských kurzech.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.