Magnetit

3.1.2020Fit a v pohoděČtení na 3 minuty
Magnetit

Magnetit - přírodní magnet

Těžký černý a lesklý nerost se schopností přitahovat kovové předměty zaujal už starověké učence v Číně. Jméno magnetit (nebo i magnetovec) mu však dali staří Řekové, kteří znali ložiska magnetitu na území Magnézie v Turecku. Dnes se těží zejména na území Ruska a Švédska.

Magnetit je tmavý až černý, neprůhledný, lesklý minerál s vysokým, téměř 75%-tním obsahem železa. Chemicky se jedná o kysličník železnato-železitý, obvykle s příměsí titanu, hořčíku nebo manganu. Vyniká vysokou tvrdostí a hustotou, proto je překvapivě těžký. Podobnou barvu a vlastnosti má i polodrahokam hematit, ten však není magnetický.

Díky přírodnímu magnetismu se magnetit těší pozornosti léčitelů od nepaměti. Říká se o něm, že má harmonizující účinek na hypotalamus a jeho prostřednictvím na orgány těla a celkový metabolismus.

Magnetitu se připisuje schopnost ovlivňovat kladně regeneraci buněk a očistu těla od zánětů a otrav. Nošením magnetitu v blízkosti těla si můžeme ulevit při revmatismu, dně a nemocech kloubů, střevních potížích, nevolnosti, nízkém tlaku, problémech s močovým měchýřem a zrakem. Také působí pozitivně v případě zánětů v oblasti plic, při impotenci, nádorových onemocněních a na očistu krve. Proto se doporučuje na nošení i cukrovkářům, harmonizuje potřebu hladu a žízně. Mimořádně se hodí při řešení problémů v oblasti kříže jako je "seknutí".

Celkově má magnetit díky svým dvěma pólům harmonizující účinek na organismus - příliš aktivní orgány tlumí a podporuje činnost oslabených orgánů. Oblíbený je při léčení sportovních zranění, kde ulevuje od pocitů bolesti a od svalových křečí. V oblasti péče o kůži a vlasy oceňují lidé jeho čistící schopnost. Magnetit je vhodným kamenem pro lidi, kteří trpí nadměrným pocením.

Vzhledem k obsahu železa je to kámen, který přináší teplo. Je proto vhodný na relax, uvolnění, úlevu od bolesti. Vkládá se pod hlavu, v případě křečí k nohám nebo na třetí oko.

V psychické oblasti je to kámen meditace a ukazatel směru. Pomáhá udržet rovnováhu mezi rozumem a srdcem, řešit blokády v mysli a duši, rozpoznat, co je pro nás dobré. Chrání před přemrštěnými projevy oddanosti, posiluje houževnatost a vytrvalost. S magnetitem v dlani se snadněji tiší rozčílení a nervozita, ale i strach, úzkost a vztek. Tento polodrahokam rozjasňuje rozum a vědomí a pomáhá koncentrovat se. Přispívá k uvolnění a tím se spouštějí pocity štěstí a bezstarostnosti. Je symbolem pro vitalitu a sílu vůle.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.